Διαφήμιση

Αδυναμία ενεργοποίησης καρτας sim

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Αδυναμία ενεργοποίησης καρτας sim

      approved
      Εγκρίνεται!
      1

      Κάθε φορά που ανοίγω το τηλέφωνο μετά από κανένα λεπτό μου βγάζει το παραπάνω μήνυμα και μου έχει καταναλώσει 5-6€από την κάρτα what's up
      Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω;
      Κατάλαβα ότι έχει να κάνει με τον εντοπισμό συσκευής μέσα από το λογαριασμό mi account . Όταν απενεργοποιώ εύρεση συσκευής δεν στέλνει αυτό το μήνυμα. Έλα μου όμως που θέλω να το έχω ενεργοποιήσει
      Υπάρχει λύση
      Images
      • IMG_20201122_155210.jpg

        93,45 kB, 1.080×631, viewed 514 times
    • Ο/H mplevris έγραψε:

      Κάθε φορά που ανοίγω το τηλέφωνο μετά από κανένα λεπτό μου βγάζει το παραπάνω μήνυμα και μου έχει καταναλώσει 5-6€από την κάρτα what's up
      Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω;
      Κατάλαβα ότι έχει να κάνει με τον εντοπισμό συσκευής μέσα από το λογαριασμό mi account . Όταν απενεργοποιώ εύρεση συσκευής δεν στέλνει αυτό το μήνυμα. Έλα μου όμως που θέλω να το έχω ενεργοποιήσει
      Υπάρχει λύση
      Συνήθως έχει να κάνει με τους Server της Xiaomi όταν είναι υπερφορτωμένοι.

      Απενεργοποίησε προς το παρόν τον εντοπισμό της συσκευής, και προσπάθησε μία φορά αργότερα σε ώρες μη Αιχμής για την Κίνα (συνήθως από τις 8:00 μμ - 01:00 πμ) ;)
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • εχω και γω το ιδιο προβλημα με την ενεργοποιηση της καρτας (αδυναμια επαληθυεησς αριθμου) και μου το βγαζει παρομοι μυνημα για τα sms τον εντοπιζμο κλπ , εχω την εντυπωση οτι εχει να κανει με τον συγχρονισμο. ΤΟ παραξενο ειναι οτι στις
      ρυθμισεις->mi Λογαριασμος->συσκευες μου εμφανιζει 4 φορες το ιδιο τηλεφωνο!! και δε ξερω ποια 3 απο τα 4 να σβησω

      edit

      αλλαξα το ονομα στο τηλεφωνο και ειδα οτι σε 1 απο τα 4 αλλαξε το ονομα οποτε εσβησα τα αλλα
    • Διαφήμιση
    • Το προβλημα ειναι στο Mi Account .Εγω το αγνοω ολα λειτουργουν κανονικα και τηλεφωνο και μυνηματα .Δεν κανει συγχρονισμο μυνηματων και αρχειου κλησεων -κανει τις επαφες κανονικα -αλλα δεν με απασχολει γιατι κανω back up με TWRP .
      Aν δεν εχετε TWRP Recovery υπαρχουν χιλιαδες τροποι back up .Το πιο απλο στη συσκευη και φυλαξη στον υπολογιστη.
    • Σωστός ο φίλος πιο πάνω. Και εγώ μόλις από συνδέθηκα από το Mi account δεν μου ξαναέβγαλε το μήνυμα, οπότε όλα οκ!! Θα μπαίνω μια στο τόσο να κάνω το back up μου μ μετά πάλι αποσύνδεση. Θα έπρεπε όμως η Xiaomi να το διορθώσει αυτό...