Διαφήμιση

Κολλημένο Pixel σε Mi4

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Κολλημένο Pixel σε Mi4

      Γεια σε όλη την παρέα!

      Καταρχήν ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά που μας παρέχουν όσα χρειαζόμαστε για να προσαρμόσουμε τα κινητά xiaomi στα δικά μας, ελληνικά δεδομένα αλλά και για τις πολύτιμες πληροφορίες, τους χρήσιμους οδηγούς και συμβουλές.

      Είμαι κάτοχος ενός mi4 εδώ και 3 μήνες περίπου και καθώς ήμουν σε iphone και IOS τα τελευταία 6 χρόνια πραγματικά εντυπωσιάστηκα όχι μόνο με τις δυνατότητες του MIUI αλλά και με την κατασκευαστική ποιότητα του τηλεφώνου ως συσκευή.

      Σε γενικές γραμμές είμαι υπέρ-ευχαριστημένος από το κινητό σε όλα τα επίπεδα όμως μου συνέβει το εξής δυσάρεστο γεγονός. Πριν 2 εβδομάδες περίπου εμφανίστηκε ένα κολλημένο pixel στην οθόνη και αν και δοκίμασα και κάποιες εφαρμογές που υποστηρίζουν ότι διορθώνουν (όχι πάντα) το πρόγραμμα δεν λέει να φύγει.

      Η αγορά έγινε απο To2c και όταν επικοινώνησα μαζί τους μου είπαν ότι υπάρχει εγγύηση ενός χρόνου όμως θα πρέπει να το στείλω και πριν το φτιάξουν θα πρέπει να δουν εάν το πρόβλημα οφείλεται σε σφάλμα της εταιρίας ή δικό μου. Εγώ παρ όλα αυτά αποφάσισα να μην μπω σε αυτήν την χρονοβόρα διαδικασία διότι αφενός θα πάρει κανένα δίμηνο αυτή και χρειάζομαι το τηλέφωνο και αφετέρου διότι είναι μόνο ένα pixel το οποίο το καταλαβαίνεις ότι είναι κολλημένο μόνο στο μαύρο χρώμα ως μία κόκκινη κουκκίδα. Στα υπόλοιπα χρώματα δεν φαίνεται κάτι. Το μόνο που με φοβίζει έιναι μήπως κάποια στιγμή εμφανιστούν και άλλα τέτοια κολλημένα pixel οπότε τότε θα πρέπει μάλλον αναγκαστικά να προχωρήσω στην επιδιόρθωση.

      Γενικά απ ότι έψαξα στο google δεν βρήκα σχεδόν καθόλου άλλες περιπτώσεις με το ίδιο πρόβλημα.Υπάρχει κάποιος άλλος που αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα?
      Images
      • IMG_0755φφφ.jpg

        44,81 kB, 597×800, viewed 178 times