Διαφήμιση

Mi True Wireless Earbuds Basic S διακοπές στον ήχο

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Mi True Wireless Earbuds Basic S διακοπές στον ήχο

      Γεια σε όλους!

      Πριν λίγες μέρες παρέλαβα τα ασύρματα του τίτλου. Είναι τα πρώτα ασύρματα που αγοράζω καθώς είμαι περισσότερο χρήστης ενσύρματων (κυρίως λόγω ραδιοφώνου).
      Τα πήρα για να ακούω μουσική στο δρόμο από και προς τη δουλειά καθώς και για να τα συνδέω στο Mi Box για να μην ενοχλώ τους υπόλοιπους. Τα σύνδεσα μια χαρά με τη συσκευή μου (Redmi Note 6 Pro) και μπορώ να πω πως για τα χρήματά τους με ικανοποιήσαν αρκετά στο θέμα του ήχου. Παρατηρώ όμως κάτι που δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό: όταν είμαι έξω και ειδικά όταν περπατάω, υπάρχουν διακοπές του 1-2 δευτερολέπτων στον ήχο. Μπορεί να το κάνει πολλές φορές συνεχόμενα ή μπορεί και μια δυο φορές στο άσχετο. Όταν είμαι σπίτι ή μέσα στο λεωφορείο κατά 99% δεν γίνεται. Το τηλέφωνο το έχω είτε στην μπροστινή τσέπη του παντελονιού είτε μέσα στο τσαντάκι μου, δηλαδή δεξιά στο ύψος περίπου της μέσης (η απόσταση δηλαδή δεν είναι πάνω από ένα μέτρο). Είναι φυσιολογικό να γίνεται κάτι τέτοιο και τόσο συχνά; Μήπως έπεσα σε ελαττωματικά; Είναι πολύ εκνευριστικό, σε σημείο που με κάνει να προτιμώ τα ενσύρματά μου όταν θέλω να ακούσω μουσική στο δρόμο. Να σημειώσω ότι δοκίμασα χθες να τα κάνω και reset και σύζευξη εκ νέου με το τηλέφωνο αλλά δεν άλλαξε κάτι. Σήμερα το πρωί, μόλις κατέβηκα από το λεωφορείο και άρχισα να περπατάω, άρχισαν πάλι τα ίδια...

      Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια βοήθεια!
    • ειχα παρει στο γιο μου δυο ζευγαρια τα εχει πιει το αιμα δεν μου ειπε κατι λιγο που τα δοκιμασα και εγω οκ. Αυριο αν δε βρεξει θα τα δοκιμασω για να δω.
    • Σήμερα πήρα μαζί μου τα ακουστικά της γυναίκας μου (Mi True Wireless 2 Basic) και δεν παρατήρησα καμία διακοπή στον ήχο... μάλλον έπεσα σε προβληματικό κομμάτι...
    • Διαφήμιση
    • θα σου ελεγα να τα δοκιμαζες και σε αλλη συσκευη αλλα οπως ειπες της συζυγου δουλεψαν οκ. Σε περιπατο το πρωι πολη και σε λοφο μονο μια φορα μου εκανε διακοπη ο ηχος σε ιντερνικο ραδιοφωνο που ακουγα ηταν στο ιδιο σημειο και οταν πηγαινα και οταν γυριζα τι να πω μαλλον ελαττωματικα.....δοκιμασε με αλλη συσκευη να δεις τι παιζει μπας και
    • Θα δώσω στη σύζυγο τα δικά μου να τα δοκιμάσει στο δικό της το Note 10 για 1-2 μέρες. Μήπως δεν είναι προβληματικά αλλά για κάποιο λόγο δε συνεργάζονται σωστά με το δικό μου τηλέφωνο...

      EDIT: τελικά με της συζύγου όλα καλά, καμία διακοπή στον ήχο. Επίσης δοκίμασα τα Basic 2 ενός φίλου (και αυτός τα δικά μου στο δικό του Note 7). Ούτε εγώ παρατήρησα διακοπές ούτε εκείνος με τα δικά μου. Μάλλον για κάποιο λόγο τα Basic S δε συνεργάζονται σωστά με τη δική μου συσκευή... Περίεργα πράγματα :D