Διαφήμιση

Επαφές και πληκτρολόγιο 11 σε MIUI 12

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Επαφές και πληκτρολόγιο 11 σε MIUI 12

    Η εγκατεστημένη εφαρμογή της xiaomi "contacts and dialer 11.0.8.1" ενώ αφαιρέθηκε από την miui 11 (την βρήκα σε apk την κατέβασα και έπαιζε μια χαρά) με την εγκατάσταση του miui 12 κρασάρει και πλέον είμαι υποχρεομένος να δουλέυω με τις επαφές του google (3.36.3) και το τηλέφωνο 58.0....
    Προσπάθησα να βρω κάποιο τρόπο επικοινωνίας μια και με τις αναφορές στο κρασάρισμα δεν βλέπω να γίνεται τίποτα αλλά τζίφος. Κατέβασα και την 11.0.8.4, τα ίδια. Την 12.2.2.1 (σημερινή, φρέσκια), δεν μπόρεσε να την κάνει εγκατάσταση (μάλλον επειδή δεν είναι noarch). Κατέβασα την ποιο πρόσφατη noarch (12.1.6.1 Sept-21), ούτε αυτή μπόρεσε να εγκατασταθεί.

    Δεν θα αναφέρω τους λόγους που θέλω αυτή την εφαρμογή για τις κλήσεις και τις επαφές μου, είναι αρκετοί κι όχι μόνο λόγοι συνήθειας.

    Το θέμα είναι ξέρει κανείς καμιά λύση; Ή να το γυρίσω στο miui 10;;;
    Βασικά το μόνο που έλυσε το MIUI 12 είναι το πρόβλημα που δημιούργησε το 11, που έχανε τα WIFI και ήθελε κάθε φορά χειροκίνητο update στην ανεύρεση αλλά αυτό είναι άλλο thread...
  • Η xiaomi σταδιακά αντικαθιστά τις εφαρμογές της με τις εφαρμογές της google, ειδικά στις Global rom...μάλλον στην 12 τις έκοψαν τελείως :/