Διαφήμιση

Mi Router 4a Gigabit

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Mi Router 4a Gigabit

      Καλησπέρα,αγόρασα το εν λογω ρουτερ,μετα απο "αναβαθμιση" που ηθελα να κανω εχοντας προηγουμενως το mi router 3,και μου ηρθε με global rom,επειδη πριν ημουν συνδεδεμενος στο αλλο ρουτερ με κινεζικη ρομ και account στο miwifi app με region κινα,σκεφτηκα να βαλω κινεζικη ρομ,εβαλα την τελευταια που βρηκα απο το miwifi.com 2.28.62.Τωρα το app δεν μου βρισκει το router και μου πεταει συνεχεια μηνυμα να βαλω region γερμανια κλπ.Εχω μπλεξει τα μπουτια μου εν ολιγης...Εχει κανεις καμια ιδεα που θα βρω την global rom να του βαλω να ησυχασω; γιατι με ενδιαφερει να βλεπω την κινηση του router μου απο το κινητο. Σας ευχαριστω!
    • Ο/H basilhskantzos έγραψε:

      Καλησπέρα,αγόρασα το εν λογω ρουτερ,μετα απο "αναβαθμιση" που ηθελα να κανω εχοντας προηγουμενως το mi router 3,και μου ηρθε με global rom,επειδη πριν ημουν συνδεδεμενος στο αλλο ρουτερ με κινεζικη ρομ και account στο miwifi app με region κινα,σκεφτηκα να βαλω κινεζικη ρομ,εβαλα την τελευταια που βρηκα απο το miwifi.com 2.28.62.Τωρα το app δεν μου βρισκει το router και μου πεταει συνεχεια μηνυμα να βαλω region γερμανια κλπ.Εχω μπλεξει τα μπουτια μου εν ολιγης...Εχει κανεις καμια ιδεα που θα βρω την global rom να του βαλω να ησυχασω; γιατι με ενδιαφερει να βλεπω την κινηση του router μου απο το κινητο. Σας ευχαριστω!
      Eάν γνωρίζεις τον τρόπος εξαγωγής του αρχείου μπορώ να σου δώσω εγώ , έχω την 2.28.132,
      ΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄
    • Mi Router 4a Gigabit

      Μόνο Αναβάθμιση απο το router 3 gigabit δεν το λες αυτο το χάλι..

      Κάπως ετσι την πάτησα και εγώ....

      Sent from my MI 8 using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H paiktaras έγραψε:

      Ο/H basilhskantzos έγραψε:

      Καλησπέρα,αγόρασα το εν λογω ρουτερ,μετα απο "αναβαθμιση" που ηθελα να κανω εχοντας προηγουμενως το mi router 3,και μου ηρθε με global rom,επειδη πριν ημουν συνδεδεμενος στο αλλο ρουτερ με κινεζικη ρομ και account στο miwifi app με region κινα,σκεφτηκα να βαλω κινεζικη ρομ,εβαλα την τελευταια που βρηκα απο το miwifi.com 2.28.62.Τωρα το app δεν μου βρισκει το router και μου πεταει συνεχεια μηνυμα να βαλω region γερμανια κλπ.Εχω μπλεξει τα μπουτια μου εν ολιγης...Εχει κανεις καμια ιδεα που θα βρω την global rom να του βαλω να ησυχασω; γιατι με ενδιαφερει να βλεπω την κινηση του router μου απο το κινητο. Σας ευχαριστω!
      Eάν γνωρίζεις τον τρόπος εξαγωγής του αρχείου μπορώ να σου δώσω εγώ , έχω την 2.28.132,
      Δυστυχως δεν γνωριζω και δεν βλεπω να υπαρχει τροπος..αν καποιος ξερει θα βοηθησει αααπειρα
    • Ο/H sv1kwz έγραψε:

      Μόνο Αναβάθμιση απο το router 3 gigabit δεν το λες αυτο το χάλι..

      Κάπως ετσι την πάτησα και εγώ....

      Sent from my MI 8 using Tapatalk
      χωρίς να έχω δουλέψει το 3 , γιατί το λες αυτό ? Μερικές ημέρες χρησιμοποιώ το 4A και είμαι πολύ ικανοποιημένος, πολύ σταθερό το βρίσκω
      ΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄
    • Mi Router 4a Gigabit

      Θα παραθεσω μονο τις βασικες διαφορες σε hardware :

      Xiaomi Mi router 3g specs

      CPU: MT7621A MIPS dual-core 880MHz
      ROM: 128MB SLC Nand Flash
      RAM: 256MB DDR3-1200
      USB: 3.0

      Mi Router 4 gigabit

      CPU: MT7621A MIPS dual-core 880MHz
      RAM: 128 MB DDR3-1200
      ROM: 16 MB SLC NAND Flash


      Και φυσικά η δυνατότητα του custom firmware στο 3G (padavan) που το απογείωνε σε επιπλέον λειτουργίες..

      Sent from my MI 8 using Tapatalk
    • Ο/H sv1kwz έγραψε:

      Θα παραθεσω μονο τις βασικες διαφορες σε hardware :

      Xiaomi Mi router 3g specs

      CPU: MT7621A MIPS dual-core 880MHz
      ROM: 128MB SLC Nand Flash
      RAM: 256MB DDR3-1200
      USB: 3.0

      Mi Router 4 gigabit

      CPU: MT7621A MIPS dual-core 880MHz
      RAM: 128 MB DDR3-1200
      ROM: 16 MB SLC NAND Flash


      Και φυσικά η δυνατότητα του custom firmware στο 3G (padavan) που το απογείωνε σε επιπλέον λειτουργίες..

      Sent from my MI 8 using Tapatalk
      εγω εχω το mirouter 3 το απλό,απλα ηθελα την 1000 ethernet και γι'αυτο πηγα στο 4α,αλλα δεν νομιζω να το κρατησω και πολύ...Αξιζει να φλασαρω στο 3 padavan;
    • Διαφήμιση
    • Ο/H basilhskantzos έγραψε:

      Ο/H sv1kwz έγραψε:

      Θα παραθεσω μονο τις βασικες διαφορες σε hardware :

      Xiaomi Mi router 3g specs

      CPU: MT7621A MIPS dual-core 880MHz
      ROM: 128MB SLC Nand Flash
      RAM: 256MB DDR3-1200
      USB: 3.0

      Mi Router 4 gigabit

      CPU: MT7621A MIPS dual-core 880MHz
      RAM: 128 MB DDR3-1200
      ROM: 16 MB SLC NAND Flash


      Και φυσικά η δυνατότητα του custom firmware στο 3G (padavan) που το απογείωνε σε επιπλέον λειτουργίες..

      Sent from my MI 8 using Tapatalk
      εγω εχω το mirouter 3 το απλό,απλα ηθελα την 1000 ethernet και γι'αυτο πηγα στο 4α,αλλα δεν νομιζω να το κρατησω και πολύ...Αξιζει να φλασαρω στο 3 padavan;
      Κατανοητά τα παραπάνω αλλά στην δική μου περίπτωση που είμαι με inalan 100/100 και σε λίγες ημέρες 200/200 νομίζω ότι δεν έχω άλλη επιλογή χωρίς να βάλω βαθιά το χέρι στην τσέπη

      Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      ΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄
    • Mi Router 4a Gigabit

      Σε αυτο το κομμάτι εχεις δικιο. Στην 200αρα θες gigabit.

      Πολυ δυσκολο να βρεθεί ξανα το 3G v1 δυστυχώς.

      Sent from my MI 8 using Tapatalk
    • Καλησπέρα, για να μην ανοίγω νέο θέμα θέλω να ρωτήσω το εξής.
      Μπορείς να έχεις περισσότερα δίκτυα σαν guest στο 2.4 και στο 5 ή μόνο ένα στο κάθε ένα;
    • Διαφήμιση
    • Mια ερώτηση και από εμένα.....
      υπάρχει δυνατότητα ΄΄κλεισίματος του ipv6 και αν ναι πως ? Οσο και να έψαξα δεν βρήκα κάτι ......
      ΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄