Διαφήμιση

Permissions Of Apps

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Permissions Of Apps

      Αγαπητά μέλη

      Έβαλα τη ROM 10.2.1.0 στο Mi Note 2 μου και όλα καλά. Χρησιμοποιώ το Handcent Next SMS αντί για το built in messaging app γιατί το Handcent υποστηρίζει 160 χαρακτήρες στα ελληνικά μηνύματα. Το θέμα είναι ότι όταν έρχεται ένα νέο SMS το κινητό δεν "υπακούει" στις ρυθμίσεις που έχω καθορίσει (να χτυπάει συγκεκρμένος notification ήχος). Γνωρίζω ότι πρέπει να πάω settings, installed apps, Next SMS και να καθορίσω τα notifications. Εκεί το "show notifications" και το app icon Badge είναι ΟΝ. Επίσης έχει και παρακάτω ένα "send" στο οποίο είναι το notification sound ON, και ένα "default" στο οποίο είναι OFF!!!!!!!!!!!! Το κάνω ΟΝ, παίζει για τό πρώτο μήνυμα SMS που λαμβάνω, και μετά ξαναγίνεται OFF από μόνο του!!!! Σαν να μην κρατάει τη ρύθμιση. Γνωρίζει κανείς κάτι γι'αυτό?


      Η αν γνωρίζει κάποιο άλλο SMS app που να υποστηρίζει 160 χαρακτήρες στα ελληνικά SMS.

      Ευχαριστώ.

      Ηλίας
    • βεβαίως!!! την XTRV έχω βάλει. την 10.2.1.0 XTRV Stable. To SMS app που βγαίνει μετά την εγκατάσταση, δεν το υποστηρίζει, εκτός αν δεν κάνω εγώ κάτι καλά....
    • Διαφήμιση
    • Θέλει να βάλεις τα ελληνικά σαν γλώσσα τηλεφώνου αρχικά.
      Αν πας settings, system apps settings, messaging διαλέγεις το use gsm alphabet και έχεις 160 χαρακτήρες στα ελληνικά.
      Μη τα μπερδεύεις με emoticons γιατί δεν θα έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα. Μόνο ελληνικούς χαρακτήρες...
    • ΟΚ, το έκανα και πάιζει. Δεν χρειάζεται να το ξυρίσω σε ελληνικά το τηλέφωνο, παίζει και στα αγγλικά. μόνο το GSM alphabet είναι. Αλλά γιατί να μην κρατάει τη ρύθμιση των notifications του NEXT SMS!!! Ένα απλό app είναι!!! Απλά το NEXT το έχω μάθει και με βολεύει, άσε και που αλλάζει και το background, και είναι και πιο όμορφο!!!