Διαφήμιση

Προβλημα με αποστολή πολλαπλών sms "<App> is sending a large number of SMS messages. Do you want to allow this app to continue to send messages?"

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Προβλημα με αποστολή πολλαπλών sms "<App> is sending a large number of SMS messages. Do you want to allow this app to continue to send messages?"

      Καλησπέρα
      Για λόγους marketing (που δεν ειναι χωρος να συζητήσουμε) στέλνω μαζικά sms με την εφαρμογή buffersms που με βολεύει , εχω κάνει τις λίστες μου κτλπ.
      Εχω δώσει όλα τα permissions απο το security στο συγκεκριμμενο app αλλ δεν βλέπω φως
      Πετάει το μήνυμα, όπως στον τίτλο.
      Πρπει να πατας allow απειρες φορες για να στείλεις τα sms



      Διαβασα αυτο xda-developers.com/change-sms-limit-android/ αλλα δεν έγινε τίποτα διοτι στις ερωτησεις μου στο adb απαντάει null όπως παρακάτω

      C:\adb>adb shell
      curtana:/ $ settings get global sms_outgoing_check_max_count
      null
      curtana:/ $ settings get global sms_outgoing_check_interval_ms
      null

      Εχετε καμμια ιδέα
      Εχετε καμμια εφαρμογή που δουλευει σε πανω απο 400sms?
    • Θα φέρω το θέμα ξανά στην επιφάνεια μιας και έχω παρόμοιο πρόβλημα. Σε δύο πελάτες στους οποίους δεν έχω κάποιο e-mail και χρειάζομαι κάποια δικαιολογητικά θέλησα να στείλω το κείμενο μου μέσω sms . Το κείμενο είναι αρκετά αναλυτικό και έπιασε 36 μηνύματα ! Στον πρώτο πελάτη πήγε με την δεύτερη προσπάθεια και αφού μου πέταξε το pop up παράθυρο "Messages is sending a large number of SMS messages. Do you want to allow this app to continue sending messages? " με τις επιλογές "Deny" και "Allow" . Το μήνυμα πετάγεται αρκετές φορές γύρω στις 5 και του πατάω "Allow" σε όλες αλλά δεν φαίνεται να επιτρέπει στην εφαρμογή να στείλει το μήνυμα στον δεύτερο πελάτη.