Διαφήμιση

Γενική συζήτηση για το Mi 9 Lite / Mi CC9 (Pyxis)

    • Ο/H geoanto555 έγραψε:

      το vbmeta ειναι αρχείο απο την ρομ και είναι για καθε κινητό...
      Τεσπα θα δουμε κατεβαζω 2 ρομ για το κινητο αυτο.,
      Ποιο twrp προσπαθείς να φτιάξεις?
      Από xda το gringo80?
    • Μπα, δικό μου θέλω να στήσω από την αρχή.
      2 υπάρχουν που δειχνουν να ειναι οκ, ενα του wzsx και ενα του Ρώσσου που δώσανε τα παιδιά πιο πάνω.
      Αυτο που λες του gingo βασιζεται πανω στου wzsx και απλά εχει βάλει αλλο θεμα κλπ.


    • Εκανα κ μια μικροαλλαγη, πρόσθεσα στον κερνελ το dtbo μπας κ δουλέψει.
      Αν δεν πιάσει κ αυτό θα το πάω από την αρχή.
      Όποιος θέλει να το δοκιμάσει είναι στην υπογραφή μου τεστ 4


    • Διαφήμιση
    • Ο/H geoanto555 έγραψε:

      Εκανα κ μια μικροαλλαγη, πρόσθεσα στον κερνελ το dtbo μπας κ δουλέψει.
      Αν δεν πιάσει κ αυτό θα το πάω από την αρχή.
      Όποιος θέλει να το δοκιμάσει είναι στην υπογραφή μου τεστ 4
      τα ιδια αδερφε.flashar μονο του το test 4 μπηκε fast boot
      το φλασαρα με τ vbmeta το ιδιο
      δεν εκανα format data για ευνοητους λογους

      το εβαλα τ ρεκοβερι και με bat αρχειο παλι τα ιδια
    • Οκ στήσιμο από την αρχή λοιπόν. Thanks.


    • Για όσους ρωτάνε αν αξίζει το τηλέφωνο τα σπάει για τα λεφτά του. Το έχω 15 μέρες με MIUI 11 και είναι καταπληκτικό. Το δουλεύω με την Global που είχε, και η ερώτηση μου για όποιον το έχει ψάξει παραπάνω, επειδή έρχομαι από παλαιότερο Mi που είχε αλλαγή χρώματος Led στις ειδοποιήσεις και ήταν βολικό, εδώ σαυτο μου είναι αδύνατο να εντοπίσω τη συγκεκριμένη ρύθμιση. Please κάποια απάντηση, αν όντως το υποστηρίζει και πως? το Led το έχει στην πίσω πλευρά.
      Mi4c - Mi 9 Lite
    • Ο/H panino έγραψε:

      Για όσους ρωτάνε αν αξίζει το τηλέφωνο τα σπάει για τα λεφτά του. Το έχω 15 μέρες με MIUI 11 και είναι καταπληκτικό. Το δουλεύω με την Global που είχε, και η ερώτηση μου για όποιον το έχει ψάξει παραπάνω, επειδή έρχομαι από παλαιότερο Mi που είχε αλλαγή χρώματος Led στις ειδοποιήσεις και ήταν βολικό, εδώ σαυτο μου είναι αδύνατο να εντοπίσω τη συγκεκριμένη ρύθμιση. Please κάποια απάντηση, αν όντως το υποστηρίζει και πως? το Led το έχει στην πίσω πλευρά.
      Εγώ τουλάχιστον δεν έχω βρει τέτοια ρύθμιση. Αλλάζει χρώμα από μόνο του ανάλογα την εφαρμογή που έρχεται ειδοποίηση
    • Διαφήμιση
    • Ο/H panino έγραψε:

      Για όσους ρωτάνε αν αξίζει το τηλέφωνο τα σπάει για τα λεφτά του. Το έχω 15 μέρες με MIUI 11 και είναι καταπληκτικό. Το δουλεύω με την Global που είχε, και η ερώτηση μου για όποιον το έχει ψάξει παραπάνω, επειδή έρχομαι από παλαιότερο Mi που είχε αλλαγή χρώματος Led στις ειδοποιήσεις και ήταν βολικό, εδώ σαυτο μου είναι αδύνατο να εντοπίσω τη συγκεκριμένη ρύθμιση. Please κάποια απάντηση, αν όντως το υποστηρίζει και πως? το Led το έχει στην πίσω πλευρά.
      ακριβως δεν υπαρχει καποια ρυθμιση ακομα.εκτος αν βρεις καποια εφαρμογη που ν σ επιτρεπει να τα αλλαζεις αυτα
    • Σήμερα το πήρα και εγώ στα χέρια μου, πολύ μα πολύ καλό κινητό προσπάθησα να ξεκλειδώσω bootloader αλλά μου έγραψε αναμονή μίας βδομάδας... υπομονή λοιπόν. Κατά τα άλλα μου ήρθε η αναβάθμιση σε miui 11 αλλά ρε παίδες το σκέφτομαι γιατί έχω ακούσει γιά διάφορα bugs και πολλοί λένε γιά battery drain. Όποιος την έχει ας μας πεί την γνώμη του,αξίζει να περάσω 11 ή όχι; Αυτά πρός το παρόν... :) :) :)
      @geoanto555 περιμένουμε το twrp σου,στρώσου στη δουλειά!!!
      Ευγνωμοσύνη.(Ένα φιλοσοφημένο σκουλήκι)
    • Ο/H geotzia έγραψε:

      Σήμερα το πήρα και εγώ στα χέρια μου, πολύ μα πολύ καλό κινητό προσπάθησα να ξεκλειδώσω bootloader αλλά μου έγραψε αναμονή μίας βδομάδας... υπομονή λοιπόν. Κατά τα άλλα μου ήρθε η αναβάθμιση σε miui 11 αλλά ρε παίδες το σκέφτομαι γιατί έχω ακούσει γιά διάφορα bugs και πολλοί λένε γιά battery drain. Όποιος την έχει ας μας πεί την γνώμη του,αξίζει να περάσω 11 ή όχι; Αυτά πρός το παρόν... :) :) :)
      @geoanto555 περιμένουμε το twrp σου,στρώσου στη δουλειά!!!
      Μια χαρά είναι η 11.αρκετα καλή.οσο ήμουν με στοκ δεν είδα bugs σοβαρά η τρομερό battery drain.για εμένα η 11 είναι και πολύ πιο όμορφη.

      Όσο αφορά το twrp ο @geoanto555 είναι πολύ κοντά ήδη έχουμε μια έκδοση που είναι στο στάδιο δοκιμών.ειναι λίγο τρικι το θέμα με το encryption.
    • Διαφήμιση
    • Γενική συζήτηση για το Mi 9 Lite / Mi CC9 (Pyxis)

      Η 10 είχε πιο πολύ battery drain από την 11