Διαφήμιση

Διάφορες Απορίες για το Mi3

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ρυθμίσεις => Led ειδοποίησης

      Images
      • MI_20140701_194752.jpg

        101,66 kB, 720×1.280, viewed 149 times
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • 1) Όταν κατεβάζουμε κάτι στο κινητό μας από το Ιντερνετ. Γιατί δεν μας βγάζει ένα κινούμενο σύμβολο (πχ κάτω βέλος)

      Που θα μας ενημέρωνε ότι το κατέβασμα γίνεται αυτήν τη στιγμή, (όπως γινόταν στο Android 2.3 στο κινητό Jiayu g3s).


      Εντάξει μέσω της notification bar μας το δείχνει, αλλά θα ήταν πιο λειτουργικό να έβγαζε και ένα βελάκι κινούμενο αυτόματα (χωρίς επιπλέον επιλογή)

      2) Σε τι μας χρησιμεύει ως επιλογή το : "permit Network"

      Τι κάνει δεν ξέρω...

      Το μήνυμα επεξεργάστηκε 1 φορά, τελευταία από τον/ην geo221 ().

    • Ρυθμίσεις => Led ειδοποίησης = ON (ΟΚ)

      Πρόβλημα: Τελικά σε μένα δεν δουλεύουν οι ενδείξεις Led ειδοποίησης για τηλ. κλίσεις που δεν απαντήθηκαν.
      Δουλεύει μόνο το Led φόρτισης.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H geo221 έγραψε:

      Ρυθμίσεις => Led ειδοποίησης = ON (ΟΚ)

      Πρόβλημα: Τελικά σε μένα δεν δουλεύουν οι ενδείξεις Led ειδοποίησης για τηλ. κλίσεις που δεν απαντήθηκαν.
      Δουλεύει μόνο το Led φόρτισης.


      Για κάνε και αυτό το τεστ, ακολουθώντας τον οδηγό να δούμε τι γίνεται:
      (υπάρχει επιλογή: "Δοκιμή LED")
      Οδηγός Εκτέλεσης Δοκιμών στο Υλικό (Hardware) των Xiaomi συσκευών
    • Ο/H caeser έγραψε:

      Ο/H geo221 έγραψε:

      Ρυθμίσεις => Led ειδοποίησης = ON (ΟΚ)

      Πρόβλημα: Τελικά σε μένα δεν δουλεύουν οι ενδείξεις Led ειδοποίησης για τηλ. κλίσεις που δεν απαντήθηκαν.
      Δουλεύει μόνο το Led φόρτισης.


      Για κάνε και αυτό το τεστ, ακολουθώντας τον οδηγό να δούμε τι γίνεται:
      (υπάρχει επιλογή: "Δοκιμή LED")
      Οδηγός Εκτέλεσης Δοκιμών στο Υλικό (Hardware) των Xiaomi συσκευών

      =================================================================================
      Όλα μου είναι ρυθμισμένα , όπως είναι οι παραπάνω εικόνες.

      Αλλά δεν μπόρεσα να κάνω την διεργασία του 2ου Βήματος (ίσως δεν το
      καταλαβαίνω), διότι παίρνω τηλ. στο ( * # * # 64663 # * # * ) και μου
      βγάζει ανύπαρκτο τηλ. Νο.

      Τι λάθος κάνω.!!!!!
    • Για κάνε και αυτό το τεστ, ακολουθώντας τον οδηγό να δούμε τι γίνεται:
      (υπάρχει επιλογή: "Δοκιμή LED")
      Οδηγός Εκτέλεσης Δοκιμών στο Υλικό (Hardware) των Xiaomi συσκευών
      [/quote]
      =================================================================================
      Όλα μου είναι ρυθμισμένα , όπως είναι οι παραπάνω εικόνες.

      Αλλά δεν μπόρεσα να κάνω την διεργασία του 2ου Βήματος (ίσως δεν το
      καταλαβαίνω), διότι παίρνω τηλ. στο ( * # * # 64663 # * # * ) και μου
      βγάζει ανύπαρκτο τηλ. Νο.

      Τι λάθος κάνω.!!!!![/quote]

      Δεν γνωρίζω τι κάνεις λάθος... Βασικά δεν χρειάζεται να "πάρεις τηλ." κάπου. Στο περιβάλλον που παίρνουμε ένα τηλ. πληκτρολογούμε αυτόν τον συνδυασμό και μόλις τελειώσουμε (πληκτρολογώντας και το τελευταίο αστεράκι) ανοίγει μόνη της η λίστα των δοκιμών... Και φυσικά πληκτρολογούμε όλο αυτό *#*#64663#*#* ΧΩΡΙΣ ΚΕΝΑ όπως έχεις από πάνω!!!
    • OK. με το τεστ, έκανα το λάθος και έβαζα κενά μεταξύ τους.
      Επίσης το τεστ έδειξε ότι ανάβουν όλα τα led κανονικά.

      Το πρόβλημα μη ένδειξης τoυ led (για αναπάντητες) συνεχίζει να υπάρχει στη δικιά μου συσκευή.

      Υποπτεύομαι, ότι κάποιες εφαρμογές μήπως και μπλοκάρουν το led (για αναπάντητες) όπως,

      -Superuser , Blacklist , Number Fixer , Adblock Plus , Lucky Patcher.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H geo221 έγραψε:

      OK. με το τεστ, έκανα το λάθος και έβαζα κενά μεταξύ τους.
      Επίσης το τεστ έδειξε ότι ανάβουν όλα τα led κανονικά.

      Το πρόβλημα μη ένδειξης τoυ led (για αναπάντητες) συνεχίζει να υπάρχει στη δικιά μου συσκευή.

      Υποπτεύομαι, ότι κάποιες εφαρμογές μήπως και μπλοκάρουν το led (για αναπάντητες) όπως,

      -Superuser , Blacklist , Number Fixer , Adblock Plus , Lucky Patcher.



      Καλό σημάδι ότι πέρασε το τεστ...
      Λίγο έως πολύ παρόμοιες εφαρμογές έχουν οι περισσότεροι, αλλά τα ledάκια τους δουλεύουν...
      Κάτσε να δει το πρόβλημα ο Admin ή κάποιος άλλος που γνωρίζει περισσότερο, για να σε βοηθήσει αποτελεσματικά...
    • Γεια σας χθες τρεις ώρες χρειάστηκα για να βάλω την rom των παιδιών. Σήμερα έκανα προσπάθεια και έβαλα φωτογραφίες όλα πήγαν καλώς. Εδώ ώρες προσπαθώ να αλλάξω το ringstone χωρίς αποτέλεσμα. Το κάνω σύμφωνα με τις οδηγίες ενός τόπικ.
      Δηλαδή παίρνω το αρχείο και το επικολλώ στο Miui - ringtones (τον φάκελο τον δημιούργησα εγώ γιατί το από σύστημα φάκελο έσβησα κατά λάθος).
      Μετά πάω ρυθμίσεις - ήχος και δεν βρίσκω το κομμάτι. Πατάω το σύμβολο που γράφει Άλλα με πάει στις επιλογές - επιλογή εγγραφής & επιλογή τραγουδιού και πάλι δεν βρίσκω το τραγούδι.
      Που κάνω λάθος ρε παιδιά?
    • Πηγαίνεις Μουσική => Ρυθμίσεις => Φιλτρο ανά μέγεθος
      Βάζεις το ελάχιστο μέγεθος 0 ή ακυρώνεις το φίλτρο....

      Images
      • MI_20140713_025533.png

        170,01 kB, 720×1.280, viewed 137 times
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Απ: Διάφορες Απορίες για το Mi3

      Ο/H spideman3 έγραψε:

      Γεια σας χθες τρεις ώρες χρειάστηκα για να βάλω την rom των παιδιών. Σήμερα έκανα προσπάθεια και έβαλα φωτογραφίες όλα πήγαν καλώς. Εδώ ώρες προσπαθώ να αλλάξω το ringstone χωρίς αποτέλεσμα. Το κάνω σύμφωνα με τις οδηγίες ενός τόπικ.
      Δηλαδή παίρνω το αρχείο και το επικολλώ στο Miui - ringtones (τον φάκελο τον δημιούργησα εγώ γιατί το από σύστημα φάκελο έσβησα κατά λάθος).
      Μετά πάω ρυθμίσεις - ήχος και δεν βρίσκω το κομμάτι. Πατάω το σύμβολο που γράφει Άλλα με πάει στις επιλογές - επιλογή εγγραφής & επιλογή τραγουδιού και πάλι δεν βρίσκω το τραγούδι.
      Που κάνω λάθος ρε παιδιά?

      Tι αρχειο ειναι αυτο που λες ??
      Ειναι mp3 η κατι αλλο ???
      Επισης να ξερεις οτι τον φακελο MIUI και να τον σβησεις ολοκληρο , θα ξαναδημιουργηθει μετα απο reboot.
      Τα τραγουδια μου τα'χω σ'ενα φακελο Music , στην sd και τα βρισκει ολα.
      Μαλλον κανεις λαθος στο αρχειο ηχου που θες να βαλεις για ringtone η το αρχειο ειναι σωστο αλλα το βαζεις σε λαθος φακελο.
      Αν θες να βαλεις το τραγουδι σου στο φακελο των ringtones , τοτε πρεπει να πας με root explorer , στο φακελο system/media/audio/ringtones/ ... και να βαλεις το τραγουδι στο φακελο /ringtones .... μετα απ'αυτο πρεπει να δωσεις permissions ( rw-r--r-- ) , στο αρχειο τραγουδιου για να μπορει να δουλεψει , αρκει να βαλεις τα permissions οπως στο screenshot.

      Κοιτα και τα screenshots αν βοηθανε ...


      Στάλθηκε από το ZTE Blade V μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Images
      • uploadfromtaptalk1405210164874.jpg

        32,75 kB, 360×600, viewed 131 times
      • uploadfromtaptalk1405210183602.jpg

        47,07 kB, 360×600, viewed 125 times
      • uploadfromtaptalk1405210196275.jpg

        29 kB, 360×600, viewed 126 times

      Το μήνυμα επεξεργάστηκε 3 φοράs, τελευταία από τον/ην gkalen ().

    • Διαφήμιση
    • Πηγαίνεις Μουσική => Ρυθμίσεις => Φιλτρο ανά μέγεθος
      Βάζεις το ελάχιστο μέγεθος 0 ή ακυρώνεις το φίλτρο....

      Από μόνο του η ρύθμιση ήταν στο ελάχιστο, μόλις ακύρωσα το φίλτρο έγινε η δουλειά σε ευχαριστώ MIUI_ART.



      gkalen:Tι αρχειο ειναι αυτο που λες ??Ειναι mp3 η κατι αλλο ???Επισης να ξερεις οτι τον φακελο MIUI και να τον σβησεις ολοκληρο , θα ξαναδημιουργηθει μετα απο reboot.Τα τραγουδια μου τα'χω σ'ενα φακελο Music , στην sd και τα βρισκει ολα.Μαλλον κανεις λαθος στο αρχειο ηχου που θες να βαλεις για ringtone η το αρχειο ειναι σωστο αλλα το βαζεις σε λαθος φακελο.Αν θες να βαλεις το τραγουδι σου στο φακελο των ringtones , τοτε πρεπει να πας με root explorer , στο φακελο system/media/audio/ringtones/ ... και να βαλεις το τραγουδι στο φακελο /ringtones .... μετα απ'αυτο πρεπει να δωσεις permissions ( rw-r--r-- ) , στο αρχειο τραγουδιου για να μπορει να δουλεψει , αρκει να βαλεις τα permissions οπως στο screenshot.Κοιτα και τα screenshots αν βοηθανε ...Στάλθηκε από το ZTE Blade V μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

      Ευχαριστώ και εσένα gkalen το αρχείο είναι mp3 όλα καλώς πλέον.