Διαφήμιση

Προβλημα wifi στο MIMAX

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H vadams64 έγραψε:

      δεν ειναι προβλημα λογισμικου αλλα hardware και το εχουν παρα πολλοι στη σειρα των redmi
      Άστοχη γενίκευση...σειρά redmi έχω από το 15 και δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα, καμία συσκευή, είτε δική μου είτε φίλων :)

      πήγαινε στο σχετικά με το τηλέφωνο, πάτα 5-6 φορές στο kernel version να μπεις CIT και κάνε τις δοκιμές για το wifi
    • Φιλε μου απο οτι καταλαβαινω δεν προσπαθησα να βγαλω αχρηστη ολη την σειρα αλλα οταν παραγεισ 3 εωσ πεντε εκατομμυρια συσκευες και οι μισες τουλαχιστον παρουσιαζουν προβλημα γιατι εαν το ψαξεις λιγο θα δεις οτι ετσι ειναι τοτε ειναι προβλημα τωρα εαν σε σενα η στους φιλους σου μπορει να ειναι τυχαιο η να ανηκετε στους υπολοιπους μισους.Ετσι και αλλιως δεν κατηγορω την εταιρεια (χρησιμοποιω xiaomi ανελλιπως εδω και 5 χρονια).Πληροφοριακα εχω τρεξει ολα τα διαγνωστικα και το wifi bluetooth δεν αποκρινονται.
    • Ο/H vadams64 έγραψε:

      3 εωσ πεντε εκατομμυρια συσκευες και οι μισες τουλαχιστον παρουσιαζουν προβλημα γιατι εαν το ψαξεις λιγο θα δεις οτι ετσι ειναι τοτε ειναι προβλημα
      Πραγματικά θα ήθελα να δω σελίδα-σελίδες που να γράφουν ότι 2.5 εκατομμύρια συσκευές έχουν πρόβλημα με το wifi !!!!!!!!!!!!!!

      Μην τρελαθούμε πρωί-πρωί :P (προς αποφυγή παρεξήγησης χαριτολογώντας το γράφω :) )

      Σαφώς και υπάρχουν συσκευές που έχουν "πρόβλημα" το οποίο μπορεί να προέρχεται:
      1. Bug λειτουργικού
      2. Εργοστασιακή αστοχία του hardware
      3. Βλάβη από πτώση
      4. Βλάβη από νερό
      5. Κακή χρήση της συσκευής (χρήση σε υψηλές θερμοκρασίες κτλ)
      6. Επέμβαση στη συσκευή και ζημιά κατά την επέμβαση...
      7. άλλο που δεν μου έρχεται τώρα...

      Σε καμία περίπτωση όμως δεν μπορείς να θεωρήσεις ότι όλα αυτά είναι πρόβλημα καθαρά των συσκευών, πλην του 2...αν σε εσύ παρ' όλα αυτά θεωρείς ότι για όλα αυτά ή και άλλα που δεν έχω σκεφτεί τώρα....φταίνε οι συσκευές...δικαίωμά σου και πάω πάσο :) (προς αποφυγή παρεξήγησης χαριτολογώντας το γράφω :) )

      Κλείνει η παρένθεση και πάμε στα του προβλήματος ;)

      Μπορείς να βάλεις μία φώτο με αυτά που δείχνει στο σχετικά με το τηλέφωνο ?
    • Διαφήμιση
    • Καλημερα στην παρεα τελικα εκανα το πειραμα και ολα πηγαν καλα το wifi bluetooth επανηλθαν και πηρε και mac address.Δεν ξερω ποσο καιρο θα κρατησει αλλα παντως για την ωρα δουλευει και εαν ειχα ενα σταθμο θερμου αερα με πιο ψηλη μυτη ισως να γινοτανε καλυτερα.Τελικα ο πακιστανος αιγυπτιος η αραβας ειχε απολυτο δικιο.Ευχαριστω την κοινοτητα για την προσπαθεια να βοηθησει.
    • Καλημέρα και καλοδούλευτο και πάλι !!!

      Θα μπορούσες να βάλεις μία φώτο με το σημείο που θέρμανες ? Θα βοηθήσει μελλοντικά άλλους χρήστες που ίσως αντιμετωπίσουν το ίδιο πρόβλημα :)
    • Επειδη το εχω μονταρει θα σε κατατοπισω ακριβως οταν βλαλεις τισ βιδες απο board το γυρνασ αναποδα ειναι τι μικρο τσιπακι κατω αριστερα.νομιζω οτι αν το γκουγκλαρεις υπαρχει καπου στο φορουμ τις μιουι μια φωτο που δειχνει πιο τσιπ ειναι το wf/bt/fm
      Images
      • Xiaomi-Mi-Max-Teardown-15-600x400.jpg

        28,67 kB, 600×400, viewed 87 times