Διαφήμιση

wifi disconnections

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • wifi disconnections

      Kαλημέρα στη παρέα.

      Νέος στο φορουμ , με μια γρήγορη ματιά δεν βρήκα κάτι στο πρόβλημα που αντιμετωπίζω οπότε και άνοιξα το συγκεκριμένο νήμα.

      Συχνά πυκνά το wifi με πετάει έξω. Δεν μπορώ να βρω περισσότερες πληροφορίες πέρα το οτι σε ονλινε παιχνιδι που παιζω με πετάει τελείως εκτός παιχνιδιού.
      Δεν ευθυνεται το παιχνιδι βεβαια ουτε κατι αλλο μιας και με το παλιό κινητό παίζωντας -ακόμη και σήμερα- δεν το παρουσιάζει. Ειναι αρκετά συχνό φαινόμενο και καθολου τυχαιο .
      Εννοειται ρουτερ/καλωδια/channel κλπ τσεκαρισμενα , ακομα και με δευτερο κινητό όπως προανέφερα.

      Γνωρίζει κανείς τίποτα επ'αυτού??
      Ο,τι αλλη πληροφορια θελετε πείτε μου.
      Images
      • Screenshot_2019-07-06-09-59-34-843_com.android.settings[1].png

        198,52 kB, 1.080×2.340, viewed 208 times
    • Δες στο:

      WLAN, additional settings

      να είναι το wlan assistant στο off και το traffic mode στο on.

      Αν δε βοηθήσουν αυτά άλλαξε σε static ip μέσα στο router σου και βάλε την ίδια στο κινητό σου.
    • Διαφήμιση
    • Ευχαριστώ.

      Το assistant το ειχα απενεργοποιήσει απο χθές που έψαψνα γενικά στο google αντίστοιχα προβλήματα.
      Το traffic νομίζω ήταν στο ον , το ειχα βάλει στο οφ απο χθές και αυτό . Τώρα το εβαλα ον παλι να ξαναδω .

      Θα κανω τη δοκιμή -στο παιχνίδι- το μεσημέρι.


      εδιτ
      Μεχρι και με gps-localization ασχολήθηκα που είδα προτεινόμενες λύσεις αλλα δεν.
    • Ο/H Nick123 έγραψε:

      Ευχαριστώ.

      Το assistant το ειχα απενεργοποιήσει απο χθές που έψαψνα γενικά στο google αντίστοιχα προβλήματα.
      Το traffic νομίζω ήταν στο ον , το ειχα βάλει στο οφ απο χθές και αυτό . Τώρα το εβαλα ον παλι να ξαναδω .

      Θα κανω τη δοκιμή -στο παιχνίδι- το μεσημέρι.


      εδιτ
      Μεχρι και με gps-localization ασχολήθηκα που είδα προτεινόμενες λύσεις αλλα δεν.
      Έχει συμβεί και σε φίλο με xiaomi δυστυχώς μπορεί να είναι κάποιο θέμα της πλακέτας της συσκευής και ο μόνος τρόπος να επισκευαστεί είναι αλλαγή πλακέτας
      @papaflessas :)
    • Ουτε και με τις παραπανω αλλαγες εγινε κατι :(

      Επικοινωνω με καποιον @papaflessas ??
      (Xiaomi , μαγαζι )

      Πως αποδεικνυεις οτι εχει προβλημα τωρα? Να τους βαλω να παιξουν? :(
      Kαι ειναι οντως προβλημα που επισκευαζεται σε εγγυηση? Η εμεινα με κινητο που δεν κανει αυτο που θελω/πρεπει?
    • Ο/H Nick123 έγραψε:

      Ουτε και με τις παραπανω αλλαγες εγινε κατι :(

      Επικοινωνω με καποιον @papaflessas ??
      (Xiaomi , μαγαζι )

      Πως αποδεικνυεις οτι εχει προβλημα τωρα? Να τους βαλω να παιξουν? :(
      Kαι ειναι οντως προβλημα που επισκευαζεται σε εγγυηση? Η εμεινα με κινητο που δεν κανει αυτο που θελω/πρεπει?
      σε αντιθεση με εσενα το παιδι ειχε θεμα γενικο δηλαδη και σε απλλη χρηση να μπει ενα facebook λιγο youtube ειχε θεμα και μπορουσε να αποσυνδεόταν στα ξαφνικά του αλλαξαν κατευθείαν πλακετα στην αντιπρωσοπεια ,
      απο που το εχεισ αγορασει εαν το εχεις αγορασει απο επισημες αλυσίδες καταστημάτων στην Ελλάδα και οχι σκρουτζομαγαζο τοτε το στελνεις αντιπροσωπία με απόδειξη αγορας και στο φτιαχνουν και εχεις ακομα υπόλοιπο εγγύησης
      αλλιως εαν το εχεις αγοράσει απο σκρουτζομαγαζο τοτε τα πράγματα περιπλέκουν
      επισης πως θα τους το πεις θα τους πεις ποτε σου παρουσιάζετε το προβλημα αυτο και ολα θα πανε καλα
      @papaflessas :)
    • Διαφήμιση
    • Επειδη εχω τα rmn 4x,rmn 5pro,rmn7,ενημερωνω οτι ολα καθε 5 η 10 λεπτα χανουν την συνδεση με το wifi.καταληγω στο συμπέρασμα οτι μαλλον φταιει το λειτουργικό 70% και αν εχουν ολες οι συσκευες μου το ιδιο chip wifi 30% το hardware.