Διαφήμιση

ΟΔΗΓΟΣ: Πως να μετακινήσετε/επαναφορά δεδομένων με την χρήση της εφαρμογής MiMover

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • ΟΔΗΓΟΣ: Πως να μετακινήσετε/επαναφορά δεδομένων με την χρήση της εφαρμογής MiMover




      Γεια σας Mi Fans
      Πώς είστε? Ποιο θεωρείτε από τα πιο αναγκαία πράγματα στο κινητό τηλέφωνο? Για μένα η μεταφορά/επαναφορά δεδομένων σε επαναφορά τηλεφώνου/στήσιμο νέου τηλεφώνου καθώς πρέπει να κατεβάσουμε μια εφαρμογή κοινής χρήσης αρχείων στην συνέχεια να μεταφέρουμε αρχεία/ εφαρμογές κ.λ.π. και να τα εγκαταστήσουμε. Με την εφαρμογή "Mi Mover" κάνουμε τις παραπάνω εργασίες ευκολότερα και εξοικονομούμε χρόνο.
      Πως δείτε τον παρακάτω οδηγό.


      Βήματα για μετακίνηση / επαναφορά
      1. Πηγαίνουμε Ρυθμίσεις - Σχετικά με το τηλέφωνο - Μετακινητής Mi. Ανοίξτε την εφαρμογή και στα δύο τηλέφωνα (Είμαι αποστολέας & Είμαι παραλήπτης) επιλέξτε "Είμαι αποστολέας" στο τηλέφωνο του αποστολέα και "Είμαι παραλήπτης" στο τηλέφωνο του παραλήπτη.



      Η σύνδεση μπορεί να γίνει και μέσω κωδικού QR. Το επιλέγουμε


      Στην άλλη συσκευή εμφανίζεται στο μπλε πλαίσιο "Σύνδεση μέσω κωδικού QR" θα σας ζητήσει "Ενεργοποίηση υπηρεσιών τοποθεσίας" συναινούμε και βάζουμε να διαβάσει τον κωδικό QR.



      2. Πατάμε στο "Είμαι αποστολέας" θα αναζητήσει την συσκευή παραλήπτη. Στην συσκευή αποστολέα θα βγει μήνυμα σε μπλε πλαίσιο ένας κωδικός πατάμε πάνω και γίνεται η σύνδεση.



      3. Τώρα επιλέξτε τα αρχεία/εικόνες κ.λ.π. που θέλετε να μετακινήσετε και μετά πατήστε το κουμπί "Αποστολή".



      4. Θα αρχίσει να στέλνει τα επιλεγμένα στοιχεία στο τηλέφωνο του παραλήπτη. Τώρα δεν κάνουμε τίποτα μέχρι την ολοκλήρωση.



      5. Ολοκλήρωση μεταφοράς


      Οι δοκιμές έγιναν με Global rom τον αυθεντικό οδηγό θα το βρείτε στο official site της xiaomi c.mi.com/thread-2973755-1-0.html