Διαφήμιση

Λείπει ο Updater σε Redmi Note

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H gpsomiadis έγραψε:

      Φίλε Bigred καλησπέρα. Έχω ψιλοαπογοητευτεί λίγο.
      α) Η επιλογή Open developer options-> click developer options -> click usb debugging δεν υπάρχει στις ρυθμίσεις και
      β) Το προγραμματάκι για να κάνει root τη συσκευή το κατέβασα από το σχετιικό λίνκ αλλά είναι γραμμενο στα κινάζικα οπότε καταλαβαίνεις...
      Δεν πειράζει όμως αρκεί η προσπάθεια. Ευχαριστώ για όλα.


      Με το google ψάξε την Αγγλική έκδοση του προγράμματος :rolleyes:
    • Νομίζω κάτι έκανα. Ακολούθησα τις οδηγίες του Bigred και αφού έκανα root τη συσκευή μεσω του προγράμματος vroot που υπάρχει στα αγγλικά μετά απο πολλές συνδέσεις και αλλαγές θύρας usb, μάλιστα μου άφησε και ένα εικονίδιο στα κινέζικα, μέσω του mobileuncle (εφαρμογής που κατεβάζεις από play store) έβαλα την recovery από το αντιστοιχο αρχείο και κατόπιν την ελληνική rom νομίζω την τελευταία (30) με ΟΤΑ και αναβάθμιση. Προυπόθεση για να δουλέψει η εφαρμογή το τηλ. να ειναι root.
      Τώρα έχω μια επιφύλαξη για το προγραμματάκι αυτό το vroot. Κόπου διαβασα στο internet ότι έχει υιο malware και μπορεί να σου υποκλέψει δεδομένα από το τηλ. και απο το σύννεφο της miui. Μάλιστα συνιστούν να μη το χρησιμοποιούμε. Πιστέψτε με όμως ήταν ο πιο εύκολος για μένα τρόπος να ρουτάρω τη συσκευή.
      Σας ευχαριστώ πολύ όλους, ελπίζω να μην έχω κάποιο σοβαρό πρόβλημα με το τηλ. και θα τα πούμε σε μια μελλοντική πιο ενδιαφέρουσα κουβέντα όσο αφορά τις δυνατότητες και τις εφαρμογές του τηλ.
    • Ο/H gpsomiadis έγραψε:

      Νομίζω κάτι έκανα. Ακολούθησα τις οδηγίες του Bigred και αφού έκανα root τη συσκευή μεσω του προγράμματος vroot που υπάρχει στα αγγλικά μετά απο πολλές συνδέσεις και αλλαγές θύρας usb, μάλιστα μου άφησε και ένα εικονίδιο στα κινέζικα, μέσω του mobileuncle (εφαρμογής που κατεβάζεις από play store) έβαλα την recovery από το αντιστοιχο αρχείο και κατόπιν την ελληνική rom νομίζω την τελευταία (30) με ΟΤΑ και αναβάθμιση. Προυπόθεση για να δουλέψει η εφαρμογή το τηλ. να ειναι root.
      Τώρα έχω μια επιφύλαξη για το προγραμματάκι αυτό το vroot. Κόπου διαβασα στο internet ότι έχει υιο malware και μπορεί να σου υποκλέψει δεδομένα από το τηλ. και απο το σύννεφο της miui. Μάλιστα συνιστούν να μη το χρησιμοποιούμε. Πιστέψτε με όμως ήταν ο πιο εύκολος για μένα τρόπος να ρουτάρω τη συσκευή.
      Σας ευχαριστώ πολύ όλους, ελπίζω να μην έχω κάποιο σοβαρό πρόβλημα με το τηλ. και θα τα πούμε σε μια μελλοντική πιο ενδιαφέρουσα κουβέντα όσο αφορά τις δυνατότητες και τις εφαρμογές του τηλ.


      Εύκολο δεν ήταν? :wink:
      Διέγραψε το vroot, πιθανόν να μην σου ξαναχρειαστεί (αυτό έχω κάνει εγώ).
    • Διαφήμιση
    • Καλησπερα , εχω μια ερωτηση (για οποιον ξερει ή μπορει να βοηθησει).Εχω το Note περιπου 3 μηνες και δεν το εχω πειραξει (λογω αγχους μη το χαλασω κυριως).Εχω διαβασει παρα πολλα εδω μεσα ,και νομιζω οτι ειμαι ετοιμος να κανω το πρωτο πειραμα - πειραγμα στο τηλ.Ομως με κολλαει το εξης:στην εκδοση του τηλ. μου γραφει: MIUI version MIUI-JHDCNBA97.0.
      Θα εχω καποιο προβλημα?Updater στο τηλ. δεν εχω , οπως και καποια αλλα πραγματα που λειπουν.Το τηλ ειναι rooted (τουλαχιστον ετσι ελεγε τοo root checker που κατεβασα απο playstore).Οποιος ξερει και βοηθησει , θα του χρωστω χαρη.
      Ευχαριστω Γιωργος
    • Ο/H gk201i έγραψε:

      Updater στο τηλ. δεν εχω

      αν θέλεις βάλε αυτό το updater , δεν το δοκίμασα
      Message - MIUI Official Community
      και επανεκκίνηση
      αν δουλέψει λύνονται προβλήματα , (αν όχι , θα το απ εγκαταστήσεις)
      ( Με την εγγραφή στο φόρουμ , μεγαλώνει η παρέα μας! )


    • Ο/H gk201i έγραψε:

      δυστυχως στη σελιδα του λινκ δεν υπαρχει κατι.σου λεει να πας στην αρχικη σελιδα του φορουμ

      εγγραφή πρέπει να κάνεις
      δες κάτω
      αποσυμπίεση , το βάζεις στο κινητό , και εγκατάσταση , ξέρεις
      Files
      ( Με την εγγραφή στο φόρουμ , μεγαλώνει η παρέα μας! )


    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα παιδιά. Στην τελευταία αναβάθμιση βγήκε ενα εικονίδιο με την ένδειξη mi και από κάτω αναγνώριση. Όταν το ανοίγω ζητάει εγκατάσταση. Τι ακριβώς ειναι και τι ειναι επίσης το εικονίδιο με την ένδειξη Mikey;
    • Ο/H gpsomiadis έγραψε:

      Καλησπέρα παιδιά. Στην τελευταία αναβάθμιση βγήκε ενα εικονίδιο με την ένδειξη mi και από κάτω αναγνώριση. Όταν το ανοίγω ζητάει εγκατάσταση. Τι ακριβώς ειναι και τι ειναι επίσης το εικονίδιο με την ένδειξη Mikey;

      θα πρέπει να έχεις και το εξάρτημα για να δουλέψει
      Original Xiaomi MiKey Magical Button 5 PCS
      κάτι είπαμε εδώ
      [GTV-4.9.5] H νέα έκδοση της Ελληνικής MIUI ROM είναι διαθέσιμη για λήψη !
      ( Με την εγγραφή στο φόρουμ , μεγαλώνει η παρέα μας! )


    • Ο/H tora33 έγραψε:

      Ο/H gk201i έγραψε:

      δυστυχως στη σελιδα του λινκ δεν υπαρχει κατι.σου λεει να πας στην αρχικη σελιδα του φορουμ

      εγγραφή πρέπει να κάνεις
      δες κάτω
      αποσυμπίεση , το βάζεις στο κινητό , και εγκατάσταση , ξέρεις

      καλησπέρα και απο μένα
      Μπορώ να πω οτι έχω δοκιμάσει ότι γράφετε και δεν έχω καταφέρει τίποτα. Έχω την εντύπωση οτι είμαι χαζός.
      Τώρα κατέβασα το παραπάνω στη συσκευή... πως γίνεται η εγκατάσταση;
    • Διαφήμιση
    • updater σε miui rom

      Ο/H teoulas έγραψε:

      Υπάρχει κάποιος να μου δώσει μια μικ΄ρη βοήθεια;

      αν εννοείς ότι δεν έχεις την εφαρμογή updater στο κινητό σου
      βάλε αυτήν της προηγούμενης σελίδας , το τοποθετείς στο κινητό σου και τρέχεις το MIUI Updater B26(1).apk
      (δοκιμασμένο σε άλλο κινητό στο zopo που φοράει miui)
      Λείπει ο Updater σε Redmi Note
      στα screenshots ,το νέο updater , τρέχει σωστά , σε zopo που φοράει miui rom
      πιστεύω ότι τρέχει και στην συσκευή σου

      μετά βάζεις την Ελληνική και θα αντικαταστήσει το updater που έβαλες ,
      θα έχεις το updater της Ελληνικής
      Images
      • updater Νέο.png

        462,76 kB, 1.080×1.920, viewed 108 times
      • 1.png

        174,2 kB, 1.080×1.920, viewed 83 times
      • 2.png

        226,34 kB, 1.080×1.920, viewed 101 times
      ( Με την εγγραφή στο φόρουμ , μεγαλώνει η παρέα μας! )