Διαφήμιση

Bootloop στα καλά καθούμενα. Ολικό wipe, κόλλημα στο ξεκλείδωμα με λογαριασμό και bootloop ανά 5 λεπτά! MIUI14-Mi10T

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Bootloop στα καλά καθούμενα. Ολικό wipe, κόλλημα στο ξεκλείδωμα με λογαριασμό και bootloop ανά 5 λεπτά! MIUI14-Mi10T

      Γεια σε όλους!

      Έχω αυτό το υπερβολικά περίεργο ζήτημα που συνέβη από το πουθενά σε ένα εντελώς stock Mi 10T 5G (Non-Pro).

      Προσπαθούσα απλώς να ρυθμίσω ένα mobile hotspot. Το τηλέφωνο crashαρε. Έκανα επανεκκίνηση του τηλεφώνου και εκκίνησε σε μια μαύρη οθόνη που δεν έδειχνε τίποτα εκτός από όταν έκανα swipe από την άκρη της οθόνης. Ήταν ακριβώς όπως τα gestures, αλλά τίποτα δεν προχωρούσε. Άφησα το τηλέφωνο 5-10 λεπτά για να μπορέσει ίσως να εκκινήσει αλλά τίποτα.

      Είχα κάνει πρόσφατα wipe στο τηλέφωνο επειδή είχα πρόβλημα με στατικό στο μικρόφωνο, οπότε σκέφτηκα ότι ίσως αν μπορούσα να κάνω παλι wipe το τηλέφωνο θα επέστρεφε σε μια χρησιμοποιήσιμη κατάσταση. Λοιπόν, αυτή ήταν άλλη μια κακή επιλογή. Το διέγραψα μέσω της Recovery του MIUI. Το τηλέφωνο επανεκκινήθηκε και στη συνέχεια εμφανίστηκε το Mi Account Unlock. Σκέφτηκα ότι έχω όλα τα απαραίτητα. Κατευθύνθηκα στο μενού ρυθμίσεων WiFi, ώστε να μπορέσω να συνδεθώ στο WiFi μου. Όταν έκανα κλικ σε αυτό, το τηλέφωνο έκανε επανεκκίνηση. Σκέφτηκα ότι αυτό ήταν περίεργο. Το περίμενα και στη συνέχεια πήγα ξανά στο μενού Mi Account Unlock.

      Καθώς είχα μια λειτουργική SIM στο τηλέφωνο, αυτή τη φορά πήγα κατευθείαν στην εισαγωγή κωδικού πρόσβασης. Σε αυτό το μενού μπορούσα να αλληλεπιδράσω με το τηλέφωνο, ωστόσο όταν προσπάθησα να αγγίξω το πεδίο εισαγωγής, δεν εμφανιζόταν κανένα πληκτρολόγιο. Το ίδιο συνέβη και με την επιλογή κλήσης έκτακτης ανάγκης. Το τηλέφωνο επανεκκινείται.Δοκίμασα να χρησιμοποιήσω την SAFE MODE, ούτε εκεί εμφανίζεται τίποτα.

      Στη συνέχεια, έκανα ξανά flash τη ROM MIUI 14 EU με την ελπίδα να διορθώσω τουλάχιστον τις ρυθμίσεις WiFi ή το πληκτρολόγιο, αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Στη συνέχεια, μέσω του MiFlash Unlocked, ξεκλείδωσα εύκολα το BL μου (το είχα ξεκλειδώσει στο παρελθόν, αλλά στη συνέχεια το ξανακλείδωσα και έκανα flash Official Firmware και το τηλέφωνο λειτουργούσε μια χαρά για τουλάχιστον 1,5 χρόνο).Έκανα flash το GLOBAL rom.Τίποτα. Στη συνέχεια χρησιμοποίησα το XiaoMi Tool V2.Δοκίμασα επίσης το κινέζικο rom, τίποτα και εκεί.
      Σημειώστε ότι το FASTBOOT και η recovery λειτουργούν. Έχω όλα τα διαπιστευτήρια που απαιτούνται από το λογαριασμό Mi και μια λειτουργική SIM και σύνδεση WiFi.

      Πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω και σε αυτό το σημείο δεν έχω τη δυνατότητα να αγοράσω άλλο τηλέφωνο. Βρίσκομαι σε αδιέξοδο. Κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη!