Διαφήμιση

Βοήθεια για Εγκατάσταση της ελληνικής rom σε Poco X3 Pro

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H blackm76 έγραψε:

      1) γιατί δε μπορώ νά συνδέσω κάρτες στο Google pay;μου βγάζει κάτι για δικαιώματα.μηπως επειδή είναι custom rom;
      ιδέα δεν έχω,ποτέ δε χρησιμοποίησα google pay.Μπορεί να παίζει ρόλο η πιστοποίηση από το google play (cts profile)

      Ο/H blackm76 έγραψε:

      2) πάω να βάλω το Hotmail μου να βλέπω τα mail μου καί μου βγάζει ρυθμίσεις διακομιστή και σφάλμα.
      έχω gmail,yahoo,hotmail στο Gmail app,Όλα δουλεύουν σωστά.Αν έχεις πρόβλημα,δοκίμασε άλλη εφαρμογή από το store
    • Βοήθεια για Εγκατάσταση της ελληνικής rom σε Poco X3 Pro

      Αν θες το κινητό για σοβαρή δουλειά πληρωμές κάρτες τράπεζες κλπ πέρασε την μαμά ρομ κλείδωσε bootloader.

      Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H Nikos5150 έγραψε:

      Αν δε θες διαφημίσεις,κατέβασε το blokada από το google play.Λειτουργεί τέλεια.
      Μη ρουτάρεις το κινητό μόνο για διαφημίσεις,μπορεί να σου δημιουργήσει προβλήματα.Θα έχεις βραδύτερη εκκίνηση και κολλήματα κι αν σκαλίσεις τους φακέλους του συστήματος θα μπλέξεις.Είναι για πιο εξειδικευμένες λειτουργίες.
      Το backup είναι απαραίτητο για παν ενδεχόμενο.
      Έχω ένα 256GB στικάκι type-c και αλλάζω rom,ρουτάρω,έχω backup απο recovery,κρατάω αντίγραφα από αρχεία κλπ.Με έχει σώσει.
      Φίλε μου το blokada όμως λειτουργεί με VPN καί προφανώς κόβει ταχύτητα από το ίντερνετ αν δεν κάνω λάθος.και άμα κάνεις εκκαθάριση η εκκαθάριση ραμ η εφαρμογή θα κλείνει καί πρέπει νά τή ανοίγεις συνέχεια.το είχα δοκιμάσει καί παλιότερα πριν αλλάξω τον.

      Στο mi3 μου δεν είχα κολλήματα.θα έχω εδώ;

      Ναι στικάκι πρέπει νά πάρω οπωσδήποτε με τη πρώτη ευκαιρία.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Nikos5150 έγραψε:

      Αν δε θες διαφημίσεις,κατέβασε το blokada από το google play.Λειτουργεί τέλεια.
      Μη ρουτάρεις το κινητό μόνο για διαφημίσεις,μπορεί να σου δημιουργήσει προβλήματα.Θα έχεις βραδύτερη εκκίνηση και κολλήματα κι αν σκαλίσεις τους φακέλους του συστήματος θα μπλέξεις.Είναι για πιο εξειδικευμένες λειτουργίες.
      Το backup είναι απαραίτητο για παν ενδεχόμενο.
      Έχω ένα 256GB στικάκι type-c και αλλάζω rom,ρουτάρω,έχω backup απο recovery,κρατάω αντίγραφα από αρχεία κλπ.Με έχει σώσει.
      Φίλε μου το blokada όμως λειτουργεί με VPN καί προφανώς κόβει ταχύτητα από το ίντερνετ αν δεν κάνω λάθος.και άμα κάνεις εκκαθάριση η εκκαθάριση ραμ η εφαρμογή θα κλείνει καί πρέπει νά τή ανοίγεις συνέχεια.το είχα δοκιμάσει καί παλιότερα πριν αλλάξω τον.

      Στο mi3 μου δεν είχα κολλήματα.θα έχω εδώ;

      Ναι στικάκι πρέπει νά πάρω οπωσδήποτε με τη πρώτη ευκαιρία.
    • Όσο για τα mail έβαλa Gmail καί τά δεχετε όλα κανονικά αλλά δε μπορώ νά αφαιρέσω την εφαρμογή τής miui.δεν θέλω νά έχω πολλές.

      Όσον αφορά το Google pay είναι πολύ βολικό αν υπάρχει τρόπος να δουλέψει θα με βοηθούσε πολύ.υπαρχει τρόπος με κάθε ebanking να κάνεις ανέπαφες συναλλαγές αλλά πρέπει κάθε φορά να αλλάζεις εφαρμογές ενώ με το Google pay είναι όλα μαζεμένα.επισεις ανέπαφες συναλλαγές με revolut δεν μπορώ νά κάνω χωρίς google pay.


      Ο/H dfoust έγραψε:

      Αν θες το κινητό για σοβαρή δουλειά πληρωμές κάρτες τράπεζες κλπ πέρασε την μαμά ρομ κλείδωσε bootloader.

      Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Εγώ έβαλα την ελληνική ρομ για 3 πράγματα.
      Ηχογράφηση κλήσεις, διαφημίσεις,ροοτ(γιατί θέλω νά έχω συγκεκριμένες εφαρμογές για κάθε δουλειά καί τίς παραπανησιες να τίς δηλώνω)καί γενικά ποιο καθαρή συσκευή αλλά πίστευα ότι θα δουλεύει το Google pay.

      Έτσι όπως το λες όμως φίλε μου ακούγετε κάπως.αν είσαι επαγγελματίας δεν μπορείς νά χρησιμοποιείς την ελληνική ρομ;
    • Είχατε Πει ότι τουλάχιστον για την ηχογράφηση κλήσεων δεν υπάρχει άλλη λύση καί ότι έπρεπε νά βάλω ελληνική ρομ.αν υπήρχε λύση για αυτά μπορεί καί νά μήν τη περνούσα τη ελληνική ρομ.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H apos έγραψε:

      περασε με το mi flash μια fastbοot και εισαι οκ τοτε
      Αν μπορούσα νά έχω ηχογράφηση κλήσεων στην μαμά Ρομ μπορεί καί νά την ξανά έβαζα καί νά είχα το κινητό μαμά.αλλα είναι μονόδρομος η xtrv αν θες ηχογράφηση.
    • Ο/H apos έγραψε:

      περασε με το mi flash μια fastbοot και εισαι οκ τοτε
      πως γινετε αυτο φιλε μου υπαρχει καποιος οδηγος με οδηγιες;;;;
    • Ο/H amavroudis έγραψε:

      Έτσι:
      Εγκατάσταση official fastboot rom με το miflash tool (update 11.06.2019)

      Αλλά πας σε official rom και δεν έχει την ηχογράφηση που θέλεις...
      ΑΚΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΟΚΙΜΑΖΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ MIUI_ART.

      ΠΕΡΑΣΑ ΤΗΝ XTRV ΡΟΜ KAI ΕΧΩ ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ.ΜΕΤΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΣΕ ΤΟ GOOGLE PAY.
      ΒΡΗΚΑ ΕΝΑΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΡΟΟΤ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΜΕ ΤΟ MAGISK KAI META ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΣΕ ΚΑΙ ΤΟ GOOGLE PAY.
      KAI NOMIZA ΟΤΙ ΟΛΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΤΕΛΕΙΑ, ΟΜΩΣ ΜΠΗΚΑ ΣΤΙς ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΕΙς ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΗΧΟΓΡΑΦΗΘΗΚΑΝ ΚΕΝΕΣ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΡΟΟΤ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ Η ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗ.

      ΟΠΟΤΕ 2 ΛΥΣΕΙς ΥΠΑΡΧΟΥΝ......

      1)Η ΞΗΛΩΝΩ ΤΟ ΡΟΟΤ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΠΕΡΝΑΩ ΤΗΝ XTRV ΞΑΝΑ ΓΙΑ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ GOOGLE PAY.

      2)ΠΕΡΝΑΩ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΡΟΜ ΚΑΙ ΚΛΕΙΔΩΝΩ ΤΟΝ BOOTLOADER ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ.ΕΚΕΙ ΘΑ ΕΧΩ GOOGLE PAY ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗ.

      ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ ΘΑ ΕΧΩ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙ ΡΟΟΤ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 2 ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ADAWAY ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΞΕΧΝΑΩ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Η ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΧΩ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ BOOTLOADER ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΒΝΑ ΕΧΩ ΡΟΟΤ ΜΕ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ BOOTLOADER.

      ΠΟΙΑ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΗΘΕΙΑ.
      ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΟΛΥ.
      ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟς ΝΑ ΤΑ ΕΧΩ ΟΛΑ;;;;
    • Διαφήμιση