Διαφήμιση

Xiaomi 11 lite 5G NE δεν ακόυγονται οι ηχητικές ειδοποιήσεις από το Google Calendar επειδή άρχισε ξαφνικά να σχετίζεται με την ένταση ήχου μέσων αντί με την ένταση ήχου κουδουνίσματος

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Xiaomi 11 lite 5G NE δεν ακόυγονται οι ηχητικές ειδοποιήσεις από το Google Calendar επειδή άρχισε ξαφνικά να σχετίζεται με την ένταση ήχου μέσων αντί με την ένταση ήχου κουδουνίσματος

      Καλημέρα σας,

      Αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα με το κινητό Xiaomi 11 lite 5G NE που έχω στην κατοχή μου.
      Συγκεκριμένα, η ένταση του ήχου των ειδοποιήσεων της εφαρμογής google calendar , εξαρτάται από το πόσο δυνατά έχεις ορίσει την ένταση ήχου των πολυμέσων στο κινητό και όχι την ένταση του ήχου κουδουνίσματος.
      Επίσης η εφαρμογή viber ξαφνικά σταμάτησε να στέλνει ηχητικές ειδοποιήσεις και έπρεπε να ξαναρυθμισω τον ήχο κλήσης για τις ειδοποιήσεις.
      Τέλος, σταμάτησαν να λειτουργούν, ξαφνικά κάποιοι από τους αντιστοιχισμένους ήχους κλήσης επαφών και έπρεπε να ξαναρυθμισω τον επιθυμητό ήχο κλήσης για τις συγκεκριμένες επαφές.
      Θεωρώ πως όλα τα παραπάνω θα οφείλονται σε κάποια ενημέρωση εφαρμογής συστήματος της xiaomi , χωρίς να είμαι φυσικά απόλυτα σίγουρος και χωρίς να γνωρίζω ποια. Τα προβλήματα εμφανίστηκαν την τελευταία εβδομάδα. Η συσκευή είναι πλήρως ενημερωμένη όπως επίσης και οι εφαρμογές.
    • Έτσι όπως τα αναφέρεις είναι σα να έγιναν εργοστασιακές ρυθμίσεις στην συσκευή σου μετά από το πρόσφατο Update.
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Διαφήμιση
    • Καλημέρα, όχι δεν είναι ακριβώς σαν να έγινε factory reset, απλώς χάθηκαν ρυθμίσεις σχετιζόμενες με κουδουνίσματα αντιστοιχισμένα σε επαφές και άλλαξε ο τρόπος με τον οποίο στέλνει ειδοποιήσεις το Google calendar. Δεν εξαρτάται πλέον από το πόσο δυνατά έχεις τον ήχο ξυπνητηριού ή κουδουνίσματος, αλλά πόσο δυνατά έχεις την ένταση του ήχου των μέσων (μουσικής)

      Αναφορικά με το tik tok , υπάρχει περίπτωση να επηρεάζει ρυθμίσεις άλλων εφαρμογών όσον αφορά τις ειδοποιήσεις ή τα κουδουνίσματα εννοείς ;;;;;;
    • Αυτό που διαπίστωσα με το tiktοk είναι ότι αλλάζει την ένταση του ήχου πολυμέσων από μόνο του. Δηλαδή αν εσύ την έχεις στο 100% το τικτοκ την κατεβάζει πχ στο 80% αυτόματα . Γι αυτό το απεγκατέστησα και το πρόβλημα μου λύθηκε.
    • Το δικό μου πρόβλημα δεν έχει να κάνει με το tik tok το οποίο ούτως ή άλλως απεγκατέστησα.
      Εγώ έχω πάντα χαμηλωμένη την ένταση των μέσων και επομένως δεν μπορώ να ακούσω τις ειδοποιήσεις του ημερολογίου της Google.
      Αν έχετε οποιαδήποτε λύση εκτός από επαναφορά εργοσταστιακών ρυθμίσεων, παρακαλώ να την μοιραστείτε μαζί μου.
      Ευχαριστώ.
    • Ανακάλυψα ότι το πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις ημερολογίου google που συνδέονται με την ένταση του ήχου πολυμέσων, υπάρχει σε όλα τα smartphones Xiaomi που δοκίμασα. Το πρόβλημα δεν υπάρχει στα smartphones της Samsung και της Realme.
      Δεν καταλαβαίνω γιατί η ίδια εφαρμογή είναι συνδεδεμένη με την ένταση ήχου των ειδοποιήσεων όπως θα έπρεπε κανονικά να είναι και στα τηλέφωνα Xiaomi με την ένταση του ήχουν των πολυμέσων. Αυτό είναι απαράδεκτο.
    • Διαφήμιση
    • Xiaomi 11 lite 5G NE δεν ακόυγονται οι ηχητικές ειδοποιήσεις από το Google Calendar επειδή άρχισε ξαφνικά να σχετίζεται με την ένταση ήχου μέσων αντί με την ένταση ήχου κουδουνίσματος

      Στις ρυθμίσεις του ήχου, στο βοηθό ήχου, ανέβασε ένα screenshot πως έχεις τις ρυθμίσεις.
    • Xiaomi 11 lite 5G NE δεν ακόυγονται οι ηχητικές ειδοποιήσεις από το Google Calendar επειδή άρχισε ξαφνικά να σχετίζεται με την ένταση ήχου μέσων αντί με την ένταση ήχου κουδουνίσματος

      Δοκίμασε να ενεργοποιήσεις τις δύο επιλογές που είναι ανενεργες και δες αν δουλεύει σωστά.
    • Διαφήμιση
    • Xiaomi 11 lite 5G NE δεν ακόυγονται οι ηχητικές ειδοποιήσεις από το Google Calendar επειδή άρχισε ξαφνικά να σχετίζεται με την ένταση ήχου μέσων αντί με την ένταση ήχου κουδουνίσματος

      Δοκίμασε βάλε κάποιο άλλο ήχο ειδοποίησης.
      Εγώ έχω ενεργές τις δύο επάνω επιλογές και δεν είχα ποτέ πρόβλημα.