Διαφήμιση

XIAOMI MI1 A1 ANDROID ONE δεν ανοίγει

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • XIAOMI MI1 A1 ANDROID ONE δεν ανοίγει

    Καλησπέρα παιδιά.
    Χρειάζομαι βοήθεια για το xiaomi Mi1 A1 android one Που έχω.
    ήμουν στο instagram, κάποια στιγμή έκλεισε η εφαρμογή και όποια εφαρμογή κι αν άνοιγα μου έλεγε αδυναμία ανοίγματος.
    Κόλλησε η οθόνη οπότε πάτησα πολλή ώρα το Power button για να κάνει restart.
    Από εκεί και πέρα προσπαθεί να ανοίξει το κινητό και συνεχώς μου βγάζει το μήνυμα :
    Android Recovery
    xiaomi/tissot/tissot_sprout
    9/PKQ1.180917.001/V10.0.13.0.PDHMIXM
    user/release-keys
    Use volume up/down and power.
    Can't load Android System. Your data may be corrupt.If you continue to get this message, you may need to perform a factory reset and erase all user data stored on this device.
    Try again
    Factory data reset

    Το Try Again το έχω κάνει καμιά 10αριά φορές και συνεχώς προσπαθεί να φορτώσει τα android και φτάνει σε αυτή την οθόνη πάλι.

    Το συνδέω στο laptop για να το δει ως συσκευή και να πάρω ότι μπορώ να σώσω, και δεν το βλέπει καν , παρόλο που ακούω χαρακτηριστικό ήχο ότι συνδέεται κάποια συσκευή.

    Καμιά ιδέα τί μπορώ να κάνω;
    Δεν έχω κάνει καμία παρέμβαση στην συσκευή, πέρα από το να την αφήνω να κάνει τις δικές της ενημερώσεις που μου βγάζει κατά καιρούς ότι είναι διαθέσιμες.
    Η τελευταία έγινε μέσα στην προηγούμενη εβδομάδα.

    Έκανα τον έλεγχο αν ο bootloader είναι κλειδωμένος και είναι.
    Μου βγάζει την παρακάτω εικόνα.
    Και όταν πατάω volume up + power και αφήνω το power μου εμφανίζει το ανθρωπάκι του android ανάσκελα με θαυμαστικό και γράφει No Command!
    Images
    • Χωρίς τίτλο.png

      25,72 kB, 451×486, viewed 152 times