Διαφήμιση

redmi note 3 ερωτήματα ??

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • redmi note 3 ερωτήματα ??

      καλήσπέρα σε όλους, αγόρασα πριν κανα μήνα περίπου το redmi note 3 και έχω κάποια ερωτήματα, όποιος μπορεί ας μου απανησει...
      1)LTE : ενώ υποτίθεται ότι το κινητό που πήρα είναι 4g (εκτός και αν εγώ κατάλαβα λάθος) όταν συνδέομαι στο δίκτυο μου βγάζει το Η+ (που όσον γνωρίζω αυτό σημαινει 3g). Έχω δει τις ρυθμίσεις της sim και εχω επιλεγμένο ως preferred network type το LTE...κάποιος μου είπε πως επειδή το πήρα από eu warehouse (συγκεκριμένα Ελλάδα) ότι ίσως του έχουν περάσει rom που δεν υποστιρίζει 4g και πρέπει να root-αρω και να περάσω μια άλλη rom που να υποστιρίζει και 4g. Αυτο είναι σωστό ή λάθος ????? (όταν το παρήγγειλα, τους είπα να το root-αρουν αλλά μάλλον δεν το έκαναν, να του περάσουν ελληνικά, που το έκαναν, να βάλουν google apps , που το έκαναν.... το θέμα μου συνεπώς είναι μπορώ να έχω 4g ή όχι? και αν ναι πως θα το κάνω???? (επειδή βλέπω και κάποια θέματα στο forum για redmi note 3g.....υπάρχουν και 3g και 4g συσκευές redmi note 3???)
      2) Τελικά μπορώ να root-αρω το κινητό ?
      3) αν root-αρεται,.....ποια rom είναι η καλύτερη ?
      4) περίμενα την κάμερα πολύ καλύτερη....κάνω κάτι λάθος και δεν βγαίνουν οι φωτό για τόσο καλές για 13Μp?? (το έχω ρυθμίσει στο υψηλή ευκρίνεια) μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή για να βγάζει καλύτερες φωτό ή κάποια άλλη rom?
      αυτα για την ώρα...
      ελπίζω κάποιος να απαντήσει.
      ευχαριστώ
    • Θετική απάντηση
      Καλησπέρα φίλε!
      1)εχεις ενεργοποιήσει το 4g από τον παροχο σου?
      Για τα 2 και 3 δεν έχω τις απαντήσεις
      4)η κάμερα του είναι ικανοποιητικη μην ξεχνάμε ότι είναι ένα κινητό 190€ οπότε μην περιμένεις πολλά

      Αυτό το μήνυμα σημειώθηκε ως θετικό από τον/ην ioannou75 ()

    • Είχες δίκιο για το 4G...πήρα στη vodafone και ήθελε ενεργοποίηση (νόμιζα ότι γινόταν μόνο του όταν η συσκευή υποστήριζε 4G)...
      όσο για την κάμερα το μόνο που έχω να πω είναι πως και ένα LG3 mini που έχει η γυναίκα μου 180€ κάνει και έχει κάμερα με 8mp αλλά βγάζει πολύ καλύτερες φωτό από τη δική μου....θα μου πεις με 220 (τόσο το πήρα από EU warehouse και όχι 190) δες πόσα περισσότερα πράγματα έχεις από το LG3 mini (μνήμη, επεξεργαστή κλπ)....οκ το καταλαβαίνω και αυτό αλλά ας μην ξεχνάμε ότι το ένα είναι ένα κινέζικο brandname και το άλλο είναι εδώ και καιρό παγκόσμιο και γι'αυτό και μόνο πληρώνεις περισσότερο τα λιγότερα...τέλος πάντων...σε ευχαριστώ για την απάντηση
    • Διαφήμιση