Διαφήμιση

Αγορά 9S

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Αγορά 9S

      Καλησπέρα, μου χάλασε πριν λίγο καιρό το redmi note 4, το είχα 4 χρόνια και σκέφτομαι μέσα στην εβδομάδα να αγοράσω καινούριο. Κατέληξα στο 9s γιατί το βρήκα στα 160€ μαζί με μεταφορικά και είναι μέσα στο budget μου. Γενικά αξίζει σαν κινητό; Γιατί διάβασα από κάποιους ότι είχαν κάποια θέματα, και από άλλους ότι έμειναν πολύ ευχαριστημένοι. Δεν με ενδιαφέρει το βαρύ gaming, το θέλω πιο πολύ για facebook,instagram,youtube και καμιά ταινία/σειρά. Οπότε δεν έχω πολλές απαιτήσεις. Είναι όντως η καλύτερη επιλογή γι αυτή τη τιμή ή να τσεκάρω κάποιο άλλο;
    • Διαφήμιση
    • Ο/H KorovaMilk έγραψε:

      Καλησπέρα, μου χάλασε πριν λίγο καιρό το redmi note 4, το είχα 4 χρόνια και σκέφτομαι μέσα στην εβδομάδα να αγοράσω καινούριο. Κατέληξα στο 9s γιατί το βρήκα στα 160€ μαζί με μεταφορικά και είναι μέσα στο budget μου. Γενικά αξίζει σαν κινητό; Γιατί διάβασα από κάποιους ότι είχαν κάποια θέματα, και από άλλους ότι έμειναν πολύ ευχαριστημένοι. Δεν με ενδιαφέρει το βαρύ gaming, το θέλω πιο πολύ για facebook,instagram,youtube και καμιά ταινία/σειρά. Οπότε δεν έχω πολλές απαιτήσεις. Είναι όντως η καλύτερη επιλογή γι αυτή τη τιμή ή να τσεκάρω κάποιο άλλο;
      Λίγο καθυστερημένη απάντηση....

      Μια χαρά είναι η συσκευή! Θα σε υπερκαλύψει για την χρήση που το θες και σίγουρα μπορεί και πολύ περισσότερα.

      Το μόνο "αρνητικό" είναι πως δεν κυκλοφορεί στην Κίνα και έτσι δεν έχει εβδομαδιαίες ενημερώσεις (development roms), αν αυτό σε ενδιαφέρει.
      Με την stock (eea) rom το τηλέφωνο λειτουργεί απροβλημάτιστα, έχει πλήρως μεταφρασμένο μενού και είναι απαλλαγμένο από τις διαφημίσεις που συνηθίζει να έχει η xiaomi στις εφαρμογές της.

      Με την stable xtrv (προσοχή ΟΧΙ android 11 γιατί είχε θέμα και αποσύρθηκε από την xiaomi), δεν νομίζω πως χρειάζονται και ιδιαίτερες συστάσεις, το τηλέφωνο λειτουργεί επίσης απροβλημάτιστα, είναι απαλλαγμένο από περιττές εφαρμογές της xiaomi, απλά λόγω source δεν είναι πλήρως μεταφρασμένη.

      Γενικά είμαι ευχαριστημένος με την συσκευή. Έχω αγοράσει την έκδοση 6/128 απ' έξω στα 162€ μαζί με μεταφορικά. Καλή οθόνη, gorilla glass μπρος πίσω, γρήγορος επεξεργαστής, άφθονη μνήμη ram και rom. Για εμένα, όταν το αγόρασα, σε αυτά τα χρήματα ήταν μονόδρομος.