Διαφήμιση

Πως θα απαλλαγώ ???

  • Διορθώθηκε

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Πως θα απαλλαγώ ???

    1. Πως θα απαλλαγώ από αυτές τις ενοχλητικές ειδοποιήσεις ?
    2. Παρ' όλο ότι περιμένω το Note 2 prime εντός των ημερών , δεν πρόκειται να αποχωριστώ το Note 3G . Αν θέλω να βάλω την τελευταία stable για το τελευταίο ( το Note 3G ) , ποια θα πρέπει να κατεβάσω και ποιος είναι ο ενδεδειγμένος τρόπος φλασαρίσματος . Εχω την GTV 4.11.14

    Ευχαριστώ
    Images
    • Screenshot_2015-09-21-14-42-39.png

      149,61 kB, 450×800, viewed 101 times
    • Screenshot_2015-09-22-12-20-28.png

      163,46 kB, 450×800, viewed 91 times
  • Το μήνυμα επεξεργάστηκε 1 φορά, τελευταία από τον/ην geobas ().

  • ΚΑΝΕΙΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    @Admin . Μήπως έγινα Persona non grata και δεν μπαίνει στο κόπο κανείς από τους γνώστες να με κατατοπίσει στα θέματα που αντιμετωπίζω ?
  • Καλημέρα φίλε μου.
    1. Εφόσον είσαι σε Version 5 τότε θα πας στις ρυθμίσεις -> Πλήρεις ρυθμίσεις -> Γραμμή κατάστασης -> Προσαρμογή ρυθμίσεων ειδοποίησης και θα απενεργοποιήσεις τις ειδοποιήσεις στα "Αναβάθμιση", "Βίντεο" και "Μουσική" και προφανώς όποια άλλη εφαρμογή ΔΕΝ θέλεις να βγάζει ειδοποιήσεις.
    2. Τις τελευταίες roms θα τις βρείς σε αυτό το link (stable + developer). Εφόσον δεν αλλάζει η έκδοση της MIUI και παραμένει στο V5 τότε απλά θα την περάσεις στη συσκευή σου, θα την μετονομάσεις σε update.zip και μέσα απο την εφαρμογή "Αναβάθμιση" θα κάνεις την εγκατάσταση. Εαν θελήσεις να βάλεις την V6 ή V7 (δηλαδή developer εκδόσεις) τότε πρέπει να κάνεις και factory reset πριν κάνεις το update.

    Αυτά απο εμένα! Με το καλό να παραλάβεις το Note 2. Είναι δυνατό εργαλείο! (να ξέρεις δεν υπάρχει stable ακόμα για το Note2 αλλά οι developer είναι ΣΑΝ stable, κανένα πρόβλημα)
  • Διαφήμιση
  • Ο/H iAmLiakos έγραψε:

    Καλημέρα φίλε μου.
    1. Εφόσον είσαι σε Version 5 τότε θα πας στις ρυθμίσεις -> Πλήρεις ρυθμίσεις -> Γραμμή κατάστασης -> Προσαρμογή ρυθμίσεων ειδοποίησης και θα απενεργοποιήσεις τις ειδοποιήσεις στα "Αναβάθμιση", "Βίντεο" και "Μουσική" και προφανώς όποια άλλη εφαρμογή ΔΕΝ θέλεις να βγάζει ειδοποιήσεις.
    2. Τις τελευταίες roms θα τις βρείς σε αυτό το link (stable + developer). Εφόσον δεν αλλάζει η έκδοση της MIUI και παραμένει στο V5 τότε απλά θα την περάσεις στη συσκευή σου, θα την μετονομάσεις σε update.zip και μέσα απο την εφαρμογή "Αναβάθμιση" θα κάνεις την εγκατάσταση. Εαν θελήσεις να βάλεις την V6 ή V7 (δηλαδή developer εκδόσεις) τότε πρέπει να κάνεις και factory reset πριν κάνεις το update.

    Αυτά απο εμένα! Με το καλό να παραλάβεις το Note 2. Είναι δυνατό εργαλείο! (να ξέρεις δεν υπάρχει stable ακόμα για το Note2 αλλά οι developer είναι ΣΑΝ stable, κανένα πρόβλημα)


    Καλή σου μέρα και πρώτα απ' όλα θέλω να σε ευχαριστήσω .

    Δράττομαι της ευκαιρίας να συστήσω , μήπως όλες αυτές οι δυνατότητες/λεπτομέρειες που έχουν τα Miui , κάποιος που τις γνωρίζει , να δημιουργούσε ένα εμπεριστατωμένο Tips and Tricks , ώστε οι άσχετοι , σαν κι' εμένα , να μην γεμίζουμε το φόρουμ με τις ίδιες και τις ίδιες ερωτήσεις ?
    Σε ότι αφορά το Note 3G μου , που αναφέρθηκα , για να βάλω την τελευταία Stable , η GTV 4.11.14 που έχω , είναι Version 4.2.2 όπως αναγράφει στο "σχετικά με το τηλέφωνο" . Επομένως ?

    Και πάλι σε ευχαριστώ . Φιλικά-Γιώργος
  • Ο/H geobas έγραψε:

    ΚΑΝΕΙΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    @Admin . Μήπως έγινα Persona non grata και δεν μπαίνει στο κόπο κανείς από τους γνώστες να με κατατοπίσει στα θέματα που αντιμετωπίζω ?


    @geobas σε καμμιά περίπτωση δεν είσαι persona non grata ή κάτι παρόμοιο. Αλλά αναρωτιέμαι ... έψαξες καθόλου στο forum για τις απαντήσεις στα προβλήματα σου? Όλα αυτά έχουν απαντηθεί στο παρελθόν.
  • Ο/H Bodai έγραψε:



    @geobas σε καμμιά περίπτωση δεν είσαι persona non grata ή κάτι παρόμοιο. Αλλά αναρωτιέμαι ... έψαξες καθόλου στο forum για τις απαντήσεις στα προβλήματα σου? Όλα αυτά έχουν απαντηθεί στο παρελθόν.


    Βεβαίως και έψαξα . Σε ότι αφορά την rom που ζητούσα , είχα κάποια ιδέα αλλά ήθελα να ήμουν βέβαιος πριν κάνω καμιά πατάτα και τρέχω .
    Για τις ενοχλητικές ειδοποιήσεις δεν υπήρχε τρόπος , ακόμα και κάποια μεμονωμένα tips and tricks που βρήκα με ελάχιστες οδηγίες δεν είχαν καμία αναφορά σ' αυτό που ζητούσα .
    Αν δεις το προηγούμενο post στο φίλο @iAmLiakos ανέφερα ότι ένα θέμα με ολοκληρωμένο , όσο γίνεται , tips and tricks αρχίζει να γίνεται απαραίτητο .
    Είτε το θέλουμε , είτε όχι , ( ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ) η κοινότητα έχει γιγαντωθεί , και ίσως , λέω εγώ , κάτι πρέπει να γίνει για να είναι πιο προσιτή/φιλική στον επισκέπτη , ώστε να αποφεύγονται
    οι ενοχλητικές(sic) επαναλήψεις .

    Υ.Γ. Εχω δει πολύ αφελέστερες και χιλιοαπαντημένες ερωτήσεις από τις δικές μου να απαντώνται εκτενώς , γι' αυτό και το παράπονό μου . Εξ άλλου σε ένα σχεδόν χρόνο δεν έχω
    ενοχλήσει ιδιαίτερα .
  • Δεν τίθεται κανένα θέμα, ούτε με σένα ούτε με κάποιον άλλο χρήστη. Σε διαβεβαιώ γι'αυτό.

    Ο/H geobas έγραψε:

    Υ.Γ. Εχω δει πολύ αφελέστερες και χιλιοαπαντημένες ερωτήσεις από τις δικές μου να απαντώνται εκτενώς , γι' αυτό και το παράπονό μου . Εξ άλλου σε ένα σχεδόν χρόνο δεν έχω
    ενοχλήσει ιδιαίτερα .


    Απαντάμε όσες περισσότερες ερωτήσεις μπορούμε. Μπορεί απλά να "ξέφυγε" η δικιά σου.
  • Διαφήμιση
  • Ο/H geobas έγραψε:

    @Admin . Μήπως έγινα Persona non grata και δεν μπαίνει στο κόπο κανείς από τους γνώστες να με κατατοπίσει στα θέματα που αντιμετωπίζω ?



    Αν σου δείξω τα mail μου - τα ΠΜ μου - τα Chat μου - το Skype μου ... κτλ. πόσα μηνύματα λαμβάνουν κάθε μέρα, θα χάσεις τον μπούσουλα. :lol:
    Όσο και να θέλω να είμαι συνεπής στις απαντήσεις είναι ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΔΥΝΑΤΟΝ να απαντώ σε καθένα ξεχωριστά, και πολλές φορές χάνω και πολλά θέματα που ίσως χρειάζονται την προσοχή μου. ;)

    Δεν υπάρχει θέμα αποκλεισμού ή Diva - Persona, αλλά λάθη που προκύπτουν από φόρτο εργασίας για πολλά άλλα θέματα που δεν γνωρίζετε... :D
    Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



    ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
    Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)