Διαφήμιση

Ο πιο γλυκός Κινέζος...

  • Επιτέλους παραλαμβάνω κι εγώ, ίσως και σήμερα!

    2015-12-15 08:37KARPENISIOU (KK) - ELTA, ITEM ARR KARPENISIOU (KK) - ELTA
    2015-12-14 23:42KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM IN CONTA KENTRO DIALOGIS ATTIKIS
    2015-12-14 21:42KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS
    2015-12-14 18:42RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE
    2015-11-28 21:49NETHERLANDS, ARRIVAL AT AIRPORT
    2015-12-14 20:42The item has been processed in the country of destination
    2015-12-04 19:37The item has arrived in the country of destination
    2015-11-30 08:05The item is on transport to the country of destination
    2015-11-28 21:49The item is at the PostNL sorting center
    2015-11-28 16:18The item is at the handover point from freight carrier to PostNL
    2015-11-27 12:44The item has arrived in the transit airport
    2015-11-27 12:16The item has left the originating country
    2015-11-27 02:31The item is ready for shipment
    2015-11-26 20:00The item is received by the shipper in the originating country
    2015-11-25 02:25The item is pre-advised
    2015-11-24 02:39The Item is at the shippers warehouse
  • Εμένα από τις 5 του μήνα έφυγε από Πεκίνο και ταξιδεύει...

    Καμία άλλη ενημέρωση. Όπως και να έχει υπομονή
  • Όπως έγραψα και σε άλλο τόπικ, ενδιαφέρομαι να αγοράσω το Mi4c.

    Η πρώτη μου σκέψη ήταν να το πάρω από EU Warehouse για να γλιτώσω την ταλαιπωρία των ταχυδρομείων και την αναμονή ενός μήνα.

    Δυστυχώς με όσα μαγαζιά μίλησα, κανείς δεν έχει σε απόθεμα να μου στείλει και tempered glass, θήκη, αντάπτορα για το καλώδιο type C. Δεν θέλω να έρθει το κινητό και να μη βάλω προστασία από την αρχή.

    Εφόσον λοιπόν θα περίμενα για τα παραπάνω, είπα να στραφώ ξανά στον γνωστό μας πλέον γλυκούλη.

    Επειδή ούτε αυτός έχει αποθέματα σε EU, τον ρώτησα να μου στείλει μια προσφορά για τα εξής:
    Mi4c 32GB λευκό, 2 tempered glass, 2 θήκες, 1 αντάπτορα, ακουστικά 3rd generation και πολύμπριζο Mi Strip.

    Μου απάντησε σήμερα λέγοντας μου ότι τα tempered glasses είναι δωρεάν, όπως και οι θήκες και ο αντάπτορας. Για τα ακουστικά μου έκανε έκπτωση 3$ ενώ το Mi Strip μου το άφησε στην ίδια τιμή. Για το κινητό μου έκανε μια γενναία έκπτωση 12$ σε σχέση πάντα με το site του.

    Αν και δεν είναι πιο φθηνός από άλλα μαγαζιά που δίνουν επίσης αντίστοιχα δωράκια, μου έκανε ξανά εντύπωση η ευγένεια του σε σημείο να κλείσει το e-mail με την φράση "These are the price.
    Very sorry maybe they are not good :("

    Συνολικά για τα παραπάνω μου έβγαλε τιμή 284$ (καθόλου άσχημα!)

    Επειδή το μπάτζετ μου φτάνει έως 300€ του είπα να προσθέσει αν μπορεί και ένα bluetooth + ένα Mitu αρκουδάκι για να το δώσω δωράκι.

    Αν συμφωνήσει, θα πληρώσω μέσω paypal τα 300€ και θα περιμένω.

    Νομίζω το deal είναι καλό και χαίρομαι που θα παραγγείλω από ένα μαγαζί που μου έχει φερθεί άψογα.

    Δεν θέλω να λέω μεγάλα λόγια μέχρι να δεχτεί, να φύγει η παραγγελία και να φτάσει στα χέρια μου με τα πράγματα όπως ακριβώς τα παρήγγειλα αλλά ήθελα να μοιραστώ τη νέα-εμπειρία μου με τον γλυκούλη.

    Θα ενημερώσω για νεότερα.
    Won't Back Down
  • Διαφήμιση
  • Ο γλυκούλης κάνει γλυκιές τιμές βλέπω και είναι πολύ σωστός και ξέρει τι του γίνεται! Και πάλι μπράβο του!
  • Μια από τα ίδια και εδώ. Κάπως έτσι βρέθηκα με το mi4c και χίλια μπιχλιμπιδια. Απλά να διορθωσω ότι ο Μίτου είναι λαγουδάκι. Το μόνο αρκουδάκι που ξέρω το λέγανε Μίσα και σήμαινε Μιχάλης.
  • Ο/H mixaliscy έγραψε:

    Μια από τα ίδια και εδώ. Κάπως έτσι βρέθηκα με το mi4c και χίλια μπιχλιμπιδια. Απλά να διορθωσω ότι ο Μίτου είναι λαγουδάκι. Το μόνο αρκουδάκι που ξέρω το λέγανε Μίσα και σήμαινε Μιχάλης.
    Για την ακρίβεια είναι Mitu-πιγκουίνος :P
    Won't Back Down
  • Κουνήθηκε και το δικό μου πακέτο :thumbup: και μάλλον αύριο-μεθαυριο παραλαμβάνω :P και... ξεκινάω να σας ζαλίζω για την ρύθμισή του :lol:

    2015-11-20 11:07 SINGAPORE, ITEMS IN PACKING

    Origin Country - Cache Time: 2015-12-16 14:39
    2015-11-27 16:47 Arrival at Destination Post (Country: GR)
    2015-11-23 11:07 Despatched to overseas (Country code: GR)
    2015-11-20 11:07 Received from Customer
    Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή
    ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 20-11-2015 11:07 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ
    ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 16-12-2015 11:52 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)
    ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 16-12-2015 14:52 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
    ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 16-12-2015 16:52 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
  • Διαφήμιση
  • Καλημέρα σας. Έκανα παραγγελία για τη σύζηγο το xiaomi redmi note 2 tdd από τον γλυκουλη μας. όμως ή σύζυγος είδε κάπου το note 3 και θέλει σωνει και καλά αυτό. Σύμφωνα με το tracking to τηλέφωνο βρίσκεται κάπου μετακύ Ολλανδίας Ελλάδας .
    Σκέφτομαι να επικοινωνίσω με το
    Γλυκουλη και να δω με πιο τροπο μπορεί να γίνει επιατροφη. Έχει κάνει κάποιος σας κάτι παρόμοιο
    Νομίζετε ότι είναι εφικτό;

    xiaomi redmi 1s
  • Ο/H asboof έγραψε:

    Καλημέρα σας. Έκανα παραγγελία για τη σύζηγο το xiaomi redmi note 2 tdd από τον γλυκουλη μας. όμως ή σύζυγος είδε κάπου το note 3 και θέλει σωνει και καλά αυτό. Σύμφωνα με το tracking to τηλέφωνο βρίσκεται κάπου μετακύ Ολλανδίας Ελλάδας .
    Σκέφτομαι να επικοινωνίσω με το
    Γλυκουλη και να δω με πιο τροπο μπορεί να γίνει επιατροφη. Έχει κάνει κάποιος σας κάτι παρόμοιο
    Νομίζετε ότι είναι εφικτό;

    xiaomi redmi 1s
    δεν έχεις να χάσεις τίποτα με μία επικοινωνία.
    από την άλλη μπορείς να πουλήσεις το Redmi Note 2 και να πάρεις το 3
  • Ο/H asboof έγραψε:

    Καλημέρα σας. Έκανα παραγγελία για τη σύζηγο το xiaomi redmi note 2 tdd από τον γλυκουλη μας. όμως ή σύζυγος είδε κάπου το note 3 και θέλει σωνει και καλά αυτό. Σύμφωνα με το tracking to τηλέφωνο βρίσκεται κάπου μετακύ Ολλανδίας Ελλάδας .
    Σκέφτομαι να επικοινωνίσω με το
    Γλυκουλη και να δω με πιο τροπο μπορεί να γίνει επιατροφη. Έχει κάνει κάποιος σας κάτι παρόμοιο
    Νομίζετε ότι είναι εφικτό;

    xiaomi redmi 1s
    Θεωρητικά, εάν δεν το παραλάβεις, γυρίζει πίσω στον αποστολέα. Αλλά και πάλι εξαρτάται εάν θα το δεχθεί. Στείλτου ένα email, δεν έχεις να χάσεις τίποτα...
  • Ο/H asboof έγραψε:

    Γλυκουλη και να δω με πιο τροπο μπορεί να γίνει επιατροφη. Έχει κάνει κάποιος σας κάτι παρόμοιο
    Νομίζετε ότι είναι εφικτό;
    Πρέπει να έρθει και να αρνηθείς την παραλαβή του, αλλά μετά θα γυρίσει πίσω και θα πρέπει να μιλήσεις με τον γλυκούλη γιατί σίγουρα θα υπάρξουν εξοδα..
  • Διαφήμιση
  • Σε τελευταία συνομιλία με τον γλυκούλη συμφωνήσαμε να του στείλω 321$ (δολάρια)

    Μου έστειλε invoice μέσω paypal και μου είπε να πληρώσω σε δολάρια για καλύτερη ισοτιμία.

    Επειδή δε το έχω ξανακάνει, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

    Απλά πάω στο pay now και πληρώνω;

    EDIT: Τον βρήκα τον τρόπο και πλήρωσα σε δολάρια. Στην ισοτιμία είδα ότι βγήκε 294,5€.

    Μπαίνω σε λίστα αναμονής από δω και πέρα! 8)
    Won't Back Down