Διαφήμιση

Γνώμες και φήμες για Redmi Note

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Γνώμες και φήμες για Redmi Note

      Καταρχήν χαιρετίζω την κοινότητα! Εδώ και αρκετό καιρό σας παρακολουθούσα χωρίς να δημιουργήσω κάποιον λογαριασμό, αλλά πλέον είχε έρθει η ώρα να μπω κι εγώ στην παρέα σας!

      Ακόμα δεν έχω κάποιο κινητό Xiaomi και θα ήθελα να ακούσω τη γνώμη σας για το Redmi Note. Θα ήθελα ειδικά και κάποιες επιπλέον γνώμες από τους κατόχους αν είναι εύκολο.

      Το κινητό που εν γένει ψάχνω θα ήθελα να έχει τα εξής χαρακτηριστικά:
      • Καλή ποιότητα κατασκευής.
      • Δίκαρτο γιατί πλέον δεν την παλεύω άλλο με 2 κινητά!
      • Αδιάφορο για βαρύ gaming αλλά να μην κολλάει στην καθημερινή χρήση.
      • Ιδανικά θα ήθελα να έχει 4G αλλά θα συμβιβαστώ και με 3G...
      • Να μην κοστίσει μια περιουσία!
      • Θα το προτιμούσα 5ιντσο αλλά επειδή με ενδιαφέρει αρκετά το browsing δε θα τα χαλάσουμε εκεί!
      Περιμένω γνώμες, απόψεις αλλά και φήμες! Έχει ακούσει κανείς για το καινούργιο το Redmi που θα έχει 4G αν προβλέπεται μελλοντικά και 2καρτη έκδοση;

      Αυτά για αρχή! Και πάλι καλώς σας βρήκα!
    • Ο/H ev3rflow έγραψε:

      Καταρχήν χαιρετίζω την κοινότητα! Εδώ και αρκετό καιρό σας παρακολουθούσα χωρίς να δημιουργήσω κάποιον λογαριασμό, αλλά πλέον είχε έρθει η ώρα να μπω κι εγώ στην παρέα σας!

      Ακόμα δεν έχω κάποιο κινητό Xiaomi και θα ήθελα να ακούσω τη γνώμη σας για το Redmi Note. Θα ήθελα ειδικά και κάποιες επιπλέον γνώμες από τους κατόχους αν είναι εύκολο.

      Το κινητό που εν γένει ψάχνω θα ήθελα να έχει τα εξής χαρακτηριστικά:
      • Καλή ποιότητα κατασκευής.
      • Δίκαρτο γιατί πλέον δεν την παλεύω άλλο με 2 κινητά!
      • Αδιάφορο για βαρύ gaming αλλά να μην κολλάει στην καθημερινή χρήση.
      • Ιδανικά θα ήθελα να έχει 4G αλλά θα συμβιβαστώ και με 3G...
      • Να μην κοστίσει μια περιουσία!
      • Θα το προτιμούσα 5ιντσο αλλά επειδή με ενδιαφέρει αρκετά το browsing δε θα τα χαλάσουμε εκεί!
      Περιμένω γνώμες, απόψεις αλλά και φήμες! Έχει ακούσει κανείς για το καινούργιο το Redmi που θα έχει 4G αν προβλέπεται μελλοντικά και 2καρτη έκδοση;

      Αυτά για αρχή! Και πάλι καλώς σας βρήκα!


      Καλώς ήρθες στη κοινότητα!
      Σύμφωνα με τα ζητούμενά σου, θα έλεγα ότι πλησιάζουν πολύ τα δύο "ριζάκια" (Redrice/Hongmi1 και το Hongmi/Redmi 1s), με ένα κόστος αγοράς γύρω στα 110€, όπως φυσικά και το Note, το οποίο όμως είναι αρκετά μεγαλύτερο σε μέγεθος και κάμποσα ευρώ ακριβότερο. Εξαρτάται απο σένα και τα προσωπικά σου γούστα. Σαν συσκευές πάντως καλύπτουν αυτά που ζητάς.
      Όσο για το νέο Redmi 1S 4G, δεν γνωρίζω εάν και πότε θα κυκλοφορήσει με δύο κάρτες...
    • Ο/H caeser έγραψε:

      Καλώς ήρθες στη κοινότητα!
      Σύμφωνα με τα ζητούμενά σου, θα έλεγα ότι πλησιάζουν πολύ τα δύο "ριζάκια" (Redrice/Hongmi1 και το Hongmi/Redmi 1s), με ένα κόστος αγοράς γύρω στα 110€, όπως φυσικά και το Note, το οποίο όμως είναι αρκετά μεγαλύτερο σε μέγεθος και κάμποσα ευρώ ακριβότερο. Εξαρτάται απο σένα και τα προσωπικά σου γούστα. Σαν συσκευές πάντως καλύπτουν αυτά που ζητάς.
      Όσο για το νέο Redmi 1S 4G, δεν γνωρίζω εάν και πότε θα κυκλοφορήσει με δύο κάρτες..


      Το αρχικό σχέδιο ούτως ή άλλως ήταν η αγορά του Mi4 αλλά για κάποιο λόγο, όσο κι αν το βλέπω δεν ενθουσιάζομαι... Σε κάθε περίπτωση οπότε είμαι εντός προϋπολογισμού. Σκέφτομαι λοιπόν να αγοράσω αυτό που μάλλον θα έχει το μεγαλύτερο μέλλον από άποψη specs, οπότε ακόμα κι αν είναι 5.5", με βλέπω να πηγαίνω για το Note (2GB RAM θεωρώ ότι θα είναιι must).

      Αν και θα ήθελα το 4G.... Παραέχω καλό πρόγραμμα κινητής για να μην εκμεταλλευτώ τα data.... Θα περιμένω βέβαια να ακούσω κι άλλες γνώμες :) , μόλις ήρθα εξάλλου!
    • Διαφήμιση
    • Το αρχικό σχέδιο ούτως ή άλλως ήταν η αγορά του Mi4 αλλά για κάποιο λόγο, όσο κι αν το βλέπω δεν ενθουσιάζομαι... Σε κάθε περίπτωση οπότε είμαι εντός προϋπολογισμού. Σκέφτομαι λοιπόν να αγοράσω αυτό που μάλλον θα έχει το μεγαλύτερο μέλλον από άποψη specs, οπότε ακόμα κι αν είναι 5.5", με βλέπω να πηγαίνω για το Note (2GB RAM θεωρώ ότι θα είναιι must).

      Αν και θα ήθελα το 4G.... Παραέχω καλό πρόγραμμα κινητής για να μην εκμεταλλευτώ τα data.... Θα περιμένω βέβαια να ακούσω κι άλλες γνώμες :) , μόλις ήρθα εξάλλου![/quote]

      Πάρε γρήγορα απόφαση γιατί ο Staf1988i πουλάει ένα HONGMI Note του κουτιού και πιστεύω είναι ευκαιρία. Παρά τρίχα θα το έπαιρνα εγώ, αλλά για μια μέρα διαφορά έδωσα παραγγελία στη Σινγκαπούρη. :(

      Αυτή η επιμονή τους όμως να τα βγάζουν τα καινούρια μονόκαρτα............ακόμα λίγο και θα άλλαζα μάρκα.
      Η MIUI είναι η Χαλκιδική των ROMs...
      ...και σαν την Χαλκιδική....ΔΕΝ ΕΧΕΙ!! ;)
    • Ο/H GR_Macedon έγραψε:

      Πάρε γρήγορα απόφαση γιατί ο Staf1988i πουλάει ένα HONGMI Note του κουτιού και πιστεύω είναι ευκαιρία. Παρά τρίχα θα το έπαιρνα εγώ, αλλά για μια μέρα διαφορά έδωσα παραγγελία στη Σινγκαπούρη.

      Αυτή η επιμονή τους όμως να τα βγάζουν τα καινούρια μονόκαρτα............ακόμα λίγο και θα άλλαζα μάρκα.


      Βασικά σας είπα τι με ενδιαφέρει... Πιστεύετε θα έχω πρόβλημα με την ανάλυση της οθόνη ή καλύπτει μια χαρά με 720p ;

      Επίσης, επειδή δεν το έχω δεί (ή αν το έχω δει δεν το θυμάμαι καθόλου), θα πάρει αναβάθμιση σε KitKat το Note, και αν ναι, υπάρχει χρονοδιάγραμμα; (θα σας πρήξω στις ερωτήσεις αλλά τη σήμερον ημέρα, πρέπει να κάνουμε και την έρευνα αγορά μας :P )

      Ούτως ή άλλως, όταν και εφόσον το αποφασίσω, θα αγοραστούν και όλα τα παρελκόμενα μαζί, δηλαδή pistons, λογικά καιpower bank, γι'αυτό και δεν το τρέχω..

      Όσο για την επιμονή στα μονόκαρτα, θεωρώ ότι εφόσον θέλουν να χτυπήσουν χώρες όπως η Ινδία θα συνεχίζουν να τα βγάζουν, απλά πιστεύω ότι πρέπει να το σκεφτούν λίγο παραπάνω και να "φουσκώσουν" λίγο ακόμα τα specs για να μπορούν να χτυπήσουν και ακόμα πιο high end συσκευές δημιουργώντας mid ranged τηλέφωνα.