Διαφήμιση

Πρόβλημα με Widgets στο Redmi Note 7

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Πρόβλημα με Widgets στο Redmi Note 7

      Καλησπερίζω την παρέα και Εύχομαι σε όλους Καλή χρονιά με υγεία.
      Το Πρόβλημα μου είναι το εξής.
      Το κινητό πριν ακόμα το αναβαθμίσω με το MUI 11(βάζοντας χώρα Κύπρος) αλλά και τώρα μετά την αναβάθμιση μου κάνει τα εξής.
      1.Μετά από αναβαθμίσεις εφαρμογών μου χάνονται κάποια Widgets και πρέπει να τα ξαναπεράσω.(Σε ότι launcher και στον default και αν έχω βάλει.)
      2.Εδώ και κάνα μήνα περίπου όποιον launcher (εκτός του default) και να βάλω σε κάποια widgets ενώ για τα πρώτα 2-3 click δουλεύουν σωστά μετά από λίγο σαν να μην λειτουργεί το click ενώ το Drag λειτουργεί.(Μπορώ να σείρω εντός του widget δεν μπορώ να κάνω επιλογή)

      Αναβάθμισα το κινητό σε Mui 11 ελπίζοντας να διορθωθεί και μόλις έκανα και reset χωρίς αποτέλεσμα.

      Επίσης μόλις ξεκλείδωσα το κινητό και είμαι σε διαδικασία να περάσω TWRP.
      Εκτός από αν υπάρχει λύση για το πρόβλημα μου

      α)Στις XTRV έχει παρατηρηθεί κάποιο ανάλογο πρόβλημα;
      β)Αν όχι Παρακαλώ στείλτε μου link για XTRV(και παλαιότερη έκδοση)που επιθυμώ εδώ και καιρό να περάσω.

      κινητό:Redmin Note 7
      MIUI :Global 11.0.4.0
      Android: 9 PKQ1.180904.001
      Μοντέλο: Μ1901F7G

      Ευχαριστώ πολύ.
    • Για τα widgets γενικότερα δεν έχει ακουστεί κάτι ανάλογο...συνήθως όμως τέτοια προβλήματα έχουν να κάνουν και με προβλήματα τυχών custom θεμάτων που χρησιμοποιούνται ή ακόμα και bug των widgets :/
    • Διαφήμιση