Διαφήμιση

POCO F2 PRO

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • of topik
      δεν βρισκω το νημα του mi 10 lite. εχει ενα firmware v 12 to xiaomi.eu, αλλα ειναι για το mi 10 lite zoom.
      μπορω να το εγκαταστησω; ( σε mi 10 lite, αγορα απο πλαισιο, δοσεις, unlock bootloader. ).
    • Ο/H Octaviastikos έγραψε:

      Ο/H akisjes έγραψε:

      Παιδιά έχει βρει κάποιος έκδοση gcam για το poco f2 pro
      Άκη για το android 11 δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι....
      Έλα bro .Σε ευχαριστώ. Εδώ είσαι ή mi10 pro με μπερδεύεις
    • Διαφήμιση
    • Ο/H akisjes έγραψε:

      Ο/H Octaviastikos έγραψε:

      Ο/H akisjes έγραψε:

      Παιδιά έχει βρει κάποιος έκδοση gcam για το poco f2 pro
      Άκη για το android 11 δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι....
      Έλα bro .Σε ευχαριστώ. Εδώ είσαι ή mi10 pro με μπερδεύεις
      mi10 pro ... Αλλά γενικός της αλλαγής είναι...
      Official Miui Global Beta Tester

      XTreme Rom Version by Greek Team...

      Εκτός αυτού είμαι Έλληνας και υποστήριζω την ελληνική αγορά....
      Τέρμα πλέον από Κίνα...όσο και αν είναι η διαφορά τους...
    • 'Εχω θ'έμα με τα widget στην official global ROM, δεν δουλεύουν συντομεύσεις πχ στο One Calendar δεν μπορώ να πατήσω το add, settings ή να μπω σε ένα entry μέσα από το widget. Όλα αυτά γιατί έχω Nova Launcher. Μου απάντησαν από την Nova πως το κάνει επίτηδες η Xiaomi/Redmi αυτό για να χρησιμοποιούμε τους δικούς της launcher μειώνοντας δυνατότητες στους 3rd party. Υπάρχει κάποιο workaround γι'αυτό ή πρέπει να φλασάρω αναπόφευκτα άλλη ROM;
    • Καλησπέρα, από τον Ιούλιο που έχω το κινητό και την άμεση αναβάθμιση μου σε Miui 12, δίχως να έχω χρησιμοποιήσει Miui 11 στην συγκεκριμένη συσκευή (παρά μόνο στο Mi 8), αντιμετωπίζω Random Crashes. Πιο συγκεκριμένα, Crashes οπου παραμένει η οθόνη ενεργή, unresponsive για αρκετά σχετικά λεπτά (2 λεπτά τουλάχιστον κάθε φορά) και πολλές φορές δύσκολα από μόνο του να κάνει recover με αποτέλεσμα να αναγκαστώ σε force reboot (volume down + power button). Από σήμερα ξεκίνησα να είμαι πιο υπομονετικός, καταγράφοντας τι γίνεται, γιατί τις περισσότερες φορές καταλάβαινα το crash και έκανα αμέσως reboot, δίχως να χάνω χρόνο περιμένοντας. Χθες δεν μου έγινε κάποιο, αλλά σήμερα είχα 2.

      1) Το ένα έγινε κατά την φόρτωση του Pubg Mobile. Άφησα την οθόνη να δω αν θα αντιμετωπίσει το κινητό μόνο του το θέμα και ύστερα απο 2 λεπτά που ήταν unresponsive, αρχικά κλείδωσε (locked) η οθόνη και αμέσως μετά έκανε Reebot
      2) Το άλλο έγινε πριν λίγα λεπτά και συνέβη μετά από unlock με fingerprint, δηλαδή μόλις ξεκλειδώσα, κόλλησαν τα πάντα. Εδώ να σημειώσω ότι 6/10 Crashes μου έχει γίνει μετά απο unlock, 3/10 μετά από κλείσιμο όλων των apps μέσω των πρόσφατων εφαρμογών και 1/10 ισόποσα ο Chrome και το Pubg. Άφησα την οθόνη αναμμένη να δω τι θα γίνει, στα 3 λεπτά που την άφησα, αναβόσβησε η οθόνη αρκετές φορές χωρίς να καταφέρει να τα αντιμετωπίσει το πρόβλημα. Εν τέλει έκανα force reboot με volume down + power button.

      Έψαξα λίγο παραπάνω το πρόβλημα και βρήκα θέμα ίδιο στο xda αλλά που αφορά το Mi9TPro.
      https://forum.xda-develope...2-rom-t4123583

      Μπορεί αυτήν την στιγμή να μην με ενοχλεί τόσο αλλά μακροπρόθεσμα το φοβάμαι. Επίσης γίνεται εντελώς τυχαία, οπότε δεν μπορώ να το επιστρέψω και να το χαρακτηρίσω "προβληματικό". Κατά πάσα πιθανότητα έχει να κάνει με το λογισμικό και ιδίως την miui 12(?) οπότε θα περιμένω κάποιο Fix στην συνέχεια.
      Έχω Miui 12.0.2 Eu αλλά μου γινόταν και με την 12.0.1

      Edit: Τέλος να σημειώσω, ότι έχω κάνει ήδη 4-5 φορές εργοστασιακές, για διαφορετικό λόγο κάθε φορά, αλλά το πρόβλημα παραμένει.
    • @Stavros750 εγω θα σε πρότεινα να κάνει unlock bootloader...και να βάλεις την δική μας ρομ για να ηρεμήσεις με τ προβλήματα που έχεις...
      Official Miui Global Beta Tester

      XTreme Rom Version by Greek Team...

      Εκτός αυτού είμαι Έλληνας και υποστήριζω την ελληνική αγορά....
      Τέρμα πλέον από Κίνα...όσο και αν είναι η διαφορά τους...
    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα
      Ευτύχης κατοχος και εγώ.

      ΑΛΛΑ

      Ένα περίεργο πράγμα
      ....


      Παθαίνει φλασιες και κολλάει το WiFi του και
      Δε βλέπει τοτε σχεδόν κανένα δικτύο, ίσως 1-2 από τα 10 διαθέσιμα...

      Αν όμως το συνδέσω στο WiFi hotspot του άλλου κινητού μου,


      ξαφνικά ξεκολλάει !!!!!!! και βλέπει όλα τα δίκτυα,

      ακόμα και αυτά που δε βλέπει το άλλο κινητό μου!!!!!!!

      Global 12.0.3 Stable
      Εξηγήσεις;;;

      Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    • Καμε ένα factory reset των wifi ρυθμίσεων σου στο νέο σου κινητό. Θα το βρεις στις settings, connection and sharing, reset wifi...

      Απλά το παλιό σου κινητό δε βλέπει μάλλον τα 5GHz για αυτό και το νέο βλέπει περισσότερα δίκτυα.
    • Ο/H amavroudis έγραψε:

      Καμε ένα factory reset των wifi ρυθμίσεων σου στο νέο σου κινητό. Θα το βρεις στις settings, connection and sharing, reset wifi...

      Απλά το παλιό σου κινητό δε βλέπει μάλλον τα 5GHz για αυτό και το νέο βλέπει περισσότερα δίκτυα.
      Το έκανα
      Το reset στα δίκτυα
      Πολλές φορές

      Το πρόβλημα είναι πως ενώ δε βλέπει κανένα δικτύο το Poco από τα δεκάδες υπάρχοντα δίκτυα, εάν συνδεθεί με το WiFi hotspot του άλλου μου κινητού ξαφνικά "ξυπναει" και βλέπει τα πάντα!!!πως εξηγείται αυτό;

      Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    • Ο/H amavroudis έγραψε:

      Καμε ένα factory reset των wifi ρυθμίσεων σου στο νέο σου κινητό. Θα το βρεις στις settings, connection and sharing, reset wifi...

      Απλά το παλιό σου κινητό δε βλέπει μάλλον τα 5GHz για αυτό και το νέο βλέπει περισσότερα δίκτυα.
      To cit mode, δεν βοηθάει εδώ; Να τσεκαρει αν το κινητό βλέπει τα δίκτυα;
    • Διαφήμιση
    • Ο/H sakis112 έγραψε:

      Ο/H amavroudis έγραψε:

      Καμε ένα factory reset των wifi ρυθμίσεων σου στο νέο σου κινητό. Θα το βρεις στις settings, connection and sharing, reset wifi...

      Απλά το παλιό σου κινητό δε βλέπει μάλλον τα 5GHz για αυτό και το νέο βλέπει περισσότερα δίκτυα.
      To cit mode, δεν βοηθάει εδώ; Να τσεκαρει αν το κινητό βλέπει τα δίκτυα;
      Το πατάω
      Ανοίγει 1"" και σβήνει

      Sent from my SM-N770F using Tapatalk