Διαφήμιση

Redmi note 10 pro δεν παίρνει αναβάθμιση

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Redmi note 10 pro δεν παίρνει αναβάθμιση

      Καλησπέρα παιδιά, όπως γράφω και στον τίτλο όσο καιρό έχω το τηλέφωνο δεν έχω δεχτεί καμία αναβάθμιση, βρίσκομαι ακόμα στην έκδοση 13.0.16 (SKFEUXM) και η ενημέρωση ασφαλείας είναι ακόμα στις (1-11-22)
      Δοκίμασα να αλλάξω χώρα χωρίς αποτέλεσμα, έκανα format στο κινητό αλλά και πάλι τίποτα.
      Δεν έχω ξεκλειδώσει τον bootloader, το κινητό είναι ακόμα όπως το αγόρασα.
      Κατέβασα από το επίσημο site της xiaomi την τελευταία rom για να την περάσω χειροκίνητα αλλά ξεκινάει να την διαβάζει και μετά μου βγάζει σφάλμα, δοκίμασα και λίγο πιο παλιές αλλά κάνει πάλι το ίδιο.
      Μήπως κάποιος φίλος έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα και έχει βρει κάποια λύση ή κάποιο από τα παιδιά εδώ στο forum έχει κάποια ιδέα πώς μπορούμε να λύσουμε αυτό το πρόβλημα;
    • Κατεβάζεις αυτή τη ρομ. αν δεν την έχεις δοκιμάσει ήδη.
      Την περνάς μέσα στο κινητό και την επιλέγεις μέσα από την εφαρμογή update,
      Η τελευταία που κυκλοφορεί είναι stable - beta οπότε ίσως γι αυτό να μην την περνάει.
      Απ ότι κατάλαβα έχεις το :
      • Device: Redmi Note 10 Pro EEA
      • Codename: sweet
      Αν δεν περνάει και αυτή δοκίμασε να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά να ξανά δοκιμάσεις,


    • Καλησπέρα, την κατέβασα αλλά και πάλι όταν πήγε να την διαβάσει μου έγραψε ότι δεν μπορεί να εγκαταστήσει αυτή την rom σε αυτό το τηλέφωνο, έκανα φορμάτ αλλά όταν πήγα να την βάλω χειροκίνητα χάθηκε η επιλογή, δεν υπάρχει η επιλογή να επιλέξω πακέτο!!!
    • Διαφήμιση
    • Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ, το Redmi Note 10 Pro μου έχει μείνει στην 13.0.16 (SKFEUXM) (ενημέρωση ασφαλείας 2022-11-01). Έκανα και το "κόλπο" με την αλλαγή χώρας σε Πολωνία αλλά δεν πέτυχε. Μπορώ να κατεβάσω την ενημέρωση στο κινητό (συμπιεσμένη ή όχι) και να την εγκαταστήσω; Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω το πως να το κάνω. Έχω κάνει αναζήτηση στο news.xiaomi-miui.gr για το κινητό και βρήκα ότι μετά την 13.0.16 (SKFEUXM) υπάρχουν οι εξής:


      V14.0.2.0.TKFEUXM – EEA/EU ROM

      V14.0.3.0.TKFEUXM – EEA/EU ROM

      V14.0.5.0.TKFEUXM – EEA/EU ROM


      Αν μπορεί κάποιος να μου δείξει: α) την διαδικασία για την εγκατάσταση, και β) να μου πει αν πρέπει να βάλω μόνο την τελευταία (V14.0.5.0.TKFEUXM – EEA/EU ROM) ή μία μία με τη σειρά έως την τελευταία. Ευχαριστώ.