Διαφήμιση

Για τη λειτουργία του redmi note 12 4g pro

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Για τη λειτουργία του redmi note 12 4g pro

      Καλό βράδυ

      Αρχικά συγχαρητήρια, σε όλες και όλους, για την προσπάθεια και το αποτέλεσμά της. Είμαι -πρωτάρης στην Xiaomi και- νέος κάτοχος ενός redmi note 12 4g pro. Προφανώς, αντιμετωπίζω αρκετές δυσκολίες στην προσαρμογή σε αυτό και στη λειτουργία του. Ορισμένες από αυτές τις έλυσα -πχ διαδικασία ξεκλειδώματος bootloader ή εγκατάσταση drivers στα windows- με την καθοριστική συνδρομή των σχετικών αναρτήσεων. Για τις οποίες, θα ήθελα και από εδώ να ευχαριστήσω και προσωπικά τους δημιουργούς τους. Άλλες, ευελπιστώ ότι θα λύσω με την μελέτη όσων σχετικών υπάρχουν εδώ.

      Πριν κάνω την ανάρτηση, προσπάθησα, με αναζήτηση, να βρω κάποια σχετική συζήτηση για ορισμένα από τα θέματα που αντιμετωπίζω, αλλά -είτε δεν υπάρχει, είτε- δεν τα κατάφερα. Ζητάω, λοιπόν, συνδρομή από όποια/όποιον μπορεί να μου «δώσει τα φώτα της/του».

      1) Μπορώ να βρω κάπου -στη συσκευασία δεν υπάρχει- αναλυτικό εγχειρίδιο χρήσης του redmi note 12 4g pro.

      2) Προσπάθησα να ελαχιστοποιήσω -για ευνόητους, θεωρώ, λόγους- τη χρήση εφαρμογών της google και ν' αφαιρέσω τα Bloatware. Με αναζήτηση στο διαδίκτυο βρήκα ποιες συγκεκριμένα -μέσω adb- μπορούν να αφαιρεθούν. Προέκυψε, όμως, κάποιο θέμα, ακατανόητο για κάποιον άσχετο, όπως η αφεντιά μου. Παραμένει το play store (δεν ήταν σε αυτές που αφαιρούνται) αλλά όταν επιχειρώ να το χρησιμοποιήσω ζητάει σύνδεση. Όμως δεν ανταποκρίνεται, όταν «πατάω» το σχετικό κουμπί. Μπορεί μόνο, από τις τρεις τελίτσες (πάνω δεξιά), να κάνει ενημερώσεις εφαρμογών. Ξέρει/εκτιμάει κάποια ή/και κάποιος σε τι μπορεί να οφείλεται αυτό και πώς μπορεί να λυθεί;

      3) Προσπάθησα αλλά απέτυχα να διαμορφώσω με τους ήχους που θέλω κλήση και ειδοποιήσεις. Πού πρέπει να βάλω αρχεία ήχου (σε mp3) και ποια είναι η διαδικασία για να το καταφέρω;

      Απολογούμαι αν σας κούρασα.

      Ευχαριστώ για τον χρόνο σας και -ελπίζω- τη συνδρομή σας.