Διαφήμιση

Αγορα Xiaomi συσκευης - αποριες

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Αγορα Xiaomi συσκευης - αποριες

      Καλησπερα παιδια και καλως σας βρηκα!

      Σκεφτομαι να αγορασω ενα xiaomi και πηγαινω μαλλον για το redmi note 4 (συγκεκριμενα μαρεσει το matte black). Εχω ομως αρκετες αποριες και αν μπορει καποιος να μου δωσει λιγο τα φωτα του!

      Λοιπον:
      1) τι γινεται με τις μπαντες; θα παιζουν ολα τα δικτυα; και μαλιστα 4G; καποτε που ειχα κοιταξει καποιο θεμα υπηρχε νομιζω με την Wind
      2) Global rom ? ποιες οι διαφορες; και απο οτι καταλαβα αυτο ειναι αδιαφορο μιας και υπαρχει η ελληνικη κοινοτητα, αλλα με το ξεκλειδωμα του bootloader κτλ χανουμε εγγυηση;
      3) εγγυηση; σιγουρα εχει να κανει με το απο που το παιρνεις. απο αυτα που βλεπω η απο σκρουτζ καπου ή απο καποιο eu warehouse (ποιο προτεινετε;) θα το παρω μαλλον.
      4) αυτο το hydrid slot με εχει εκνευρισει :p προσανατολιζομαι σε 64αρι, αλλα μηπως η διαδικασια για να βαλεις δυο sim & sd ειναι ευκολη; ειδα κατι οδηγους. προκυπτουν τιποτα θεματα; αν ειναι ευκολο να παω σε 32αρι.
      5) MTK ή Snapdragon ? παραδοσιακα θυμαμαι ο snap παντα εχει καλυτερη υποστηριξη σε custom, ισχυει και εδω; τα παντα θα του κανω, root κτλ και θα ηθελα να εχω και nougat, μην ξεμεινουμε με νεο κινητο σε marshmallow, δεν υπαρχει λογος.

      Αυτα τα ολιγα νομιζω προς το παρων :whistling: :p

      Γενικα εχω μπερδευτει λιγο με ολα αυτα τα μοντελα της xiaomi που κυκλοφορουν. παντου βλεπω το redmi note 3 pro ως πολυ καλο αλλα γιατι να μην παω στο 4αρι λεω και τελος παντων μπαινω σε μια διαδικασια, καταλαβαινετε
    • 1. Σε επαρχία που το 4G παίζει κυρίως με την band 20 των 800Mhz ίσως να έχεις πρόβλημα, αλλά όχι ότι δεν θα έχεις καθόλου δεδομένα.
      2. Είναι πολύ καλή και η global rom, το ξεκλείδωμα δεν είναι υποχρεωτικό και εφόσον γίνεται επίσημα από την εταιρεία κανονικά δεν χάνεις εγγύηση, αλλά με τα καταστήματα-μεταπωλητές ποτέ δεν ξέρεις
      3. Από όπου και αν το πάρεις θα έχει εγγύηση καταστήματος και όχι αντιπροσωπίας αφού δεν υπάρχει αντιπροσωπία στην Ελλάδα.
      4. Είναι ρίσκο, μπορεί να κάνεις ζημιά
      5. Δύσκολη απάντηση, προς το παρών η Xiaomi δίνει μεγαλύτερη βάση στις συσκευές Mi και όχι στην σειρά Redmi/ Redmi Note, αν σε βοηθάει
    • Καλησπερα φιλε μου.

      Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση και συγνωμη για την καθυστερημενη δικη μου!

      Οποτε και αν δεν πιανει 4G σε καποιες περιοχες θα εχουμε ομως H+ παντου, σωστα;
    • Διαφήμιση