Διαφήμιση

ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ

      Καλημέρα, έχω ένα Redmi Note 4 εδώ και ένα χρόνο και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Πριν μερικές μέρες έκανε αναβάθμιση. Δεν παρατήρησα κάποιο θέμα λογω του ότι η αναβάθμιση έγινε αργά το βράδυ. Συχνά κάνω και εκκαθάριση στην προσωπική μνήμη. Δεν ξέρω τι με έπιασε και μόλις τελείωσε η εκκαθάριση του έκανα και μια σάρωση ασφαλείας. Πατάω οκ σε απαγόρευση .... (δεν θυμάμαι τι ήταν, για κακή μου τύχη) και έκτοτε, ΟΛΕΣ οι εφαρμογές μου δουλεύουν κανονικά σε WiFi, αλλά με χρήση δεδομένων κινητής δουλεύουν ΜΟΝΟ Facebook, Messenger, Viber και Whatsapp .... Όλες οι υπόλοιπες εφαρμογές όχι. Ούτε Google, ούτε Μail ... τίποτα. Έκανα 2 φορές επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και τίποτα. Έκανα και reboot και πάλι τίποτα. Σε ότι έχω ψάξει στο διαδίκτυο, μπορώ να αποκλείσω την "περιορισμένη χρήση δεδομένων" , ή τον περιορισμό για εξοικονόμηση μπαταρίας. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι στην ασφάλεια έχει πλέον antivirus (μπορεί να είχε και πριν, αλλά τώρα το είδα). Το οποίο δεν είναι έξτρα εφαρμογή. Δεν μπορώ όμως να την θέσω εκτός λειτουργίας, ούτε να την διαγράψω ... Μια σκέψη μου είναι ότι ίσως είναι κάτι μπλοκαρισμένο με το gmail μου... και μπλοκάρει αυτόματα κάποιες εφαρμογές. Έχετε καμιά ιδέα???
      Thanks!!!!
    • Με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, ότι αφορούσε περιορισμό μέσα από το λειτουργικό θα είχε διαγραφή-διορθωθεί.

      Αν πας Ασφάλεια > Χρήση δεδομένων > Περιορισμός χρήσης δεδομένων, είναι όλες οι εφαρμογές με "ν" στη χρήση δεδομένων από την κάρτα sim ?