Διαφήμιση

Twrp weekly update mi 10 cannot decrypt

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Twrp weekly update mi 10 cannot decrypt

      Λοιπόν η ιστορία έχει ως εξής, πέρασα το twrp 3.4.2b και έβαλα την 21/01/20 rom.

      Τώρα δεν μπορώ να βάλω καμία επόμενη γιατί μου λέει η συσκευή μου είναι encrypted και πρέπει να βάλω κωδικό.

      Δοκίμασα να βγάλω τελείως τους κωδικούς μπας και γίνει η δουλειά αλλά και πάλι το twrp δεν είναι σε θέση καν να μου δείξει την επιλογή για decrypt το προσπερνάει άμεσος.

      Δλδ βγαίνουν weekly η ακόμα και οποιαδήποτε stable χωρίς να υπάρχει επιλογή για OTA αφού όλα πάνε μέσα από twrp και ουσιαστικά είναι αδύνατον να κάνεις update χωρίς να χάσεις τα αρχεία σου.



      Ποιο το νόημα δλδ να πρέπει να κανεις κάθε φορά reset και να περνάς την rom από usb otg;

      Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος που δεν ξέρω;
    • Δεν υπάρχει κανένας τρόπος για απευθείας αναβάθμιση. Μόνο με otg stick (αν και αυτό ισχύει μήνες, απο τότε που έγινε Android 11 και όχι τώρα τελευταία). Δεν υπάρχει πουθενά twrp που να έχει δώσει λύση σε αυτό το πρόβλημα.
    • Όπα. Τώρα το είδα. Ποιο reset; Πού χάνεις αρχεία; Για μίλα ξεκάθαρα γιατί κάτι βγαίνει λάθος. Κατεβάζεις την αναβάθμιση, την περνάς κατευθείαν σε στικ, μπαίνεις twrp με fastboot boot (το όνομα του twrp που χρησιμοποιείς) και αναβάθμιση απο το στικ. Για ποιο reset μιλάς;
    • Διαφήμιση
    • Η απορία μου είναι ότι αν το περάσω από usb stick μέσω του twrp και χωρίς να γίνει decrypt από το twrp δεν θα χάσω όλα μου τα αρχεία; Ουσιαστικά σαν reset δεν είναι αυτό; Λέω δλδ οτι κάθε εβδομάδα για να περάσω μια weekly έκδοση πρέπει να κάνω reset έστω και με usb. Αυτό δεν έχω καταλάβει αλήθεια.