Διαφήμιση

Κολλάει στο logo του κινητού και μετά από συνεχόμενες επανεκκινήσεις παραμένει εκεί

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Κολλάει στο logo του κινητού και μετά από συνεχόμενες επανεκκινήσεις παραμένει εκεί

      Καλησπέρα σας,

      Καθώς έπαιζα ένα παιχνίδι και είχα συνδεδεμένα τα ακουστικά με bluetooth στο κινητό, άρχισε να ανεβαίνει η θερμοκρασία του μέχρι που κάποια στιγμή κόλλησε το κινητό.

      Αυτό το θέμα έχει προκύψει από τότε που μου είχε κολλήσει τελείως μια φορά, το πήγα για για επισκευή και αφ' ότου μου το επέστρεψαν, πρώτον δεν άνοιγε η κάμερα για φωτογραφίες (μόνο για βίντεο) και τα έδειχνε όλα γκρι, και δεύτερον, όποτε ανέβαινε πολύ η θερμοκρασία του κινητού, έκανε μόνο του επανεκκίνηση (κάποιες φορές και περισσότερες από μια φορές, ανάλογα με το πόσο ζεστό ήταν).

      Τις τελευταίες εβδομάδες δεν μου το είχε ξανακάνει αυτό (ίσως γιατί δεν έπαιζα για αρκετή ώρα το συγκεκριμένο παιχνίδι, αν και πρόσφατα το δοκίμασα και όλα ήταν μια χαρά).

      Προχθές, όταν έφτασε η μπαταρία στο 1%, το κινητό κόλλησε, έκανε επανεκκίνηση και πήγε 2% (δε θυμάμαι αν ξανακόλλησε και ξανάκανε επανεκκίνηση) αλλά δεν έδωσα σημασία.
      Επιστρέφοντας στο χθεσινό συμβάν, κολλούσε τις 2-3 ακόμη φορές που έκανε επανεκκίνηση και μετά κόλλησε στο logo (poco και από κάτω powered by android).
      Τη μόνη φορά που ξανάνοιξε ήταν όταν το άφησα για 1-1 μισή ώρα να φορτίσει (ήταν 15% η μπαταρία) και έβγαλα τη μπρίζα και την ξανάβαλα την ώρα που έκανα την επανεκκίνηση (φυσικά ξανακόλλησε η οθόνη και μετά πάλι τα ίδια από την αρχή).

      Έχω ψάξει στο ίντερνετ διάφορες λύσεις και συνήθως αυτό που κάνω είναι να πατάω το power button και το volume + και -.
      Με το volume - εμφανίζει τη λέξη "fastboot" και μετά τίποτα άλλο (το μόνο καινούριο που έκανε ήταν -καθώς έμεινε για ώρα στην οθόνη η λέξη- να κλείσει η οθόνη και μόλις πάτησα να ανοίξει το κινητό πάλι κόλλησε στο logo).

      Υπάρχει κάποιος τρόπος με τον οποίο μπορώ να το διορθώσω εγώ;
      Να το πάω σε ειδικό ή να πάρω απλά καινούριο κινητό;
    • Με τόσα προβλήματα που αναφέρεις - ίσως έχει αρπάξει από την υψηλή θερμοκρασία η μητρική και δεν ξέρω εάν τελικά θα βγάλεις άκρη.

      Γενικά να ξέρεις πως εάν θέλουμε να παίζουμε απαιτητικά παιχνίδια για πολλές ώρες, θα πρέπει να έχουμε στα χέρια μας μια συσκευή που έχει Gaming προσανατολισμό και πολύ καλό κύκλωμα ψύξης για να αποφεύγεται η υψηλή θερμοκρασία που ταλαιπωρεί την μπαταρία και την μητρική....

      Θα πρέπει να το δει κάποιος ειδικός για να σου πει εάν όντως η μπαταρία είναι οκ και εάν "παίρνει" επισκευή.
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Διαφήμιση