Διαφήμιση

Mi Band 4

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Καλησπέρα παιδιά,

      Σήμερα έλαβα εγώ το δικό μου Mi Band 4 και μπορώ να πω πως είμαι πολύ ενθουσιασμένος! Ελληνικά φυσικά δεν βρήκα για τα μενού, στις ειδοποιήσεις όμως τα ελληνικά εμφανίζονται κανονικά, με εξαίρεση τους τονισμένους χαρακτήρες και τα emoji. Περιμένω το custom ελληνικό firmware που λογικά θα διορθώσει αυτά τα προβλήματα. Επίσης προσφέρομαι να βοηθήσω την ομάδα που το αναπτύσει, εάν θέλετε.

      Περιμένω τις εντυπώσεις σας!
    • Έριξα παραγγελία στο banggood το international.
      Με το BGMband4 κουπόνι, στα 37$ μαζί με το priority. :thumbsup:

      Περιμένω και ένα Κινέζικο από gearbest :dash:
      You may think you can fly - but you better not try
    • Σε ελληνικό review που είδα πάντως σε άλλο φόρουμ έλεγε ότι η αναβάθμιση γίνεται από τους servers της Huami-Xiaomi και όχι από την εφαρμογή Mi Fit όπως τα παλιότερα.
      Αυτό ίσως να δυσκολέψει τη δημιουργία και την εγκατάσταση της ελληνικής ρομ.
      Ο χρόνος θα δείξει.
    • Διαφήμιση
    • Χτες μου ήρθε και εμένα, πρώτες εντυπώσεις καλές. Η οθόνη πιο φωτεινή και πιο εύκολη στην πλοήγηση.. θα δούμε..
      YouTube Channel Greek Unboxing
    • Σήμερα το παρέλαβα και εγώ, το έβαλα για φόρτιση και γύρω στο 60% το έβγαλα και το σύνδεσα με το εδώ mifit 4.0.5 , συνδέθηκε και έκανε αναβαθμίσεις και μάλιστα στον καιρό μου βγάζει Ελληνικά χωρίς όμως το τελικό ς στο υπομενού
      Δεν μπορώ να βρω όμως το τρόπο να αλλάξω την γλώσσα στο κεντρικό μενού από κινέζικα σε Αγγλικά, που βρίσκεται αυτή η ρύθμιση ?
      ΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄
    • Εγώ που το έβαλα μπρος χτες για πρώτη φορά, μόλις το σύζευξα με το Mi Fit η γλώσσα άλλαξε και έγινε Αγγλικά. Έχω κάνει και ένα βιντεακι όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να το δει.. :P

      YouTube Channel Greek Unboxing
    • @zukas
      αυτό συνέβει με το τηλ στα Ελληνικά ή στα Αγγλικά ως γλώσσα ?
      ΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄
    • Διαφήμιση
    • Η international έκδοση κανονικά δε θα έπρεπε να εμφανίζει ολόσωστα τους ελληνικούς χαρακτήρες με τους τόνους? (και στο πρώτο γράμμα :P )
      International στο συγκεκριμένο σημαίνει ότι δέχεται και καλά όλους τους χαρακτήρες ή ότι έχει και περισσότερες γλώσσες το menu?
      Τόσα reviews και τα βασικά που αφορούν τους Έλληνες δε τα δείχνουν, όπως αν εμφανίζονται όπως πρέπει οι ειδοποιήσεις κλπ. ?(
    • Παιδιά εγώ το δικό μου το έχω ευχαριστηθεί. Με ελληνικά στο κινητό μου έκανε αναβάθμιση κανονικά στα αγγλικά. Έχω όμως το international εσύ φίλε @paiktaras ποιο έχεις?? Έχω κατεβάσει και άλλα watchfaces μια χαρά και έφτιαξα κι δικό μου.. :thumbsup:
      Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...


      Xiaomi Redmi note 12 Pro :thumbsup: s21u Γιώργος






    • Ο/H geozn8 έγραψε:

      Παιδιά εγώ το δικό μου το έχω ευχαριστηθεί. Με ελληνικά στο κινητό μου έκανε αναβάθμιση κανονικά στα αγγλικά. Έχω όμως το international εσύ φίλε @paiktaras ποιο έχεις?? Έχω κατεβάσει και άλλα watchfaces μια χαρά και έφτιαξα κι δικό μου.. :thumbsup:

      Το CH έχω αλλά οκ, γύρισα την γλώσσα στα αγγλικά του τηλ και είμαι οκ για τη ώρα και μέχρι τα παιδιά φτιάξουν τα πράγματα

      sent from my 1+3T
      ΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄
    • Ο/H paiktaras έγραψε:

      Το CH έχω αλλά οκ, γύρισα την γλώσσα στα αγγλικά του τηλ και είμαι οκ για τη ώρα και μέχρι τα παιδιά φτιάξουν τα πράγματα

      sent from my 1+3T
      Φίλε έχω την εντύπωση ότι αν βάλεις το mi band master και από εκεί διαλέξεις την γλώσσα του Band 4 αγγλικά και ας έχεις ελληνικά στο μενού αυτό θα παραμείνει αγγλικά.. Δοκίμασε το και πες μας.. Με ποιο mifit το δουλεύεις..? Εγω αρχικά με το official αλλά τώρα έχω το ελληνικό που υποστηρίζει και αναγνώριση.. Βγήκε αναβάθμιση κι άλλη .. Εγώ έχω μείνει με την V. 1.0.5.39
      Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...


      Xiaomi Redmi note 12 Pro :thumbsup: s21u Γιώργος






    • Διαφήμιση
    • Ο/H geozn8 έγραψε:

      Ο/H paiktaras έγραψε:

      Το CH έχω αλλά οκ, γύρισα την γλώσσα στα αγγλικά του τηλ και είμαι οκ για τη ώρα και μέχρι τα παιδιά φτιάξουν τα πράγματα

      sent from my 1+3T
      Φίλε έχω την εντύπωση ότι αν βάλεις το mi band master και από εκεί διαλέξεις την γλώσσα του Band 4 αγγλικά και ας έχεις ελληνικά στο μενού αυτό θα παραμείνει αγγλικά.. Δοκίμασε το και πες μας.. Με ποιο mifit το δουλεύεις..? Εγω αρχικά με το official αλλά τώρα έχω το ελληνικό που υποστηρίζει και αναγνώριση.. Βγήκε αναβάθμιση κι άλλη .. Εγώ έχω μείνει με την V. 1.0.5.39

      Πραγματικά ήταν η χρήσιμη συμβουλή της βραδιάς, έπιασε το τρικακι σου :)
      Και εγώ με το ελληνικό 4.0.5 είμαι

      sent from my 1+3T
      ΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄