Διαφήμιση

ZTE v5 MAX MIUI - Greek

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • ZTE v5 MAX MIUI - Greek

      Καλημέρα και Καλό Πάσχα σε όλους :D

      Εχω πάρει το συγκεκριμένο τηλέφωνο, να κάνει παρέα με το Huawei Honor 3C (EMUI) και το Xiaomi Note 4G/LTE (φοράει GTV)

      Του έχω περάσει την τελευταία MIUI rom ( Rom | YiRom | 易入 ) του ws008. Ο τύπος είναι πολύ active, κάνει διορθώσεις συνέχεια, ενώ οι roms του πραγματικά πετάνε.

      Το μοναδικό πρόβλημα που έχω, και χρειάζομαι βοήθεια αν μπορεί κάποιος, είναι στην οθόνη των dialer/contacts. Επειδή η rom είναι Chinese/English only, μου βγάζει τα ονόματα με κενά ανάμεσα στα γράμματα (πχ. Ε λ ε υ θ έ ρ ι ο ς Β ε ν ι ζ έ λ ο ς) όπου υπάρχουν Ελληνικοί χαρακτήρες. Μήπως υπάρχει κάποιο αρχείο font που να μπορώ να τραβήξω από το Xiaomi να κάνω αντικατάσταση και να στρώσει;

      Ή μήπως υπάρχει κάποια καλύτερη rom με υποστήριξη Ελληνικών να μου προτείνει κάποιος;

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων, και πάλι συγχαρητήρια για το έργο που κάνετε εδώ.
    • Καλημέρα Orionas,

      Εχεις το ZTE V5 MAX?

      Αν ναι σε παρακαλώ μπορεις να με διαφωτισεις πως μπορω να εγκαταστήσω ή να αναβαθμίσω το smart τηλέφωνο.
      Κατέβασα από το xda.developmet ...forum μια version N958St-V1.35-update. Δεν έχει
      ελληνικά αλλα ούτε και Gapp.


      Ευχαριστώ

      ΜΦΧ
      Χάρίτων :)