Διαφήμιση

Redmi Note 12S

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Redmi Note 12S

      Χαιρετώ το φόρουμ και όσους ασχολούνται με τα Xiaomi... :D
      Λοιπόν εγώ μεγάλη εμπειρία δεν έχω.
      Ένα Redmi 2 Prime είχα με Android 5 και είχα βολευτεί. Τα έκανε όλα καλά και γρήγορα και αυτά.

      Αποφάσισα να εκσυγχρονιστώ. Πριν μία βδομάδα, λοιπόν, πήρα ένα Redmi Note 12S (8GB/256GB).
      Όλα καλά και ωραία. Ήρθε με Miui 14 και Android 13. Πριν το ρίξω στα βαθειά (WiFi-GSM) ξεκίνησα να το χτίζω το κινητούλι, να το φτιάχνω, όλα μια χαρά και όμορφα.

      Και μετά άνοιξα το WiFi. Και ξεκίνησε τις αναβαθμίσεις ... και άντε αναβαθμίσεις και ξανά μανά αναβαθμίσεις.
      Και χτες... HyperOS και πάει το Miui και γενικά άλλαξε όλο το κινητό... χάος...

      Άλλαξε τόσο πολύ που χάθηκε το Control Center από το Notification Bar αλλά και από το μενού στις ρυθμίσεις. Πλέον όταν κατεβάζω την μπάρα στις ειδοποιήσεις μου εμφανίζει μόνο τις ειδοποιήσεις από εφαρμογές. Τίποτε άλλο.
      Ψάξιμο της αρκούδας, μήπως κάτι δεν έχει ενεργοποιηθεί, τίποτα. Δεν έχω βγάλει άκρη.

      Κάποια άποψη ρε παιδιά;

      Και έχω ξεμείνει ακόμη στο χτίσιμο και στο Redmi 2 Prime ... :S
      Από Redmi 2 Prime :thumbup: ... σε Redmi Note 12s ... <X
    • Απαντώ εγώ για να βοηθήσω και άλλους που ίσως ψάχνουν να βρουν το Control Center...σε redmi note 12s

      Λοιπόν, μετά από ατελείωτο ψάξιμο, swipe down τα Notifications και μετά swipe left την οθόνη των notifications...και βουαλά το control center...

      Δηλαδή με δύο κινήσεις και όχι μία... ;)

      Προχωρώ στα επόμενα που ελπίζω να μην είναι bugs...
      Από Redmi 2 Prime :thumbup: ... σε Redmi Note 12s ... <X
    • Δε είναι BUG, αλλά μάλλον έτσι γίνεται στις νέες εκδόσεις του MIUI και του HyperOS. ;)
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Διαφήμιση