Διαφήμιση

Πρόβλημα με MiPCSuite

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Πρόβλημα με MiPCSuite

      Καλημέρα
      Πρόσφατα αγόρασα ένα XIAOMI Note 9 Pro. Στην αρχή μου δημιούργησε κάποια μικροπροβλήματα (την μεθεπόμενη της αγοράς, 'χάθηκε' η Ελληνική γλώσσα και όλα ήταν στα Αγγλικά αλλά αυτό ευτυχώς λύθηκε).
      Τώρα υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα. Εγκατέστησα στον υπολογιστή την MiPC suite v 3.2.1.3111 αλλά δεν 'αναγνωρίζει' την συσκευή. Για την ακρίβεια μου εμφανίζεται μήνυμα ότι δεν σύνδεσα την συσκευή (ενώ είναι συνδεδεμένη με το PC με USB) και ότι θα πρέπει να αναβαθμίσω την συσκευή πριν να την συνδέσω. Η συσκευή έχει εγκατεστημένη την έκδοση 'MIUI Global 12.0.1 σταθερή' και οι ενημερώσεις από ότι είδα είναι επιλεγμένες στο να γίνονται αυτόματα.
      Πρέπει να πω ότι είναι η πρώτη φορά που παίρνω xiaomi (το πρώτο μου κινητό ήταν μία 'παντόφλα' sony erickson - εμείς οι παππούδες έτσι τα λέγαμε τα κινητά τότε λόγω του μεγέθους των) ενώ τα τελευταία χρόνια είχα για πολλά χρόνια samsung.
      Ελπίζω ότι κάποιος θα έχει αντιμετωπίσει το συγκεκριμένο πρόβλημα και θα μπορέσει να μου δώσει λύση. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
      Γιώργος
    • το Pcsuite αν δε κανω λαθος εχει σταματησει να υποστηριζεται. αν θελεις να μεταφερεις αρχεια, φωτο κτλ απλα συνδεεις το κινητο με τον υπολογιστη, επιλεγεις "μεταφορα αρχειων" στην οθονη του κινητου σου και απο το pc "τραβας" οτι αρχεια θες.
      απο εκει και περα τι αλλο προβλημα εχεις? :)
      Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό...
    • Δεν ήξερα ότι δεν υποστηρίζεται. Φαντάσου πόσο πίσω έχω μείνει. Προς το παρών δεν έχω κάποιο άλλο πρόβλημα. Ευχαριστώ πολύ !!
    • Διαφήμιση