Διαφήμιση

Mi 11 ultra downgrade

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Mi 11 ultra downgrade

      Καλησπέρα σε όλη την ομάδα.
      Έχω το mi 11 ultra china version το οποίο περάστηκε MIUI 13 china stable και είναι κλειδωμένο κανονικά.

      Θέλω να το κάνω downgrade σε global ή ΕΕΑ rom MIUI 12 επειδή με δυσκολεύει πολύ η γλώσσα του και γενικά σε όλα λόγο το ότι έχει πολλές προεγκατεστημένες εφαρμογές στα κινέζικα ακόμα και στη γλώσσα και το πληκτρολόγιο. Δεν θα ήθελα άλλη rom για το λόγο ότι το κινητό το έχω για καθημερινή χρήση και δεν θέλω να μπαίνω σε διαδικασίες κάθε φορά που πρέπει να γίνει ενημέρωση λογισμικού κτλ. Προτιμώ όλα να γίνονται αυτόματα.

      Θα ήθελα απόψεις και πώς να το καταφέρω αυτό.
    • Δεν μπορείς να κάνεις αλλαγή κατηγορίας στην ROM που έχει η συσκευή σου χωρίς πρώτα να ξεκλειδώσεις τον Bootloader.

      Θα πρέπει να ακολουθήσεις την διαδικασία που περιγράφεται ΕΔΩ >> Ξεκλείδωμα του Bootloader - Νέα Μέθοδος (Ενημέρωση 28.05.2019)
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Ευχαριστω για την απάντηση σου.

      Αυτό ωστόσο το γνωρίζω αν και έχω διαβάσει ότι για το ξεκλείδωμα υπάρχουν κάποιες ώρες αναμονής και δεν γίνεται άμεσα. Θα το κάνω σύντομα όμως για να το έχω έτοιμο.

      Για την αλλαγή του rom όμως η διαδικασία μου φαίνεται βουνό και φοβάμαι να το κάνω μπας και κάνω τίποτα που δεν πρέπει και κλειδώσω τη συσκευή.

      Υπάρχει κάποιος στην Αθήνα που να ξέρει και να αναλαμβάνει τέτοια διαδικασία?

      Επίσης ποια rom προτείνεται?
    • Διαφήμιση
    • Ο/H 11 ultra s έγραψε:

      Καλησπέρα σε όλη την ομάδα.
      Έχω το mi 11 ultra china version το οποίο περάστηκε MIUI 13 china stable και είναι κλειδωμένο κανονικά.

      Θέλω να το κάνω downgrade σε global ή ΕΕΑ rom MIUI 12 επειδή με δυσκολεύει πολύ η γλώσσα του και γενικά σε όλα λόγο το ότι έχει πολλές προεγκατεστημένες εφαρμογές στα κινέζικα ακόμα και στη γλώσσα και το πληκτρολόγιο. Δεν θα ήθελα άλλη rom για το λόγο ότι το κινητό το έχω για καθημερινή χρήση και δεν θέλω να μπαίνω σε διαδικασίες κάθε φορά που πρέπει να γίνει ενημέρωση λογισμικού κτλ. Προτιμώ όλα να γίνονται αυτόματα.

      Θα ήθελα απόψεις και πώς να το καταφέρω αυτό.
      Δεν σου εχει το google play store? Γιατι δεν κατεβαζεις το πληκτρολογιο που θες εσυ..? Εγω δεν αντιμετωπισα ιδιαιτερο προβλημα με την china rom στο mi 11pro που εχω. Κανα δυο εφαρμογες εβγαζαν κινεζικα. Τα υπόλοιπα τα διεγραψα. Εχω κ το google πληκτρολόγιο
      Mi 11 pro
    • To MIUI 13 china version δεν έχει ελληνικά σαν γλώσσα και επίσης κολλάει σε πολλές εφαρμογές. Πριν είχα MIUI 12.5 global και δεν είχα κανένα πρόβλημα αλλά επειδή το κινητό είναι κινεζική έκδοση είχα ξεκλειδώμενο το bootloader με αποτέλεσμα να μη μου δουλεύει το Google pay που το χρησιμοποιώ συχνά σαν εφαρμογή.
      Γι'αυτό τώρα ψάχνω μια λύση να έχω ένα πλήρως λειτουργικό κινητό αν είναι εφικτό. Αλλιώς θα το πουλήσω
    • Εχει αγγλικα η china rom. Δεν ειναι θεμα αυτο αν ξερεις αγγλικα. Επισης ολες τις εφαρμογες τις γυρνας στα ελληνικα μετα την εγκατάσταση απο το google play. Το gpay δεν θα δουλεψει με ξεκλειδωτο bootloader. Εγω με miui 13 δεν εχω κανενα απολύτως θεμα.
      Mi 11 pro
    • Mi 11 ultra downgrade

      Αν το θες για τέτοιες δουλειές πληρωμές κλπ το πουλάς και αγοράζεις σωστό τηλέφωνο κλειδωμένο και με μαμά ρομ. Δε θα εμπιστευομουν να δουλεύω κινητό για πληρωμές ξεκλειδωτο και με άλλη ρομ. Προσωπική μου άποψη μην παρεξηγηθει.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H 11 ultra s έγραψε:

      To MIUI 13 china version δεν έχει ελληνικά σαν γλώσσα και επίσης κολλάει σε πολλές εφαρμογές. Πριν είχα MIUI 12.5 global και δεν είχα κανένα πρόβλημα αλλά επειδή το κινητό είναι κινεζική έκδοση είχα ξεκλειδώμενο το bootloader με αποτέλεσμα να μη μου δουλεύει το Google pay που το χρησιμοποιώ συχνά σαν εφαρμογή.
      Γι'αυτό τώρα ψάχνω μια λύση να έχω ένα πλήρως λειτουργικό κινητό αν είναι εφικτό. Αλλιώς θα το πουλήσω
      Εγκατεστησε magisk αν είσαι ξεκλειδωτος και με το deny list απέκρυψε όσες εφαρμογές χρειάζεται και θα δουλέψει μέχρι πιστοποίηση συσκευής ...
      Ηλίας
    • Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Προς το παρών είμαι σε αναμονή για ξεκλείδωμα από τη χιαομι. Μόλις ξεκλειδώσω θα περάσω μια τη χιαομι ευ Ρομ. Αν δεν αξίζει και αυτή και έχει Μπαγκς και προβλήματα τότε ή θα το παντρευτώ σαν συσκευή με γλομπαλ Ρομ ξεκλειδωτο, ή θα πουληθεί. Άλλη λύση για ένα αξιόπιστο και τίμιο κινητό δεν βλέπω.
      Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω, αν ξέρουμε ή αν υπάρχει κάποιος Αθήνα που ασχολείται με φλασαρισμα Ρομ κτλ πάνω σε χιαομι. Φοβάμαι μη γίνει κάνα brick.
    • Φίλε μου η διαδικασία να βάλεις xiaomi.eu rom είναι πολύ εύκολη. Αν βάλεις τους fastboot drivers σωστά μετά τρέχεις ένα αρχείο και το κάνει όλο μόνο του. Το έχω κάνει και στο δικό μου ultra. Μια χαρά είναι η τελευταία έκδοση. Απλά κάνε το σε laptop για να αποφύγεις κανένα κλείσιμο του PC από διακοπή ρεύματος.