Διαφήμιση

Καρφιτσωμένο Ξεκλείδωμα του Bootloader.

• Οδηγός
    • Xiaomi
    • Ξεκλείδωμα του Bootloader.

Οδηγίες για το ξεκλείδωμα του Bootloader.

Αν θέλετε να ξεκλειδώσετε το RedMi Note 3, ακολουθήστε τον παρακάτω οδηγό.

Διαδικασία ξεκλειδώματος:

1. Κατεβάστε την Developer ROM της Κίνας, βάλτε την στο χώρο αποθήκευσης του τηλεφώνου σας.

Σε περίπτωση που το κινητό έχει ήδη:
      Official China Developer rom οποιαδήποτε έκδοση
      Official China Stable rom έκδοση 8.1.Χ.Χ ή νεότερη
      Official Global Developer rom οποιαδήποτε έκδοση
      Official Global Satble rom έκδοση 8.1.Χ.Χ ή νεότερη

τότε προχωράτε απευθείας στο βήμα 2

Πηγαίνετε στην εφαρμογή Updater (Αναβάθμιση) της MIUI, πατήστε στις τρεις κουκίδες στο επάνω στην δεξιά γωνία, και επιλέξτε <Επιλέξτε το πακέτο ενημέρωσης>.
      Επιλέξτε το αρχείο zip που μόλις βάλετε στο χώρο αποθήκευσης του τηλεφώνου. Η ενημέρωση θα διαγράψει όλα τα δεδομένα χρήστη, παρακαλούμε να κάνετε αντίγραφα ασφαλείας εκ των προτέρων.

2. Συνδεθείτε στο λογαριασμό Mi που έχει αποκτήσει άδεια για το ξεκλείδωμα της συσκευής σας (Η σύνδεση πρέπει να γίνει στην εφαρμογή Mi Account που υπάρχει μέσα στο κινητό)

3. Απενεργοποιήστε τη συσκευή σας, πατήστε το κουμπί Power και Volume Down ταυτόχρονα για να εισέλθετε στη λειτουργία bootloader *** Η λειτουργία αυτή απαιτεί την εγκατάσταση των αναλογων drivers στον η/υ σας ***

4. Συνδεθείτε στο εργαλείο ξεκλειδώματος του υπολογιστή με τον ίδιο λογαριασμό Mi. Συνδέστε τη συσκευή με τον υπολογιστή χρησιμοποιώντας το καλώδιο USB

5. Πατήστε «Ξεκλείδωμα». Η διαδικασία ξεκλειδώματος θα ολοκληρωθεί σε περίπου 10 δευτερόλεπτα

μετά το ξεκλείδωμα του bootloader, οι χρήστες θα είναι σε θέση να κάνουν Flash σε fastboot ROMs και custom ROMs. Η ξεκλείδωτη συσκευή θα σημειωθεί από τις υπηρεσίες μας. Οι χρήστες μπορούν κλειδώσουν τον bootloader και πάλι από τις επίσημες ROMs της MIUI. (Για να γίνει υτό θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε την εντολή fastboot oem lock. Παρακαλούμε προσέξτε να κάνετε flash ΜΟΝΟ επίσημες MIUI ROMs, διαφορετικά το σύστημα δεν θα είναι σε θέση να ξεκινήσει.)

Σημειώσεις:

1. Μετά από την λήψη αδείας για το ξεκλείδωμα στον λογαριασμό Mi, οι χρήστες μπορούν να ξεκλειδώσουν αμέσως την ελεγμένη συσκευή. Ένας λογαριασμός Mi θα μπορούσε να ξεκλειδώσει μόνο μία συσκευή εντός 30 ημερών

2. Οι χρήστες μπορούν να αιτηθούν για άδεια ξεκλειδώματος στο:
      Apply for permissions to unlock Mi devices

3. Αν ένα μήνυμα λέει ότι ο λογαριασμός σας είναι συνδεδεμένος με μια συνδεδεμένη συσκευή, παρακαλώ συνδεθείτε με αυτόν τον λογαριασμό την συσκευή που πρέπει να ξεκλειδωθεί

4. Εάν η συσκευή σας έχει κρυπτογραφημένα αρχεία, το ξεκλείδωμα του bootloader θα διαγράψει όλα τα δεδομένα χρήστη. Παρακαλούμε να πάρετε ένα αντίγραφο ασφαλείας εκ των προτέρων.

Unlocking Tool Download

Αγγλική Έκδοση
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !

ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά

Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
      Διαφήμιση
    • ***4. Συνδεθείτε στο εργαλείο ξεκλειδώματος του υπολογιστή με τον ίδιο λογαριασμό Mi. Συνδέστε τη συσκευή με τον υπολογιστή χρησιμοποιώντας το καλώδιο USB. ***

Το οποίο εργαλείο είναι ποιο ακριβώς;
    • Ο/H billisdim έγραψε:

***4. Συνδεθείτε στο εργαλείο ξεκλειδώματος του υπολογιστή με τον ίδιο λογαριασμό Mi. Συνδέστε τη συσκευή με τον υπολογιστή χρησιμοποιώντας το καλώδιο USB. ***

Το οποίο εργαλείο είναι ποιο ακριβώς;

Το MiFlash unlock tool, πατάς κλικ στην φωτό του προγράμματος και σε πάει στη σελίδα από όπου θα το κατεβάσεις

xiaomi-miui.gr/community/wsif/…y/6071-Unlock-Tool/#files

Στάλθηκε από το MI PAD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Χρειάζετε να έχουμε κωδικό για αυτήν την διαδικασία?
      Διαφήμιση
    • Ευχαριστούμε για το αρκετά κατατοπιστικό οδηγό Δημήτρη, οπότε κάνουμε αίτηση και περιμένουμε την ενημέρωση με SMS λογικά οτι μπορούμε να προχωρήσουμε σε ξεκλείδωμα του bootloader.
    • καλησπερα σε ολους,χρειαζομαι μια μικρη βοηθεια.εχω αγοαρασει το redmi note 3 και προσπαθω να κανω αιτηση στο 申请解锁小米手机 ,βαζω τα στοιχεια μου και με βαζει σε μια σελιδα που ειναι κινεζικη εξολοκληρου miui.com/unlock/apply.php οποτε δεν μπορω να κανω την αιτηση εφοσον δεν γνωριζω κινεζικα!!!αν γνωριζει καποιος ποια ειναι η λυση.ευχαριστω πολυ
      Διαφήμιση
    • Ο/H weara έγραψε:

καλησπερα σε ολους,χρειαζομαι μια μικρη βοηθεια.εχω αγοαρασει το redmi note 3 και προσπαθω να κανω αιτηση στο 申请解锁小米手机 ,βαζω τα στοιχεια μου και με βαζει σε μια σελιδα που ειναι κινεζικη εξολοκληρου miui.com/unlock/apply.php οποτε δεν μπορω να κανω την αιτηση εφοσον δεν γνωριζω κινεζικα!!!αν γνωριζει καποιος ποια ειναι η λυση.ευχαριστω πολυ
      Προσωπικα ανοιξα την σελιδα με τον chrome και την εκανα translate σε english
    • Ο/H weara έγραψε:

καλησπερα σε ολους,χρειαζομαι μια μικρη βοηθεια.εχω αγοαρασει το redmi note 3 και προσπαθω να κανω αιτηση στο 申请解锁小米手机 ,βαζω τα στοιχεια μου και με βαζει σε μια σελιδα που ειναι κινεζικη εξολοκληρου miui.com/unlock/apply.php οποτε δεν μπορω να κανω την αιτηση εφοσον δεν γνωριζω κινεζικα!!!αν γνωριζει καποιος ποια ειναι η λυση.ευχαριστω πολυ

Εγώ το εκανα σήμερα με την βοήθεια του google translate!
      Ασε πολύ γέλιο ανάθεμα κι αν κατάλαβα τι εγραφα(ελπίζω να μην τους εβριζα),νομιζω πρεπει να έχεις mi account γιατί σου στέλνει κάτι κωδικούς σε sms και μέσα σε 5 λεπτα πρεπει να τους βάλεις στη δεύτερη σελιδα που σου ανοίγει(αν θυμάμαι καλά).
      Στην πρωτη σελιδα βάζεις μεταφρασμένο στα Κινέζικα το ονοματεπώνυμο,το τηλέφωνο σου(βρίσκεις και το Greece για το +30),και μια αιτιολογεια παλι μεταφραζόμενη στα Κινέζικα!
      Και πατάς στα κουμπάκια που είναι μαρκαρισμενα(σε μένα τα βγάζει πράσινα), μην ξεχάσεις να τικαρεις και μια επιλογή που έχει κάτω!

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • [Προσωπικα ανοιξα την σελιδα με τον chrome και την εκανα translate σε english]
      προσπαθησα να μεταφρασω την σελιδα και καπου ζηταει [ονομα] αλλα δεν καταλαβαινω ποιο να βαλω
      και εκει που ζηταει για ποιο λογο θελεις να το ξεκλειδωσεις
      Διαφήμιση
    • Ευχαριστώ για την απάντηση, δοκίμασα και έβαλα το όνομα μου στα κινέζικα (!!!!) και το δέχτηκε. Αλλα στην αιτιολογία έχω πρόβλημα. Μου βγαζει συνεχεια μηνυμα "Εφαρμόστε λόγος για τους περισσότερους από 10 χαρακτήρες". Δοκιμασα να γραψω ένα κατεβατο σαν αιτιολογιά και ειχε πάλι το ίδιο μήνυμα. Εγραψα μετα σαν αιτιολογία 2 λέξεις "need Greek" στα κινεζικα, παλι εμφάνιζε το ίδιο μήνυμα... Τι να γράψω για να το δεχτεί;
    • Ξεκλείδωμα του Bootloader.

Γράψε στη μετάφραση:
      要解锁设备的bootloader为了通过自定义ROM
      Που σημαίνει:
      To unlock device bootloader in order to pass a custom rom!
      Κλεμμένο απο άλλο συμφορουμιτη :thumbup:

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk