Διαφήμιση

ΜΗ κάλυψη εγγύησης μετά από 4 μήνες!

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • ΜΗ κάλυψη εγγύησης μετά από 4 μήνες!

      Καλησπέρα σας,
      έχω στην κατοχή μου το 12 Lite το οποίο μετά από 4 μήνες έχει λυγίσει, έχει στρεβλώσει χωρίς να υποστεί ζημία και χωρίς να εκτεθεί σε υψηλές θερμοκρασίες.

      Παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η εγγύηση σας για υποθέσατε πως έχει γίνει από εξωτερικό παράγοντα!
      Είναι πραγματικά αστεία η απάντηση που μου δώσατε αδιανόητη!

      Δεν υφίσταται τέτοιο πράγμα, δεν μπορεί να γίνει από εξωτερικό παράγοντα αυτή η εικόνα που έχει το κινητό τηλέφωνο μου!
      Κοροϊδεύετε τον κόσμο για τάχα εγγύηση!

      Όλα τα χρόνια είχα Xiaomi κινητά, φυσικά μετά από την σημερινή απάντηση σας ήρθε καιρός να αλλάξω κατεύθυνση και όπου μπορέσω να προωθήσω την κατάσταση αυτή ώστε να γνωρίζει ο κόσμος.
    • Αγαπητέ μου φίλε Γιώργο,

      δεν πουλάμε κάποια συσκευή ή δίνουμε κάποια εγγύηση για τις αγορές που γίνονται στα Xiaomi τηλέφωνα.
      Εδώ απλά είναι η κοινότητα (Forum) των οπαδών της Xiaomi (Fan Club) και τίποτα παραπάνω.

      Εμπειρικά θα στο θέσω όσο πιο απλά γίνεται.
      Για να λυγίσει μία συσκευή είναι εντελώς αδύνατον να γίνει χωρίς να δεχθεί πίεση που είναι πέρα από τα όρια της αντοχής των υλικών της.

      Δεν λυγίζει μία συσκευή έτσι απλά επειδή το αποφάσισε η ίδια.
      Καταλαβαίνουμε πως έχεις στεναχωρηθεί, αλλά δυστυχώς αυτού του είδους οι ζημιές δεν καλύπτονται από καμία εγγύηση και από κανένα επίσημο Service.

      Το 12 Lite έχει πλαστικό σκελετό (πλαίσια).
      Εάν το έβαλες ας πούμε στην πίσω τσέπη του παντελονιού σου και κάθισες ή έσκυψες για πολύ ώρα δύνοντας μεγάλη πίεση στα πλαίσια είναι λογικό να λυγίσει το πλαίσιο της συσκευής.

      Επίσης να προσέχεις να μην εκθέτεις σε πολύ μεγάλες θερμοκρασίες την συσκευή σου (άμεση έκθεση στον ήλιο για πολύ ώρα) γιατί επειδή έχει πλαστικά πλαίσια, από την μεγάλη θερμοκρασία γίνονται ελάχιστα πιο μαλακά και μετά λυγίζουν ευκολότερα σε μεγάλες πιέσεις.

      Μπορεί να μην το κατάλαβες, αλλά η συσκευή σου λύγισε από δική σου "απροσεξία" και όχι από μόνη της.

      Επαναλαμβάνουμε για μία ακόμη φορά, πως κάνεις τα σχόλιά σου σε λάθος μέρος.......

      Θα χαρούμε να σε βοηθήσουμε σε ότι άλλο χρειαστείς.

      ΥΓ. Εάν δεν έχει σπάσει κάτι από το λύγισμα, μπορείς να την πας σε κάποιο τεχνικό και με προσοχή να εφαρμόσει ανάστροφη τάση (πίεση) ώστε η συσκευή σου να γίνει και πάλι επίπεδη.
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Διαφήμιση
    • Ο/H dfoust έγραψε:

      Δηλαδή εσύ πιστεύεις ότι αν ήταν άλλη εταιρεία θα στο περνούσε εγγύηση; Πολύ δύσκολο ως απίθανο το βλέπω.
      Δεν το γνωρίζω και δεν με ενδιαφέρει κύριε.
    • Ο/H MIUI_ART έγραψε:

      Αγαπητέ μου φίλε Γιώργο,

      δεν πουλάμε κάποια συσκευή ή δίνουμε κάποια εγγύηση για τις αγορές που γίνονται στα Xiaomi τηλέφωνα.
      Εδώ απλά είναι η κοινότητα (Forum) των οπαδών της Xiaomi (Fan Club) και τίποτα παραπάνω.

      Εμπειρικά θα στο θέσω όσο πιο απλά γίνεται.
      Για να λυγίσει μία συσκευή είναι εντελώς αδύνατον να γίνει χωρίς να δεχθεί πίεση που είναι πέρα από τα όρια της αντοχής των υλικών της.

      Δεν λυγίζει μία συσκευή έτσι απλά επειδή το αποφάσισε η ίδια.
      Καταλαβαίνουμε πως έχεις στεναχωρηθεί, αλλά δυστυχώς αυτού του είδους οι ζημιές δεν καλύπτονται από καμία εγγύηση και από κανένα επίσημο Service.

      Το 12 Lite έχει πλαστικό σκελετό (πλαίσια).
      Εάν το έβαλες ας πούμε στην πίσω τσέπη του παντελονιού σου και κάθισες ή έσκυψες για πολύ ώρα δύνοντας μεγάλη πίεση στα πλαίσια είναι λογικό να λυγίσει το πλαίσιο της συσκευής.

      Επίσης να προσέχεις να μην εκθέτεις σε πολύ μεγάλες θερμοκρασίες την συσκευή σου (άμεση έκθεση στον ήλιο για πολύ ώρα) γιατί επειδή έχει πλαστικά πλαίσια, από την μεγάλη θερμοκρασία γίνονται ελάχιστα πιο μαλακά και μετά λυγίζουν ευκολότερα σε μεγάλες πιέσεις.

      Μπορεί να μην το κατάλαβες, αλλά η συσκευή σου λύγισε από δική σου "απροσεξία" και όχι από μόνη της.

      Επαναλαμβάνουμε για μία ακόμη φορά, πως κάνεις τα σχόλιά σου σε λάθος μέρος.......

      Θα χαρούμε να σε βοηθήσουμε σε ότι άλλο χρειαστείς.

      ΥΓ. Εάν δεν έχει σπάσει κάτι από το λύγισμα, μπορείς να την πας σε κάποιο τεχνικό και με προσοχή να εφαρμόσει ανάστροφη τάση (πίεση) ώστε η συσκευή σου να γίνει και πάλι επίπεδη.
      Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και με συγχωρείτε.
      Επειδή είναι forum και μάλιστα αφορά συσκευές Xiaomi θεώρησα πως θα ήταν σωστά να τοποθετηθώ.
      Όσο για την απάντηση που δώσατε, εσείς πολύ όμορφα τα λέτε, με απλή λογική οτι θα απαντούσε ο καθένας δηλαδή. Λοιπόν όταν μπαίνω σε διαδικασία να το αναφέρω ακόμα και σε forum σημαίνει πως δεν είναι τόσο απλά οσο εσείς τα λέτε. Όλα μου τα κινητά τα είχα προσεγμένα με θήκες κτλπ. και χωρίς να εκτεθούν κάπου. Όταν σας γράφω λοιπόν πως λύγισε 'μόνο' του προφανώς δεν έγινε και από εμένα. Συγκεκριμένα ανοίγω 5g και πολύ πιθανό να ζεστάθηκε έτσι και ίσως από την γρήγορη φόρτιση που έχει να έπαθε την ζημία. Δεν γίνετε να έχω το κινητό στα χέρια μου και μετά από 45 λεπτά να το βλέπω σε αυτήν την κατάσταση και σε σημείο το οποίο δεν έχει κανείς πρόσβαση. Επίσης στην πίσω τσέπη δεν έχει μπει ποτέ. Όπως και να έχει σας ευχαριστώ και πάλι και με συγχωρείτε!
    • Ο/H Giorgos Kemeridis έγραψε:

      Όπως και να έχει σας ευχαριστώ και πάλι και με συγχωρείτε!
      Δεν υπάρχει λόγος για να ζητάς συγμνώμη.

      Εύχομαι να βρεις λύση γρήγορα. Απλά σου παραθέτω τα πράγματα ως έχουν και πραγματικά είναι δύσκολο να τεκμηριωθεί το πρόβλημα που έχεις ώστε να σε καλύψει κάποια εγγύηση.
      Την ίδια αντιμετώπιση θα είχες από οποιαδήποτε εταιρεία και εάν ήταν το κινητό σου.

      Δυστυχώς μην περιμένεις να γίνει κάτι.
      Απλά όπως σου είπα και παραπάνω, ένα έμπειρο χέρι μπορεί να επαναφέρει την συσκευή σου στην αρχική κατάσταση και προσοχή από εδώ και πέρα στις πιέσεις και τις πολύ υψηλές θερμοκρασίες. ;)
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)