Διαφήμιση

Προβληματικό touch panel - Αφαίρεση κωδικού οθόνης

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Προβληματικό touch panel - Αφαίρεση κωδικού οθόνης

      Καλησπέρα σε όλους. Τον τελευταίο καιρό παρατήρησα γύρω γύρω στο touch panel (εκεί που τελειώνει το διαφανές και αρχίζει το μαύρο) κάτι αχνά διαστήματα (δεν φαίνεται όλο από άκρη σε άκρη μαύρο), όπως μπορείτε να διακρίνεται στη φωτό.




      Παράλληλα στο TWRP έπιανε με πολύ μεγάλη προσπάθεια, την εντολή επιβεβαίωσης με το βέλος που πρέπει να το σύρεις δεξιά. Από χθές δεν λειτουργεί το κουμπί "πίσω", και ο αριθμός 7 στο πληκτρολόγιο, που όμως είναι ένας από τους αριθμούς του κωδικού για να ξεκλειδώσω το κινητό και να το χρησιμοποιήσω.


      Τι μπορώ να κάνω για να βεβαιωθώ αν είναι θέμα υλικού ή λογισμικού;
      Αν είναι θέμα οθόνης υπάρχει κάποιος τρόπος, να αφαιρέσω τον κωδικό οθόνης ώστε να το χρησιμοποιήσει μέχρι να έρθει το ανταλλακτικό;

      Είναι της κόρης μου και καταλαβαίνεται τη γκρίνια έχω φάει (τουλάχιστον όποιος έχει παιδιά :)), οπότε οποιαδήποτε άμεση βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη.
    • Προβληματικό touch panel - Αφαίρεση κωδικού οθόνης

      Για να διαγράψεις το password. Eφόσον έχεις περασμένο twrp θα μπεις σε αυτό και θα πας advanced - - file manager - - data - - system και θα κάνεις διαγραφή το αρχείο gatekeeper password.key.
      Για το touch θα πας ρυθμίσεις, σχετικά με το τηλέφωνο και θα πατήσεις 5-6 στο kernel και θα μπει στο cit εκεί κάνε test τις επιλογές για touch

      Redmi n3pro
      Οι τίγρεις της οργής είναι σοφότερες από τα άλογα της μόρφωσης




    • Τον κωδικό τον αφαίρεσα σύμφωνα με τις οδηγίες σου, μπορείς να μου πεις αν εκτός από to ΙΤΟ που μου έβγαλε Χ, και το touchpanel Edge που δείχνει ότι το περνάει, υπάρχει κάποιο άλλο τεστ για το touch;
      Σε ευχαριστώ
    • Διαφήμιση
    • Προβληματικό touch panel - Αφαίρεση κωδικού οθόνης

      Αυτά τα δύο ξέρω, αν σε έβγαλε όπως λες Χ μάλλον έχει πρόβλημα το touch.
      Αν βλέπεις ότι σε κάποια σημεία πάνω στην οθόνη δεν πιάνει είναι πρόβλημα οθόνης και όχι κάτι άλλο π.χ software



      Redmi n3pro
      Οι τίγρεις της οργής είναι σοφότερες από τα άλογα της μόρφωσης