Διαφήμιση

Πρόβλημα με αναβάθμιση σε Stable ROM

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • προσπαθω ημερες να εγκαταστησω stable 5.2.10 στο readmi 1s εκανα την διαδικασια με την permision root εβαλα την σφαλματα usb κλπ κατεβασα το supersu και titanium για backup μα οτι και αν κανω δεν εχω root acces και το τηλεφωνο οταν το συνδεω και κλικαρω στο hm1 που βγαζει ο υπολογιστης ανοιγει και ειναι αδειο τι μπορει να φταιει και πως θα σωσω τα αρχεια μου που τα χρειαζομαι;μια βοηθεια παρακαλω!!!
      Ηλίας
    • Αν έχεις Developer αυτή τη στιγμή και θες να βάλεις Stable, ό,τι backup και να κάνεις θα σου είναι άχρηστο. Αν κάνεις backup εφαρμογές και στοιχεία συστήματος με το που πας να κάνεις restore στη Stable θα σου χαλάσει όλο το σύστημα. Άρα backup μπορείς να κάνεις μόνο φωτογραφίες, μουσική, word/pdf/epub και ό,τι είναι καθαρά user data.

      Τώρα αν είχες developer το SuperSu δε χρειαζόταν από,τι ξέρω η Developer εκδόσεις είναι rooted, οπότε για να κάνεις backup με titanium απλά πας στο Security app->permissionss->root access και ενεργοποιείς το Titanium. Άλλα όπως και να'χει είναι άχρηστο όταν πας από Developer σε Stable. (Αν πας από Stable σε Stable δε χρειάζεται καν, δε πρόκειται να χαλάσει τίποτα αν και better safe than sorry)

      Όταν συνδέεις το κινητό στο PC και στο βγάζει άδειο, το κινητό είναι κλειδωμένο? Κοίτα να το κάνεις unlock αφού συνδεθεί. Έχει τους κατάλληλους Driver το PC? Είναι οκ το καλώδιο, με άλλο κινητό δουλεύει?
    • παρολο που λεει οταν κλικαρω πανω στην εκδοση android και μου γραφει no need you are already a developer το τιτανιουμ γραφει οτι δεν εχει γινει σωστη εγκατασταση ρουτ παρολη την ρυθμιση στο σεκιουριτη!!τελικα με οδηγιες περασα μεσα το αρχειο της stable 5.2.10 να σωσω τα βιντεο τραγουδια και καποια αρχεια και τις επαφες γιατι θα χαλασουν ολα λογω stable?ελεγα να μην κανω το βημα wipe user data οπως εχει αναρτηθη στις οδηγιες!!!μετα οταν βαλω την stable γινεται παλι αν χρειατει factory reset?
      Ηλίας
    • Διαφήμιση
    • Εαν πριν είχες developer ROM τότε είναι απαραίτητο το wipe data/factory reset καθώς δε θα σου λειτουργούν σωστά οι εφαρμογές (θα σου πετάει συνέχεια σφάλματα). Οπότε σώσε τα απαραίτητα αρχεία που χρείαζεσαι και κάνε τη διαδικασία κανονικα!