Διαφήμιση

Τι θα λέγατε να ανοίξουμε ένα e-shop εδώ στην κοινότητά μας ;

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Τι θα λέγατε να ανοίξουμε ένα e-shop εδώ στην κοινότητά μας ;

      Είναι τώρα πολύς καιρός που σκεφτόμαστε να ενεργοποιήσουμε ένα e-shop για να καλύψουμε τις ανάγκες των μελών μας για αγορές συσκευών.



      Ερχόμαστε σε επικοινωνία με προμηθευτές που μπορούν να μας παρέχουν συσκευές σε χαμηλές τιμές, ώστε σε συνεργασία μαζί τους να λειτουργήσουμε ως ενδιάμεσοι διανομείς στην τοπική αγορά.

      Τι θα μπορούμε να παρέχουμε.....


      Ανταγωνιστικές τιμές σε σχέση με αυτά που υπάρχουν σε Ευρωπαϊκές αποθήκες (EU Warehouse).
      24ωρη παράδοση.
      Προ-εγκατεστημένες οι GTV-ROMs.
      Τοπικό Service και κάλυψη εγγύησης στην χώρα μας (ΠΑΤΡΑ).
      Remote Access (Teamviewer) για επίλυση προβλημάτων που έχουν να κάνουν σχέση με Software προβλήματα.
      Bonus system για κάθε αγορά σας.
      Δανεισμό συσκευής σε περίπτωση που θα υπάρξει καθυστέρηση στην επισκευή λόγο έλλειψης ανταλλακτικών.



      Πιστεύουμε πως είναι κάτι που θα είναι σε όφελος όλων μας αν τελικά μπορέσουμε να καταλήξουμε σε συμφωνία.

      Ποια είναι η γνώμη σας για όλα τα παραπάνω ;
      Θα σας ενδιέφερε να ξεκινήσουμε κάτι τέτοιο ;

      Περιμένουμε τις γνώμες σας.....
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Απ: Τι θα λέγατε να ανοίξουμε ένα e-shop εδώ στην κοινότητά μας ;

      Πολύ καλή σκέψη, πιστεύω θα πετύχει!

      Στάλθηκε από το u8800pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
    • Είναι το όνειρο όλων μας!
      Συγχαρητήρια μόνο και μόνο για την προσπάθεια που θα κάνετε, ελπίζω να τα καταφέρετε. Καλή τύχη και με το καλό.
    • Διαφήμιση
    • Πολλή καλή σκέψη και παράλληλα για αυτές τις εποχές (οικονομικά) παράτολμο, μπράβο σας είστε άξιοι παιδιά, Είναι μια κίνηση που πρέπει οι χρήστες των συσκευών xiaomi στην Ελλάδα να την αγκαλιάσουν. Προσπαθήστε το τιμολόγιο να είναι ανταγωνιστικό αγορά συσκευών και σέρβις.
    • Ειναι ονειροοοοο!!!!!!!! Πωλησεις στη Ροδο αναλαμβανω εγω :p !!! Εχω πεισει αρκετα ατομα να παρουν xiaomi!!
    • Ένα e-shop εδώ από την κοινότητά μας , το βλέπω δύσκολο και μεγάλο οικονομικό άνοιγμα με μεγάλο ρίσκο οικονομικό.
      Διότι με αυτήν την οικονομική κρίση που ζει η χώρα μας τα τελευταία χρόνια, κάθε σκέψη για πετυχημένες πωλήσεις σε καταναλωτικά προϊόντα , το βλέπω ως μη εφικτό και ανταποδοτικό.
      Αυτή είναι η ταπεινή μου γνώμη.
    • Διαφήμιση
    • αν η διαφορά τιμής είναι σε λογικά πλαίσια σε σχέση με τους φίλους μας τους κινέζους τοτε σίγουρα θα σας προτιμήσουμε ;)
    • Πιστευω οτι ειναι μια καλη κινηση γτ περα απο μας στην κοινοτητα που λιγο πολυ γνωριζουμε τι συσκευες δουλευουμε θα εχουν ενα κινητρο και οι υπολοιποι εκτος ομαδας να παρουν ενα κινητο vfm χωρις να σκεφτονται το after sale service που σε αλλη περιπτωση θα ηταν αποτρεπτικο λογω χρονοκαθυστερησης. Πρεπει ολοι μας να στηριξουμε αυτη την προσπαθεια κ για το δικο μας οφελος. ΜΠΡΑΒΟ Δημητρη!!! Εγω οσο μπορω ΘΑ βοηθήσω!!!
    • Re: Τι θα λέγατε να ανοίξουμε ένα e-shop εδώ στην κοινότητά μας ;

      Το ρωτάτε??
      Αν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο και η τιμή να παραμείνει σε αντίστοιχα επίπεδα με τα κινέζικα μαγαζιά.. Τότε μόνο από εσάς θα παίρνουμε
    • Σαν επιχειρηματική κίνηση δε μπορώ να πω και πολλά καθώς δεν είμαι ο ειδικός.
      Η προσωπική μου γνώμη βέβαια, με αυτό που βλέπω γύρω μου, είναι οτι έχει πολλές πιθανότητες να πετύχει.Βέβαια αυτό είναι δική μου εκτίμηση.
      Ξέρω πολλά άτομα πάντως που θα επέλεγαν ελληνικό κατάστημα για αγορά συσκευής καθώς και service(μόνο και μόνο που θα υπάρχει άνθρωπος-με φυσικό τρόπο(face to face) να μιλήσει με τον πελάτη,αυτό δίνει τεράστιο πλεονέκτημα).
      Αυτή τη στιγμή υπάρχουν γνωστοί μου με συσκευές απο εξωτερικό που παρήγγειλα ο ίδιος επειδή απλά τους καθησύχασα οτι δε θα έχουν προβλήματα(και αν υπάρχουν τα λύνουμε) και με εμπιστεύτηκαν. Εαν οι ίδιοι άνθρωποι είχαν τη δυνατότητα να παρουν τη συσκευή απο ελλάδα σε χαμηλή τιμή πάντα-ανταγωνιστική,θα το έκαναν χωρίς δεύτερη σκέψη. Οπότε με αυτό το δεδομένο που έχω, πιστεύω οτι είναι κάτι εφικτό.

      Φυσικά το μεγάλο ΑΤΟΥ πρέπει να είναι οι ανταγωνιστικές τιμές. Το service χωράει πολύ κουβέντα καθώς είναι "ευαίσθητο" θέμα(software ok είναι "εύκολο"-στο χέρι μας/σας! hardware όμως;-αντικατάσταση συσκευής;-οχι ευχαριστημένους πελάτες;θέλει πολύ καλή συμφωνία με τον προμηθευτή αυτό-και οχι μόνο).

      Αυτές είναι κάποιες απο τις σκέψεις μου! Είμαστε μαζί σας σε αυτό ότι και να αποφασίσετε! Πολύ καλό το εγχείρημα και ελπίζω να υλοποιηθεί!

      ΥΓ: Πάτρα εεε?! Στον "έσπερο" στην πλατεία Γεωργίου πάντως θα ταίριαζε ένα Xiaomi Store! :P
    • Διαφήμιση
    • Τι θα λέγατε να ανοίξουμε ένα e-shop εδώ στην κοινότητά μας ;

      Εξαιρετική ιδέα! Σκοπός παιδιά είναι , οι τιμές να μένουν χαμηλά και να είναι ανταγωνιστές με τα ευρωπαϊκά καταστήματα! Για μένα αυτό είναι το σημαντικό! Να μην σκέφτεται ο άλλος τον φόβο για τελωνείο (παθών). Εγώ πάντως θα σας τιμήσω! :thumbup: :thumbup: :thumbup: 8-)