Διαφήμιση

Εκδόσεις και δοκιμές-τεστ Google Camera για το Xiaomi Mi 8

    • Σίγουρα θα δεις μεγάλη διαφορά στην χρήση, φεύγεις από επεξεργαστή ναυαρχίδα και πας σε middle rage επεξεργαστή :/
    • Εγω που πηγα απο το mi9t pro σε mi note 10pro δεν ειδα τρελη διαφορα παντως που να με πειραζει δηλαδη.Σιγουρα πιο γρηγορο το mi9t pro. Βεβαια δεν παιζω παιχνιδια. Browsing κ φωτογραφιες μονο χρησιμοποιω το κινητο.
      Mi 11 pro
    • Ο/H chrisnik έγραψε:

      Επειδη ειχα το προ.. Βραδυνες δυσκολα θα βγαλεις καλυτερες απο το mi8. Δεν εχεις σταθεροποιητη εικονας οποτε θα πρεπει να εχεις χειρουργικο χερι. Εμενα με παιδεψε να βρω gcam να βγαζει καλες φωτο παντως. Σαν κινητο παντως ειναι πολυ καλο.
      Και τώρα με ποια συσκευή είσαι,? Τώρα το είδα mi note 10

      Στάλθηκε από το MI 3W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Tubby Morton έγραψε:

      Παιδιά θα ήθελα την βοήθεια σας και μια χάρη. Έχω το Mi8 και σκέφτομαι να κάνω μία αλλαγή και να μεταπηδήσω στο Mi9T (το απλό, όχι το Pro).
      .
      Εγώ πάντως δεν θα πήγαινα σε υποδιαιστερει συσκευή. Το Mi9T pro λόγου απουσίας του OIS το απορρίπτω. Οπότε μείνει το Mi 10 σε κανένα τρίμηνο μήπως πέσει η τιμή αλλιώς honor 20 pro global version του Φεβρουαρίου 2020.

      Στάλθηκε από το MI 3W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H spideman3 έγραψε:

      Ο/H Tubby Morton έγραψε:

      Παιδιά θα ήθελα την βοήθεια σας και μια χάρη. Έχω το Mi8 και σκέφτομαι να κάνω μία αλλαγή και να μεταπηδήσω στο Mi9T (το απλό, όχι το Pro).
      .
      Εγώ πάντως δεν θα πήγαινα σε υποδιαιστερει συσκευή. Το Mi9T pro λόγου απουσίας του OIS το απορρίπτω. Οπότε μείνει το Mi 10 σε κανένα τρίμηνο μήπως πέσει η τιμή αλλιώς honor 20 pro global version του Φεβρουαρίου 2020.

      Στάλθηκε από το MI 3W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Δεν είναι πρόβλημα το ois όταν μιλάμε για gcam, για μένα θα κάθονται απλά καλύτερα όλες οι gcam στο mi8, Poco λόγο αισθητήρα,γιαυτους τους αισθητήρες βγάζει το λογισμικό η Google και όχι γιαυτους που κάνουν pixel binning, αν και υπάρχουν port που δουλεύουν πολύ καλά και στους 48αριδες, επίσης εκτός από την κάμερα που οι διαφορές με gcam δεν νομίζω να υπάρχουν για τον μέσο χρήστη το mi9t pro που έχω δεν νομίζω να συγκρίνετε σε κανένα σημείο με το mi8

      Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H spideman3 έγραψε:

      Ο/H chrisnik έγραψε:

      Επειδη ειχα το προ.. Βραδυνες δυσκολα θα βγαλεις καλυτερες απο το mi8. Δεν εχεις σταθεροποιητη εικονας οποτε θα πρεπει να εχεις χειρουργικο χερι. Εμενα με παιδεψε να βρω gcam να βγαζει καλες φωτο παντως. Σαν κινητο παντως ειναι πολυ καλο.
      Και τώρα με ποια συσκευή είσαι,? Τώρα το είδα mi note 10
      Στάλθηκε από το MI 3W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Ναι με το mi note 10 pro ειμαι κ θα μεινω εδω για πολυ καιρο. Εκτος αν πεσει στα μισα το mi10pro. Απολυτα ευχαριστημενος σαν λειτουργια κ οι φωτο εξαιρετικες χωρίς gcam.
      Mi 11 pro
    • Εκδόσεις και δοκιμές-τεστ Google Camera για το Xiaomi Mi 8

      Ωραίος καλορίζικο, καλοδουλευτο φίλε.

      Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H spideman3 έγραψε:

      Ο/H Tubby Morton έγραψε:

      Παιδιά θα ήθελα την βοήθεια σας και μια χάρη. Έχω το Mi8 και σκέφτομαι να κάνω μία αλλαγή και να μεταπηδήσω στο Mi9T (το απλό, όχι το Pro).
      .
      Εγώ πάντως δεν θα πήγαινα σε υποδιαιστερει συσκευή. Το Mi9T pro λόγου απουσίας του OIS το απορρίπτω. Οπότε μείνει το Mi 10 σε κανένα τρίμηνο μήπως πέσει η τιμή αλλιώς honor 20 pro global version του Φεβρουαρίου 2020.

      Στάλθηκε από το MI 3W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Θεωρείς το honor 20 pro φίλε καλύτερο στην κάμερα από το mi8;
      Edit τώρα που βλέπω τα χαρακτηριστικά λογικά ναι, μακράν καλύτερο θα είναι, αλλά πανάκριβο
    • Εγώ προσωπικά δεν θα πήγαινα από το Mi8 στο Mi 9T για κανένα λόγο ιδιαιτέρα εάν σε ενδιαφέρει η βραδινή λήψη φωτογραφιών και επίσης (όπως ανέφερες ο ίδιος) λόγο επεξεργαστή. Έχει άλλα πράγματα λίγο καλύτερα που δεν αφορούν όμως την απόδοση με gcam. Το Honor 20 Pro όμως όπως είπε και ο Spiderman3 θα άξιζε σαν επόμενη επιλογή. Αυτό θα επέλεγα εγώ σε αυτό το χρηματικό ποσό.
    • Αν και οι αρχικές μου ερωτήσεις ήταν σχετικά με την απόδοση της gcam MJL 6.1 Miniflex στο Mi9T, η συζήτηση πήγε αλλού. Τελικά θα αποσύρω το ενδιαφέρον για το Mi9T καθώς όπως μελέτησα αρκετά βίντεο στο YouTube είναι σχετικά πιο αργό.
      Έχετε δίκιο, είναι υποβάθμιση. Το Honor 20 Pro είναι κινητάρα αλλά δεν έχει super amoled οθόνη που για μένα είναι σημαντικό. Επίσης δεν είμαι σίγουρος ότι έχει εργοστασιακά ενεργά τα API2 ώστε να μην χρειάζεται πείραγμα για να εγκαταστήσω οπουδήποτε gcam επάνω του. Θα το μελετήσω πάντως.

      Κοιτάζω επίσης το κανονικό Mi9, όπως και το Mi9T Pro, μέχρι και το OnePlus 7T μόνον αν πέσει η τιμή του κάνα κατοστάρικο από τα 550 που είναι τώρα.
      Πάνω από όλα με ενδιαφέρει η νέα συσκευή να έχει Sony IMX αισθητήρες καθώς έχω διαβάσει ότι οι περισσότερες Gcam λειτουργούν καλύτερα με αισθητήρες Sony παρά με αισθητήρες της Samsung.
    • Διαφήμιση
    • Εκδόσεις και δοκιμές-τεστ Google Camera για το Xiaomi Mi 8

      Ένα πουλάκι με σφύριξε ότι έχει ενεργό το 2api αλλά άγνωστο ποια ή πόσες κουμπουνουν στο honor όπως επίσης ότι δεν έχει ανάγκη από gcam. Το Mi 9 δυστυχώς το επισκίασε η έλευση του Mi 9T pro με τον 855+ και ότι κατά λάθος τους κάθισε το firmware.
      Για το 1+7T δεν το συζητάμε κινητάρα.

      Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk