Διαφήμιση

Redmi K30 - Πρόβλημα με ειδοποιήσεις

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Γεια σας, θα κουρασω μαλλον λιγακι αλλα θελω την βοηθεια σας μιας και ειμαι λιγο ασχετος. Εχω το REDMI K30 με chinese rom MIUI 11. Εχω τρομερο θεμα με τα notifications, εχω δοκιμασει ΟΛΟΥΣ τους τροπους(autostart,no restrictions, turn off miui optimization κλπ κλπ) αλλα τιποτα. Ειτε μου ερχονται οταν μπαινω στην εφαρμογη πχ viber η' οταν πχ μου ερχεται ενα μηνυμα στο messenger, τσουπ πεταγεται και ενα μηνυμα στο whatsapp που ληφθηκε πριν 2 ωρες....Επισης θεμα με το location, to google maps την παλευει, αλλα σε αλλες εφαρμογες οπως το beat taxi, δεν λειτουργει απλα!

      Διαβασα οτι λογο της chinese version, οι εφαρμογες απο το google εχουν θεματα οποτε λεω να αλλαξω rom. Εκανα unlock (μενουν ακομα 120 ωρες νομιζω) για να προχωρησω. Οποτε θελω να ρωτησω 2 πραγματα

      1) τι κανω μετα το unlock (με απλα λογια) ??? (δεν εχω ιδεα και με οσα γενικα διαβασα για την διαδικασια, μπερδευτηκα πιο πολυ!)
      2) ποια global/ευρωπαικη/ελληνικη stable version να βαλω?

      Οποιος μπορει να μου απαντησει ειτε εδω ειτε με μηνυμα θα ηταν τεραστια βοηθεια.
      Ευχαριστω και σορυ αν ειμαι λιγο off topic
    • Redmi K30 - Πρόβλημα με ειδοποιήσεις

      Ο/H ziovani2323 έγραψε:

      Ευχαριστω και σορυ αν ειμαι λιγο off topic
      Δοκίμασες να κλειδώσεις τις εφαρμογές από τις οποίες θες να λαμβάνεις ειδοποιήσεις με λουκετάκι ?
    • Ο/H NasDriver έγραψε:

      Ο/H ziovani2323 έγραψε:

      Ευχαριστω και σορυ αν ειμαι λιγο off topic
      Δοκίμασες να κλειδώσεις τις εφαρμογές από τις οποίες θες να λαμβάνεις ειδοποιήσεις με λουκετάκι ?
      Ναι το εκανα. Λειτουργησει αρκετα καλα αλλα οχι 100%, εχανα παλι καποια. Αλλα εκτος απο αυτο το θεωρω αστειο να τα εχω με το λουκετακι, να τρεχουν παντα, για να παιρνω μια απλη ειδοποιηση το 2020
    • Διαφήμιση
    • Εν έτη 2020 που όλοι θέτουν θέματα παραβίασης προσωπικών δεδομένων - ασφάλειας, αν μη τι άλλο το να έχεις δικαίωμα να καθορίσεις μέσα από ρυθμίσεις της συσκευής, του τι θα κάνει ή δεν θα κάνει η κάθε εφαρμογή που έχεις στη συσκευή σου και ειδικά στο παρασκήνιο που δεν το βλέπεις και αυτόματα δεν το ξέρεις...μάλλον είναι πολύ μπροστά :)

      Διαφορετική φιλοσοφία και προσέγγιση που μπορεί να μην σε βολεύει και πλήρως κατανοητό αλλά σε κάθε εταιρεία κάτι κερδίζεις κάτι χάνεις :)
    • Ο/H NasDriver έγραψε:

      Εν έτη 2020 που όλοι θέτουν θέματα παραβίασης προσωπικών δεδομένων - ασφάλειας, αν μη τι άλλο το να έχεις δικαίωμα να καθορίσεις μέσα από ρυθμίσεις της συσκευής, του τι θα κάνει ή δεν θα κάνει η κάθε εφαρμογή που έχεις στη συσκευή σου και ειδικά στο παρασκήνιο που δεν το βλέπεις και αυτόματα δεν το ξέρεις...μάλλον είναι πολύ μπροστά :)

      Διαφορετική φιλοσοφία και προσέγγιση που μπορεί να μην σε βολεύει και πλήρως κατανοητό αλλά σε κάθε εταιρεία κάτι κερδίζεις κάτι χάνεις :)
      Ενα notification θελω ο κακομοιρης!!!
      Εχω xiaomi απο το 2015, δεν ειχα ποτε θεμα ισως επειδη παντα ειχα global rom. Ελπιζω τωρα που θα την περασω αντι της κινεζικης να φτιαχτει