Διαφήμιση

Πολλά προβλήματα στο Hongmi!!! (ή μήπως όχι;;;)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Πολλά προβλήματα στο Hongmi!!! (ή μήπως όχι;;;)

      Παιδιά έχω απο τα πρώτα hongmi wcdma, απόλυτα ικανοποιημένος, αλλά εδώ και 2 μήνες απόλυτα απογοητευμένος. Εδώ και ένα μήνα χρησιμοποιώ τις δικές σας rom και τώρα έχω την 4.10.17
      1. Συνεχώς μου ζητάει να κλείσει κάποιες εφαρμογές όπως facebook, messenger, mail (το δικό του), viber, και άλλες.
      2. Η μπαταρία καμία σχέση με τις stable 15 και 16 τις miuiandroid (αυτές είχα τότε γιαυτό τις αναφέρω), το ίδιο χάλια είναι και σε αυτούς πλέον (4.10.10 που δοκίμασα).
      3. Δοκίμασα όταν flashαρω μια rom να κάνω πλήρες format, ειτε από recovery είτε από το μενού, αλλά όταν τελειώσουν όλα και ξανανοίξει το κινητό, αυτό είναι στην αρχική του (;;;) κατάσταση ΑΛΛΑ οι εφαρμογές είναι πάλι μέσα!!! Δε θα έπρεπε να σβήσουν;

      Μήπως πλέον δε σηκώνει το κινητό καλύτερες-καινούριες rom;

      Αν παίζει ρόλο, recovery έχω αυτή στα αγγλικά με τη λίστα στα πορτοκαλί με μικρά γράμματα, και χωρίς επιλογή για clear dalvic cache.
      Ευχαριστώ εκ των προτέρων και ενα μεγάλο μπράβο και από μένα στους developers για την προσπάθειά τους.
      • Θα βρεις στην SD Card σου ένα αρχείο με το όνομα update.zip ....
      • Αυτό είναι το TWRP [lexicon]Recovery[/lexicon] που το δημιουργεί η [lexicon]ROM[/lexicon] μας.
      • Θα το κάνεις flash από το [lexicon]Recovery[/lexicon].
      • Θα πρέπει να έχεις κατεβάσει και να έχεις βάλει στην SD Card την τελευταία GTV [lexicon]ROM[/lexicon]
      • Θα ξαναμπείς στο [lexicon]Recovery[/lexicon] που μετά θα είναι το TWRP και θα πας στα Mounts και θα κάνεις Format το System & Data Partition.
      • Αμέσως μετά, θα κάνεις Flash την GTV [lexicon]ROM[/lexicon].

      Όταν ξαναμπείς στην MIUI τα πάντα θα έχουν χαθεί, και θα ξανακάνεις Setup από την αρχή.
      Τα προβλήματά σου θα φύγουν για πάντα....

      Ολα τα παραπάνω βέβαια με την προυπόθεση να έχεις όντως το Hongmi 1 και όχι το Hongmi/Redmi 1S
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Giorgos$4 πραγματικά θα βοηθούσαν μερικά screenshots απο την συσκευή σου.

      Ο/H MIUI_ART έγραψε:


      Ολα τα παραπάνω βέβαια με την προυπόθεση να έχεις όντως το Hongmi 1 και όχι το Hongmi/Redmi 1S


      Κανένας δεν θα ένιωθε άνετα να σου προτείνει μια διαδικασία που θα σου προκαλούσε περισσότερα προβλήματα αντι να σου λύσει αυτά που έχεις...
    • Διαφήμιση
    • Σας ευχαριστώ για την πολύτιμη βοήθεια. Επιτέλους έσβησαν τα πάντα. Αύριο θα δω και την κατάσταση της μπαταρίας. Το hongmi 1, red rise ή όπως αλλιώς το έχουν ξαναβαφτήσει έχω.