Διαφήμιση

Mi 4c αγορασμενο με ελληνικα και play store μπορω να το κανω αναβαθμιση σε MIUI 8 ?

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Mi 4c αγορασμενο με ελληνικα και play store μπορω να το κανω αναβαθμιση σε MIUI 8 ?

      Απο κατι λιγα που διαβασα στο forum , εμαθα αν δεν κανω λαθος πως τα official xiaomi εχουν μεσα αγγλικα / κινεζικα . Δεν ξερω και πολλα πανω στον χωρο βεβαια , αλλα το κινητο μου ηρθε με τα ελληνικα και το play store μεσα , οποτε δεν ξερω αν εξαρχης ειχε φορτωθει πανω του κατι μη-official . περαν τουτου εχω δημιουργησει και λογαριασμο mi τον εχω συνδεσει και με το pc και μεχρι στιγμης καποιο προβλημα δεν ειχα . Το ερωτημα που εχω να θεσω ειναι : μπορω να αναβαθμισω το κινητο μου σε σε MIUI 8 ? Αν ναι πως γιατι μπαινω απο το κινητο παω στις ενημερωσεις και δεν μου βγαζει κατι νεο , αν οχι παιζει να τα φορτωσω εγω ? Ελπιζω να μην σας εκαψα τα ματια :P Ευχαριστω
    • Δώσε ένα screenshot το "σχετικα με το τηλέφωνο"


    • Διαφήμιση
    • Το λογισμικό που έχεις στο κινητό σου δείχνει unofficial...
      Μπορείς να δοκιμάσεις να περάσεις official με αυτόν τον οδηγό αλλά δεν θα έχεις Ελληνικά.
      Αν δεν... η λύση είναι flash με miflash..


    • φιλε το θεμα ειναι αν με αυτο το unofficial μπορω να το αναβαθμισω σε miui 8 ? ή αν κανω flash οπως λες με οδηγο θα μπορω να κανω την ενημερωση ?
    • Με αυτόν τον οδηγό σε πάει συνήθως στην πιο πρόσφατη έκδοση για το κινητό σου....


    • σε ευχαριστω φιλε για τις πληροφοριες , τελευταια ερωτηση , αφου ειναι unofficiall πως γινεται να εκανα verification και να ηρθε και μηνυμα στο κιν και τλπ ολα κομπλε .... αρα προτεινεις να κανω flash απλα θα εχω μονο αγγλικα μεσα και ενημερωσεις αυτοματα
    • Διαφήμιση
    • δεν έχει σχέση με το τηλέφωνο....
      Αγγλικά και ενημερώσεις.. ...


    • απο Unofficial σε official στο Mi4c

      Εχω διαβασει σχετικο αρθρο για εγκατασοταση του official rom στο RED MI 3 PRO ομως τιποτα αντιστοιχο για το MI4C , ισχυει ο ιδιος οδηγος και για το κιν μου η να μην μπω στην διαδικασια και το κλαιω. Γενικα το κιν μου ηρθε με ελληνικα μεσα και δεν αναβαθμιζεται σε miui 8 οποτε ψαχνω οποσδηποτε τροπο να βαλω την global εκδοση , ασε που ψιλοκολλαει ενω κανονικα θα επρεπε να πεταει , ευχαριστω πολυ
    • Το πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχει Official Global ROM Stable για το Μi 4c. Official ROM Stable υπάρχει μόνο κινέζικη (δηλαδή κινέζικα και αγγλικά χωρίς playstore και αρκετές κινέζικες εφαρμογές). Νομίζω θα μπλέξεις αν βάλεις την official. H γνώμη μου είναι άστο προς το παρόν όπως είναι και μονόδρομος είναι η ελληνική όταν αισθανθείς έτοιμος και το αποφασίσεις. Από από ότι έχω καταλάβει το Mi 4c βγήκε για την Κίνα μόνο και δεν προβλέπεται να βγει Official Global ROM Stable.

      Υ.Γ. Εγώ είμαι κάτοχος ενός Μi 4c εδώ και ένα μήνα μόνο. Είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά επειδή δεν έχω αρκετή εμπειρία με Xiaomi ας επιβεβαιώσουν τα λεγόμενα μου τα πιο έμπειρα παιδιά του φόρουμ
    • κολλαω στο οτι το κινητο εχει προφανως custom rom με ελληνικα μεσα , ενω το bootloader ειναι κλειδωμενο , δηλαδη ο μονος τροπος για να παρω την miui 8 ειναι να το κανω stable κινεζικη αλλα δεν αξιζει , με την ελληνικη μεσα θα μπορει να κανει updates ?
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Po3iss έγραψε:

      με την ελληνικη μεσα θα μπορει να κανει updates ?
      Όχι. Μόνο αν έχεις official (stable or dev) γίνεται αυτόματα update.