Διαφήμιση

Keep Screen On/Poco M3

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Keep Screen On/Poco M3

    Καλησπέρα και χρόνια πολλά με υγεία και ευτυχία!

    Σε κάθε κινητό μου χρησιμοποιώ εφαρμογή που μου κρατάει συνέχεια ανοιχτό τον φωτισμό σε επιλεγμένες εφαρμογές. Δυστυχώς σε αυτό το κινητό όποια εφαρμογή του είδους και εαν δοκίμασα, το κινητό μετα από ένα λεπτό έσβηνε η οθόνη, παρόλο που η εφαρμογές έδειχναν να δουλεύουν κανονικά. Εξάλλου τις είχα και σε άλλα κινητά μου και δούλευαν κανονικά.
    Εαν ξέρει κάποιος κάτι ας βοηθήσει, διότι μου είναι αρκετά χρήσιμο αυτό.
    Επίσης να ρωτήσω: ενώ εχω την φωτεινότητα φουλ(όχι αυτόματα), χαμηλώνει μόνη της μετα απο κάποια λεπτά και μετά απο λίγη ώρα επανέρχεται και ξανά τα ίδια. Τι φταίει ;
  • Ποια εφαρμογή είναι αυτή;
    Τι εννοείς με το "ανοιχτό το φωτισμό";
    Θέλεις την εκάστοτε εφαρμογή να είναι ανοιχτή συνέχεια; Δε σου φτάνει "ζωντανή στο παρασκήνιο";

    Για το δεύτερο θέλει απενεργοποίηση η αυτόματη φωτεινότητα.
    Τώρα αναπροσαρμόζεται ανάλογα με την φωτεινότητα του χώρου που βρίσκεσαι...
    Δες τις ρυθμίσεις της οθόνης...
  • Ο/H memostrikas έγραψε:

    Καλησπέρα και χρόνια πολλά με υγεία και ευτυχία!

    Σε κάθε κινητό μου χρησιμοποιώ εφαρμογή που μου κρατάει συνέχεια ανοιχτό τον φωτισμό σε επιλεγμένες εφαρμογές. Δυστυχώς σε αυτό το κινητό όποια εφαρμογή του είδους και εαν δοκίμασα, το κινητό μετα από ένα λεπτό έσβηνε η οθόνη, παρόλο που η εφαρμογές έδειχναν να δουλεύουν κανονικά. Εξάλλου τις είχα και σε άλλα κινητά μου και δούλευαν κανονικά.
    Εαν ξέρει κάποιος κάτι ας βοηθήσει, διότι μου είναι αρκετά χρήσιμο αυτό.
    Επίσης να ρωτήσω: ενώ εχω την φωτεινότητα φουλ(όχι αυτόματα), χαμηλώνει μόνη της μετα απο κάποια λεπτά και μετά απο λίγη ώρα επανέρχεται και ξανά τα ίδια. Τι φταίει ;
    Καλησπερα!
    Η εφαρμογη που λες για την οθονη φροντισε να εχει φουλ δικαιωματα.. ρυθμισεις>εφαρμογες>διαχειριση εφαρμογων> βρες την εφαρμογη κ δωσε δικαιώματα σε ολα ωστε να μπορει να ελέγχει την οθονη κλπ (αν ειναι αυτο που φταιει)
    επισης αυτο που λες για τον φωτισμό υπαρχουν κιαλλες ρυθμισεις ριξε μια ματια πχ ρυθμισεις>οθονη>επιπεδο φωτεινοτητας> λειτουργεια ηλιακου φως
    οπως επισης μια ρύθμιση για τα χρωματα στην οποια επεμβαίνει απο μονο του το κινητο αναλογα τον φωτισμο δες μηπως ειναι αυτο που σε ενοχλει.. ρυθμισεις>προβολη>σχεδιο χρωματος
  • Διαφήμιση
  • Εννοώ οτι αυτή η εφαρμογή που λέω, αν π.χ έχω το facebook ανοιχτό, για όσο είμαι μέσα στο Facebook η οθόνη δεν σβήνει ποτέ, ασχετα με τις ρυθμίσεις μετάβασης οθόνης σε αδράνεια.
    Οταν βγω από το Facebook, τότε η οθόνη σβήνει με βάση τις ρυθμίσεις οθόνης.
    Σε εμένα τώρα δουλεύει η εφαρμογή, αλλά δεν κρατάει την οθόνη ανοικτή και σβήνει καθε 30 δευτερόλεπτα.
    Αυτό θέλω να διορθωσω.
    Σε άλλες συσκευές αυτό γινόταν κανονικά.
    Μήπως φταίει το MIUI;
  • Ο/H memostrikas έγραψε:

    Εννοώ οτι αυτή η εφαρμογή που λέω, αν π.χ έχω το facebook ανοιχτό, για όσο είμαι μέσα στο Facebook η οθόνη δεν σβήνει ποτέ, ασχετα με τις ρυθμίσεις μετάβασης οθόνης σε αδράνεια.
    Οταν βγω από το Facebook, τότε η οθόνη σβήνει με βάση τις ρυθμίσεις οθόνης.
    Σε εμένα τώρα δουλεύει η εφαρμογή, αλλά δεν κρατάει την οθόνη ανοικτή και σβήνει καθε 30 δευτερόλεπτα.
    Αυτό θέλω να διορθωσω.
    Σε άλλες συσκευές αυτό γινόταν κανονικά.
    Μήπως φταίει το MIUI;
    Στο miui πρεπει για καθε εφαρμογη που κατεβαζεις να του δωσεις εσυ καθε δικαιωμα ξεχωριστα..(μπορει να σε ρωτησε την 1η φορα για δικαιωμα οταν την ανοιξες την εφαρμογη και εσυ να πατησες οχι) πχ η εφαρμογη που λες θελει δικαιωμα να μπορει να παρεμβει στην οθονη σου ωστε να την ελενξει για να κανει αυτο που λές οτι κανει, αυτο το δικαιωμα πρεπει αν πας να του το δωσεις εσυ απο εκει που σου ειπα.. εαν δεν δωσεις καποια συγκεκριμενα δικαιωματα σε εφαρμογες δεν θα δουλεψουν και σωστα..
    Μπορει γιαυτο να μην σου δουλευει σωστα εσενα επειδη δεν εχει ολα τα δικαιωματα που χρειαζεται η εφαρμογη!