Διαφήμιση

Συνεχής ''τρέξιμο'' εφαρμογής στο παρασκήνιο

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Συνεχής ''τρέξιμο'' εφαρμογής στο παρασκήνιο

      Καλησπέρα και από εμένα.
      Κάτοχος του Redmi Note 8 pro (MIUI 11.0.3 global) εδώ και 5 μήνες περίπου και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, το πρώτο μου Xiaomi.
      Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι το εξής:
      πρόσφατα πήρα και ένα smartwatch huawei gt, το οποίο τρέχει με την εφαρμόγή health της huawei. Αν απομακρύνω το ρολόι από το τηλέφωνο και αποσυνδεθεί, ξανασυνδέεται αυτόματα μόνο όταν η εφαρμογή health είναι ανοιχτή στο Multitasking (αν το λέω σωστά, όταν κάνουμε scroll από κάτω προς τα επάνω στην οθόνη και φαίνονται οι εφαρμογές που έχουμε ανοίξει στο τηλέφωνο).
      Υπάρχει τρόπος η εφαρμόγή αυτή, και γενικά οποιαδήποτε εφαρμογή, να μπορώ να επιλέγω να ''τρέχει'' συνέχεια στο παρασκήνιο;

      Πιστεύω να έγινα κατανοητός.... ^^

      Ευχαριστώ εκ των προτέρων.... :thumbsup:
    • Update....

      Αν δεν κάνω λάθος η διαδικασία με την οποία μια εφαρμογή τρέχει συνέχεια στο παρασκήνιο είναι:
      στο multitasking, πατώντας παρατεταμένα το εικονίδιο της εφαρμογής, σου βγάζει κάποιες επιλογές. 1 από αυτές είναι και ένα λουκέτο. Όταν είναι κλειστό τότε η εφαρμογή τρέχει στο παρασκήνιο.

      Το κακό είναι ότι η αυτόματη επανασύνδεση του smartwatch γίνεται μόνο όταν το εικονίδιο είναι εμφανές στο Multitasking. Σε διαφορετική περίπτωση, είτε ενεργοποιώ είτε όχι το τρέξιμο στο παρασκήνιο, η αυτόματη επανασύνδεση δεν δουλεύει.

      Αν μπορεί καποιος να βοηθήσει, θα του ήμουν ευγνώμων......

      Ευχαριστώ.
    • Βασικά κάνεις αυτό που έγραψες με το λουκετάκι.
      Μπορείς επίσης να βάλεις την εφαρμογή αυτή στην αυτόματη έναρξη.
      Καθως και να πας στις ρυθμίσεις εξοικονόμησης ενέργειας και να τη βγάλεις από το miui optimized.
    • Διαφήμιση
    • Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου.
      Τα είχα κάνει ήδη αυτά που μου προτείνεις, πριν κάνω τις δοκιμές και καταλήξω στο παραπάνω συμπέρασμά μου.....
    • Καλημέρα και χρόνια πολλά. επειδή έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με την μόνη διαφορά ότι φοράω MIUI 12, θα μπορούσε κάποιος να μου πει τι να κάνω μιας και στο multitasking δεν εμφανίζει κανένα λουκέτο. Ευχαριστώ ! ! !
    • Τελικά μετά κόπων και βασάνων τα κατάφερα( κλασικά Xiaiomi). Η διαδικασία πάντως είναι εντελώς άκυρη. Πρέπει να πατήσεις πάνω στο εικονίδιο ασφάλεια - μετά τέρμα πάνω δεξιά - ενίσχυση ταχύτητας - κλείδωμα εφαρμογών. Τρέχα γύρευε δηλαδή. θα ήθελα να σας ευχαριστήσω όλους πάρα πολύ και να σας ευχηθώ καλή χρονιά με υγεία ! ! !
    • Διαφήμιση