Διαφήμιση

προτεραιοτητα σε πολλαπλες bluetooth συνδεσεις

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • προτεραιοτητα σε πολλαπλες bluetooth συνδεσεις

      Χρονια πολλα σε ολους

      στο mi 1o lite 5g που εχω, 2 απο τις bluetooth συνδεσεις τις χρησιμοποιώ σχεδον μονιμα. Η μια ειναι το ρολοι huawei gt2 (μονιμα) και η αλλη το αυτοκινητο . Το προβλημα ειναι οτι ενω το τηλεφωνο συνδεεται αμεσα μετο αυτοκινητο και φαινονται 2 ταυτοχρονες συνδεσεις οταν παει να βγει κληση 9 στις 10 γυρναει η κληση στο ακουστικο του τηλεφωνου. Ετσι ειμαι αναγκασμενος να παρω το τηλεφωνο στα χερια ειτε για να μιλησω κατευθειαν απο αυτο ειτε για να γυρισω την κληση στο αυτοκινητο. Η πλακα ειναι οτι αυτο το κανει σχεδον παντα δλδ καποιες σπανιες φορες θα αφησει την κληση (εισερχομενη ειτε εξερχοενη) να βγει απο το αυτοκινητο. Συνηθως την πρωτη μετα απο καθε συνδεση με το αυτοκινητο. Εχει τυχει να εχω το τηλ στο χερι και το κουμπι στον dialer που επιλεγεις απο που θα μιλησεις αλλαζει μονο του απο το αυτοκινητο στο τηλεφωνο και παλι πισω οταν τελειωσει η κληση. Ολα αυτα δεν γινοταν οταν ειχα το stratos. Πιθανον γιατι το stratos δεν λειτουργουσε σαν handsfree.
      Υπαρχει τροπος να επιλεγει παντα το αυτοκινητο οταν ειναι συνδεμενο με αυτο?