Διαφήμιση

Amazfit gtr

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • @ktsak

      Θα σου έλεγα πως είσαι λάθος στο θέμα κατηγοριοποίησης βάζοντας στο ίδιο καζάνι αυτά τα προϊόντα (Huawei gt 2, honor magic watch, amazfit gtr/gts και samsung galaxy watch). Δεν είναι τα ίδια και ούτε αυτό μπορεί να εξισωθεί με την προσωπική γνώμη του καθενός του το θεωρεί smartwatch για να τα βάλει στο ίδιο επίπεδο. Υπάρχουν πάμπολλα sites στο internet που εξηγούν τις διαφορές των διαφόρων κατηγοριών και αν θες συμφωνώ πως παλαιότερα ήταν κάπως πιο ευδιάκριτες και τώρα κάπως πιο θολές σε σχέση με τις δυνατότητες/λειτουργίες που προσφέρουν.
      Σε ρώτησα και πιο πριν 2 φορές χωρίς να πάρω απάντηση, παίζει το strava ή πρόκειται να παίξει σε Huawei ? Είναι δυνατόν (σε Huawei) να κάνεις απλό περπάτημα και να θεωρείται intensive workout ? Έχει ή δεν έχει προβλήματα με ειδοποιήσεις σε όλα τα λειτουργικά (android, ios) ? Οι μετρήσεις του spo2 είναι... σοβαρές; Οι υπόλοιπες μετρήσεις.. είναι; Έχει bugs το GPS..?
      Θα συμφωνήσω ότι το Huawei gt2 είναι πιο ολοκληρωμένο σε σχέση με τον κλώνο του (amazfit GTR) που αν και μπορεί να κάνει κλήσεις (και το διαφοροποιεί σε σχέση με τα άλλα smarrtbands) δεν μπορεί να πάρει εφαρμογές πχ όπως το samsung galaxy smartwatch (όπως οι καθαρές αν θες εκδόσεις smartwatch). Τα περί updates νομίζω είναι καθαρά θέμα vendor και το lifecycle που έχει αποφασίσει για το προϊόν (αυτά που βάζεις στο ίδιο καζάνι btw όλα περνούν μέχρι σήμερα).
      Κουβέντα κάνουμε και παραθέτουμε γνώμες, στοιχεία και εμπειρίες στο θέμα αυτό για να υπάρχει μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα.
    • Καλησπέρα παιδιά! Πριν λίγες μέρες παρέλαβα το gtr μου και έχω ένα μικρό πρόβλημα και δεν ξέρω πως να το διορθώσω αν διορθώνεται! Όταν με καλούν βγάζει κανονικά τις ειδοποιήσεις αλλά δεν μου εμφανίζει όλες τις επαφές απλά μου βγάζει τον αριθμό και όχι το ονομα! Πρέπει να κάνω κάτι η είναι θέμα του λογισμικου!
    • Φρόντισε οι επαφές σου να έχουν τα πρόθεμα +30 μπροστά από τον αριθμό :D
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Διαφήμιση
    • Τελικά η τελευταία έκδοση firmware χάλασε τα ελληνικά;

      Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • RE: Amazfit gtr

      Ο/H leas1968 έγραψε:

      Τελικά η τελευταία έκδοση firmware χάλασε τα ελληνικά;

      Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Εγώ είμαι με το firmware 1.3.6.06 με τη modded εφαρμογή και δεν έχω θέμα με τα ελληνικά, τα εμφανίζει κανονικά. Το μόνο θέμα που έχω είναι ότι δεν μου εμφανίζει όνομα καλούντος σε όλες τις επαφές μου.

      Sent from my G8341 using Tapatalk
    • Λοιπόν χαζό-επαναλαμβανόμενα bugs και εύκολα workarounds τελικά για Ελληνικά και το θέμα των κλήσεων, που άλλοτε βγάζει και άλλοτε όχι όνομα επαφής (official zepp app αν και φαντάζομαι ισχύει και σε mod app).
      Με το θέμα των ελληνικών καταρχάς είχα (όπως πάντα σε κάθε τηλεφωνική συσκευή μου, ως γλώσσα τα Αγγλικά, οι 2 τελευταίες αναβαθμίσεις 1.5.3.80 και 1.3.6.07 αντί των ελληνικών είχα πλέον τα γνωστά αγγλικά ερωτηματικά στην θέση τους...). Με αλλαγή γλώσσας στο τηλέφωνο σε ελληνικά, έλεγχος για αναβαθμίσεις.στην εφαρμογή zepp, έγινε downgrade σε 1.3.6.06 και νέα library resources/fonts, όπου πλέον τα Ελληνικά παλιού δουλεύουν μια χαρά (font size = 10 υπόψιν).
      Ως προς την εμφάνιση ονόματος σε κλήσεις που αλλού φαίνεται και αλλού όχι, η γνωστή πατέντα με την προσθήκη διεθνούς κωδικού (+30)... λύνει και πάλι το πρόβλημα αυτό...
    • Και εγώ στα αγγλικά έχω το τηλέφωνο, αλλά δεν έχω θέμα με την εμφάνιση των ελληνικών χαρακτήρων.

      Sent from my G8341 using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H NikosChandolias έγραψε:

      Και εγώ στα αγγλικά έχω το τηλέφωνο, αλλά δεν έχω θέμα με την εμφάνιση των ελληνικών χαρακτήρων.
      αν το κάνεις μια φορά με ελληνικά τα κρατάει και γυρίζοντας σε Αγγλικά συνεχίζει να τα δείχνει σωστά τα ελληνικά...
    • Ο/H ios46 έγραψε:

      Λοιπόν χαζό-επαναλαμβανόμενα bugs και εύκολα workarounds τελικά για Ελληνικά και το θέμα των κλήσεων, που άλλοτε βγάζει και άλλοτε όχι όνομα επαφής (official zepp app αν και φαντάζομαι ισχύει και σε mod app).
      Με το θέμα των ελληνικών καταρχάς είχα (όπως πάντα σε κάθε τηλεφωνική συσκευή μου, ως γλώσσα τα Αγγλικά, οι 2 τελευταίες αναβαθμίσεις 1.5.3.80 και 1.3.6.07 αντί των ελληνικών είχα πλέον τα γνωστά αγγλικά ερωτηματικά στην θέση τους...). Με αλλαγή γλώσσας στο τηλέφωνο σε ελληνικά, έλεγχος για αναβαθμίσεις.στην εφαρμογή zepp, έγινε downgrade σε 1.3.6.06 και νέα library resources/fonts, όπου πλέον τα Ελληνικά παλιού δουλεύουν μια χαρά (font size = 10 υπόψιν).
      Ως προς την εμφάνιση ονόματος σε κλήσεις που αλλού φαίνεται και αλλού όχι, η γνωστή πατέντα με την προσθήκη διεθνούς κωδικού (+30)... λύνει και πάλι το πρόβλημα αυτό...
      σε εμενα παντως βαλω δεν βαλω το προθεμα +30 ....δεν ενφανιζει το ονομα καλουντα .ενω σε αλλες κλησεις ενφανιζει .Τι πρεπει να κανω ??? ή ειναι γενικο το προβλημα??
    • @harris70

      Σε οποιαδήποτε επαφή αν αφαιρέσω το +30 (πχ σταθερό σπιτιού ή κινητό δουλειάς) και δοκιμάσω να με καλέσω απ' αυτή, τότε εμφανίζεται μόνο ο αριθμός. Βάζοντας το πρόθεμα στο όνομα της επαφής και κάνοντας την ίδια δοκιμή (να με καλέσω απ' την επαφή δλδ) τότε εμφανίζει το όνομα της επαφής (είτε με ελληνικούς χαρακτήρες είτε με λατινικούς).
      Firmware στο gtr 1.3.6.06, δεν νομίζω πως είναι κάτι γενικότερο. Ίδιο πρόβλημα παλαιότερα είχα και με mi bands σε κάποιες εκδόσεις.
    • Και ναι είναι γεγονός! Μετά την σημερινή ενημέρωση της εφαρμογής σε 5.2.1 αποκαταστάθηκε το πρόβλημα με την μη εμφάνιση του ονόματος των επαφών κατά την εισερχόμενη κλήση.

      Και νομίζω, δεν είμαι απόλυτα σίγουρος, πως επίσης αποκαταστάθηκε το πρόβλημα με τα SMS και τις αναφορές παράδοσης που παρέμεναν στο ρολόι ακόμη και μετά την θέασή τους στο κινητό.

      Εύγε Huami. Φαίνεται πως κάποιοι ξύπνησαν επιτέλους.
    • Διαφήμιση
    • Καλώς τα δεχτήκαμε (GTR2/GTS2):

      --Amazfit GTR 2 and GTS 2 offer a ton of new features for under $200

      + NFC
      + SPo2
      + Phone calls
      + Voice assistant
      + 4GB for music

      Ακριβής κλώνος (θα έλεγα) του Huawei GT 2 PRO...με υποστήριξη όμως μέσω export/integration με strava - google fit...
      Ας ελπίσουμε να έχουν φτιάξει τα θεματάκια με το gps και γενικότερα τα χαζοbugs.....

      BTW: Η amazfit δεν τα αναφέρει σαν smartwatch es αλλά ως fitness watches...