Διαφήμιση

Πρόβλημα σύνδεσης με pc

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Πρόβλημα σύνδεσης με pc

      ΑΚΥΡΟ παίδες. Το σύνδεσα για άλλη μια φορά σε usb3 θύρα, και το είδε.
      Όλα καλά (?).

      Καλημέρα παίδες,
      λοιπόν με την σειρά τα θεματάκια μου:

      Όταν συνδέω με pc κάθε 30secs βγαίνει ειδοποίηση οτι το usb debugging είναι on (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, απλά το αναφέρω)

      Δεν βλέπει το Pc (win11) με ΤΙΠΟΤΑ την συσκευή
      Δεν βγαίνει ειδοποίηση όταν συνδέω με Usb ώστε να μπορέσω να αλλάξω από charging σε file transfer
      Προφανώς δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω adb & fastboot

      Poco f3
      rom crDroid 9.6
      Το recovery είναι της rom ενα που δεν σου επιτρέπει να εγκαταστήσεις τίποτα με κανέναν άλλο τρόπο παρά μόνο με adb

      Τι μπορώ να κάνω ώστε να δει το pc την συσκευή?

      Ευχαριστώ,
      Δεν διεκδικώ το αλάθητο.
      Είναι καπαρωμένο από άλλους.
    • Δύο πράγματα θα πρέπει να προσέξεις.

      1. Χρειάζεται USB2 (λευκό χρώμα) για να είναι σταθερή η σύνδεση.
      Μπορείς να χρησιμοποιήσεις ένα USB HUB όπως για παράδειγμα η θύρα USB στην οθόνη (εάν έχει)
      2. Να αποφύγεις PC με Ryzen επεξεργαστή.
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Δύο στα δύο αποτυχία.
      Μέχρι εχθές, σε usb2 δεν το έβλεπε καν.
      Επειδή ήξερα πως δεν θα δουλέψει σε usb3 (το είχα πάθει και παλαιότερα και απορούσα γιατί δεν μπορούσα να κάνω sideload) δεν το είχα δοκιμάσει.
      Μέχρι που πάνω στην απελπισία μου το σύνδεσα σε usb3 και άκουσα το μπιπ της σύνδεσης.

      Τέλος πάντων, δεν έχω και pc με intel και το laptop μου τρέχει Arch linux. Δεν ξέρεις πόσο βαριέμαι να κάνω την διαδικασία σε arch, αν και κάτι μου λέει πως θα είναι απλή, αρνούμαι.
      Ευτυχώς πέρασα το orange fox και μπορώ να κάνω ότι θέλω από την συσκευή πλέον.

      :)
      Δεν διεκδικώ το αλάθητο.
      Είναι καπαρωμένο από άλλους.
    • Διαφήμιση