Διαφήμιση

Καρφιτσωμένο Γενική συζήτηση για το Redmi Note 4 (Nikel)

    • Ας βάλει αν μπορεί την τελευταία dev .. δεν είναι κάτι δύσκολο...και εγώ δεν είχα ιδέα..αλλά εδώ μέσα τα παλικάρια το νιώθουν πολύ.... Τα λένε τόσο λεπτομερως όλα που δεν μπορείς να κάνεις λάθος...πέρασα την dev πριν κανένα 2ωρο...το κινητό πάει τρένο... Συγχαρητήρια παίδες για την καλή δουλεια

      Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H AsteriosRemvos έγραψε:

      Ας βάλει αν μπορεί την τελευταία dev .. δεν είναι κάτι δύσκολο...και εγώ δεν είχα ιδέα..αλλά εδώ μέσα τα παλικάρια το νιώθουν πολύ.... Τα λένε τόσο λεπτομερως όλα που δεν μπορείς να κάνεις λάθος...πέρασα την dev πριν κανένα 2ωρο...το κινητό πάει τρένο... Συγχαρητήρια παίδες για την καλή δουλεια

      Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      πες μου πως να το κανω και απο που το κατεβαζω!
      με την εγγυηση τι παιζει? θελει root?
    • Δεν έκανα απολύτως κανένα ροοτ..κατέβασα την τελευταία dev στο πσ...σύνδεσα το κινητό...και πήρα τον φάκελο που κατέβασα και τον αποθήκευσα στο κινητό.. έπειτα μπήκα στην εφαρμογή συστήματος..πάτησα πάνω στις 3 τελιτσες .... Επιλογή πακέτου ενημερώσεις...και διαλεξα τον φάκελο που αποθήκευσα από το πσ στο κινητό...δηλαδή την dev...και μετά από εκεί και πέρα τα κάνει όλα μόνο του

      Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Κατέβασα για έλεγχο της μπαταρίας το GSam Battery Monitor και σύμφωνα με οδηγίες που διάβασα εδώ ζητησα και enable more stats. Συνδέθηκα με Η/Υ και με adb έγραψα ό,τι έλεγαν οι οδηγίες Μου έβγαλε το εξής μήνυμα



      Καμιά βοήθεια παρακαλώ ???
    • Ο/H AsteriosRemvos έγραψε:

      Δεν έκανα απολύτως κανένα ροοτ..κατέβασα την τελευταία dev στο πσ...σύνδεσα το κινητό...και πήρα τον φάκελο που κατέβασα και τον αποθήκευσα στο κινητό.. έπειτα μπήκα στην εφαρμογή συστήματος..πάτησα πάνω στις 3 τελιτσες .... Επιλογή πακέτου ενημερώσεις...και διαλεξα τον φάκελο που αποθήκευσα από το πσ στο κινητό...δηλαδή την dev...και μετά από εκεί και πέρα τα κάνει όλα μόνο του

      Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      καταλαβα
      απο που το κατεβασες γιατι ψαχνω και δεν βρισκω ποια...αρα αν το πιασα απλα κατεβαζω και κανω ινσταλλ...δεν χρειαζεται ρεκοβερυ η κατι αλλο...σωστα? και να την περασω μπορω να επιστρεψω στην επισημη ξανα?
    • Καλησπέρα παιδιά, αγόρασε ένας φίλος μου το rn4, το κινητό έχει μέσα Official dev, έκανε και αναβάθμιση όταν το άνοιξε, αυτός βέβαια μου είπε δεν θέλει να κάνει αναβαθμίσεις κάθε εβδομάδα και αν γινόταν να του βάλουμε stable, του είπα OK αλλά απ ότι διαβάζω εδώ καλύτερα είναι να μείνει όπως είναι σωστά; έχει αποσυρθεί η stable?

      Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ναι, προς το παρών έχουν προβλήματα οι stable, ας κλείσει την αυτόματη αναβάθμιση από τον updater και ας μείνει σε αυτήν που έχει τώρα.
    • Εάν βγει stable που είναι οκ αργότερα, περνάει με το Updater εφόσον μπει στη συσκευή η θέλει Mi flash?

      Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H Thracia έγραψε:

      Ο/H alkis_7 έγραψε:

      Ο/H Bodai έγραψε:

      Ο/H alkis_7 έγραψε:

      Αν πάω να τον διαγράψω και να περάσω το βασικό μου λογαριασμό, μου πετάει μήνυμα ότι η συσκευή έχει χαθεί, δεν με αφήνει να κάνω απολύτως τίποτα και μου ζητάει να βάλω τον κωδικό του λογαριασμού που χρησιμοποίησα για το ξεκλείδωμα για να ξεκολλήσει.
      Το να σου ζητήσει το password για να διαγράψει το mi account είναι φυσιολογική διαδικασία. Όταν έκανες log out (απο το Unlock mi account) του είπες να το διάγραψει πλήρως? Αν όχι, θα έπρεπε. Και επειδή μου φαίνεται ότι έχει κολλήσει το FInd Device απενεργοποίησε το πριν να σβήσεις το mi account..
      Όχι, όχι, ακου τι παίζει. Είναι συνδεδεμένος αυτή τη στιγμή ο 2ος Mi λογαριασμός μου στη συσκευή. Πατάω απενεργοποίηση του find device, απενεργοποιείται και στη συνέχεια πατάω αποσύνδεση του συγκεκριμένου Mi λογαριασμού από τη συσκευή. Βάζω κωδικό, πατάω διαγραφή όλων και όντως, ο λογαριασμός αποσυνδέεται. Όταν όμως πάω να βάλω στη συνέχεια το βασικό λογαριασμό μου, μου πετάει μία κλειδαριά και από κάτω γράφει ότι η συσκευή ίσως έχει χαθεί, ότι είναι πιθανόν συσχετισμένη με ένα συγκεκριμένο Mi λογαριασμό (το 2ο μου) και δεν με αφήνει να κάνω τίποτα, παρά μόνο να βάλω τον κωδικό του 2ου λογαριασμου για να ξεκλειδώσει.
      Αφού κάνεις διαγραφή λογαριασμού απο το κινητό πρέπει να μπεις απο το pc στο I.mi.com να το διαγράψεις και απο εκεί.Ελπίζω να έχει και ο 1ος λογαριασμός δικαίωμα ξεκλειδωματος. ;)
      Ωραία, το δοκιμάζω και ελπίζω να πετύχει.
      Editor In Chief @ techingreek.com
    • Διαφήμιση
    • Ο/H matsakonas έγραψε:

      Εάν βγει stable που είναι οκ αργότερα, περνάει με το Updater εφόσον μπει στη συσκευή η θέλει Mi flash?

      Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Δοκιμάζει από updater και αν δεν μπορέσει θα πάει στη λύση με sp flash tool.